po - pá: 9 - 18 h  

Řecko

Lákají Vás vzdálené cizí kraje, chtěli byste o dovolené zažít a poznat něco nového, ale přitom zůstat jednou nohou ve staré dobré Evropě? Dovolená v Řecku je pro Vás tím pravým! Vyzkoušejte řecké ostrovy od CK BRENNA. Řecko láká na dovolenou nejen historií, ale zejména přírodními krásami, jako jsou překrásné pláže, jeskyně, kotliny i scenérie řeckých pohoří a především všudypřítomná řecká pohoda ...

Vyhledávání podle: Řecko    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

Lákají Vás vzdálené cizí kraje, chtěli byste o dovolené zažít a poznat něco nového, ale přitom zůstat jednou nohou ve staré dobré Evropě? Dovolená v Řecku je pro Vás tím pravým! Vyzkoušejte řecké ostrovy od CK BRENNA. Řecko láká na dovolenou nejen historií, ale zejména přírodními krásami, jako jsou překrásné pláže, jeskyně, kotliny i scenérie řeckých pohoří a především všudypřítomná řecká pohoda ...... Čeká Vás cestovatelská lahůdka: Řecko jako kolébka evropské civilizace, Řecko jako země mýtů, unikátních památek, slavné historie.
Nabízíme dovolenou na řeckých ostrovech THASSOS, LEFKADA, ZAKYNTHOS, RHODOS, SANTORINI, KARPATHOS a ostrov KRÉTA.

Objevte krásy Řecka, zde je pár geografických údajů:

 • Oficiální název: Řecká republika
 • Hlavní město: Athény, Řecko
 • Statní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
 • Rozloha: 131 950 km2
 • Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
 • Úřední jazyk: Úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu.
 • Časový posun: GMT + 2 h (+ 3 h v létě)

Základní informace o Řecku

Historie Řecka

Řecko bývá nazýváno kolébkou evropské civilizace. Historie Řecka sahá až do 3. tis. př.n.l., kdy se v této oblasti začaly postupně rozvíjet kykladská, krétská (minojská) a heladská (v pozdějším období nazývaná mykénská) kultura. V 16.-12.stol. př.n.l. se těžiště kulturního rozvoje Řecka přeneslo na pevninu. Roku 776 př.n.l. se dle tradice konaly v Řecku první olympijské hry. Slavné městské řecké státy - především Athény a Sparta - se bouřlivě rozvíjí od 8.stol. př.n.l.. Období Periklovy demokracie (5.stol.př.n.l.) se řadí k vrcholům společenského rozkvětu Athén. Řecko oslabené peloponéskými válkami si ve 4.stol.př.n.l. podmaňuje Makedonie; následující období charakterizované vládou Alexandra Makedonského se nazývá helénismus. Helénská kultura se však rozvíjí i po podmanění řeckých států Římany.

Od roku 395 n.l. se dějiny Řecka začínají odvíjet v rámci byzantské říše. V 15.stol. však centrum této říše - Konstantinopol dobyli Turci, kteří postupně začali obsazovat jednotlivá území právě zaniklé východořímské říše, a tím budovat říši osmanskou. Až národní povstání v roce 1821-29 vedlo Řecko k vytvoření nezávislého novodobého řeckého státu. Řecko bylo za druhé světové války sužováno německou okupací, v roce 1946 zde vypukla občanská válka, v níž royalisté porazili komunistické povstalce. Monarchie byla znovunastolena v roce 1949. V roce 1967 byl král svržen a bylo vyhlášeno stanné právo, které bylo ukončeno roku 1974, kdy bylo obnovení monarchie zamítnuto v referendu. Roku 1981 vstupuje Řecko do Evropské unie.

Řecká mythologie

Velmi zvláštní a zajímavou kapitolou řecké kultury je svět řecké mytologie. Nejstarší náboženské představy jsou doloženy již z mladší doby kamenné (5-3 tis. let př.n.l.). Vlastní dějiny řeckého náboženství jsou spjaty se vznikem egejské civilizace.

Řečtí bohové tvoří společnost, která se v mnohém podobá společnosti lidské. Nalezneme zde mocenskou hierarchii, rodiny a soupeření. Každý z řeckých bohů má svou moc.

Všichni bohové prý pocházeli z Úrana, boha nebe, který ztělesňoval počáteční chaos před vlastním stvořením. Úranos zplodil s Gáiou, bohyní země, Kyklópy a Titány. Protože se ale zdráhal vyvést Titány z lůna země na světlo, jeho syn Kronos svého otce zbavil srpem mužství a svrhl ho z trůnu. Z Úranova odříznutého mužství vrženého do moře vznikla půvabná Afrodíté, bohyně smyslné lásky a krásy. Kronos z obav před možným zbavením moci zabíjí své potomky (polyká je), ale jeden ze synů se však přece zachrání – Zeus. Toho matka tajně vychovávala v jeskyni na hoře Ida na Krétě. Když Zeus dospěl, skutečně svrhl svého otce z trůnu a donutil ho, aby vyplivl své potomky.

Zeus se stal nebeským otcem. Stál na Olympu, odkud řídil celý svět. Byl nejenom bohem světla a počasí, bouře a hromů, představoval i sociální řád. Oženil se s Hérou, ochránkyní manželství. To však Dia neodradilo od styků s mnohými dalšími bohyněmi, s nimiž měl děti. Dalšími syny Krona byli Poseidon, bůh moře a také Hádés, mocný vládce mrtvých v podsvětí. Za válku byli odpovědní bohové Arés a Athéna. Arés řídil bitevní vřavu a Athéna vymýšlela strategii a taktiku boje. Současně byla bohyní moudrosti. Bůh plodnosti Dionýsos seslal na zemi extázi. Byl pánem vína a opilých slavností spojených s tancem a obětními rituály. Apollon měl na starosti hudbu a umění. Byl také otcem boha lékařství, Asklépia. Artemis byla řecká bohyně lovu, panenská vládkyně přírody a zároveň bohyně svateb a plodnosti. Hermés byl ochránce pastýřů a stád, později také obchodníků, řečníků, poutníků a zlodějů. Byl to posel bohů, průvodce mrtvých do podsvětí. Hestiá byla bohyně domácího krbu, ochránkyně rodiny, považována za nejlaskavější z bohů. Bůh slunce se jmenoval Hélios a údajně objížděl ve voze taženém čtyřspřežím nebeskou klenbu.

Vstupní formality

Cestovní doklady

Vstupem ČR do EU 1. 5. 2004 je jejím občanům umožněno vstupovat a pobývat na území ostatních členských států bez zvláštních omezení (na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti, jímž je obč. průkaz vydaný po roce 1993, tedy typ identifikační karty). Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz, stačí platné národní řidičské oprávnění, technický průkaz a zelená karta jako doklad o pojištění vozidla.

Převážená zvířata musí mít vystaven mezinárodním očkovací průkaz.

Vízum pro Řecko

Do Řecka nebudete potřebovat vízum. Nutný je pouze platný průkaz totožnosti či cestovní průkaz. Na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, může každý občan členské země EU uplatňovat v Řecku právo volného pohybu. V případech odůvodněných veřejným pořádkem, veřejnou bezpečností nebo ochranou zdraví by však mohl být pobyt omezen.

Pokud byl českému občanovi v minulosti např. odcizen cestovní doklad a dotyčný si není jist, zda jeho doklad nebyl zneužit a proto chce zjistit, zda se nenachází na seznamu osob se zakázaným vstupem na území schengenského prostoru, je možné se s žádostí v angličtině obrátit na následující instituci:

DATA PROTECTION AUTHORITY
8 Omirou str., 10564
Athens, Greece
tel.: 003110/3352602-4-5
fax: 003110/3352617.

Zrušeny byly zákazy vstupu na území Řecka na základě administrativního vyhoštění z důvodu nezákonného vstupu, pobytu a práce. Občané v národní databázi nežádoucích osob na základě soudního rozhodnutí v řecké národní databázi však nadále zůstávají.

Celní a devizové předpisy:

Odpovídají ostatním zemím EU, zakázán je vývoz jakýchkoliv předmětů historické hodnoty.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Řecku
Ge. Seferis 6, Palalio Psychico, 154 52 Athens
Tel: +30 210 6713755, 6719701, 6876766
Fax: +30 210 6710675
E-mail: athens@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/athens

Konzulát ČR v Thessaloniki
Ploutarchou str. 8, 546 23 Thessaloniki
Tel: +30 2310 267041,
Fax: +30 2310 266415

Velvyslanectví Řecka v ČR
Helénská 2/1781, 120 00 Praha 2 - Vinohrady
Tel: +420 222 250 943, Fax: +420 222 253 686
E-mail: greekmb@czn.cz

Zdraví

Řecké státní nemocnice jsou povinny poskytnout českým občanům pomoc v případech, kdy je přímý lékařský zákrok neodkladný, a to zdarma. Vyžadována může být úhrada léčiv a zdravotnického materiálu, některá zdravotnická zařízení se však dožadují hotovosti i za ošetření. Proto je tedy navzdory platné zdravotnické dohody doporučováno uzavřít cestovní pojištění.

Elektřina

napětí 220 V

Podnebí

Svou polohou spadá Řecko ke středomořskému klimatu; léto je tu od poloviny května do poloviny října, denní teploty se pohybují mezi 25 a 38°C. Se sněhem se tu potkáte velmi zřídka a pouze na Kykladech. Období od poloviny října do února je charakteristickou dobou dešťů pro Řecko.

Jídlo

Řecká kuchyně je velice pestrá a nabízí množství chutných pokrmů. Hlavními složkami řecké kuchyně je vepřové, drůbeží, rybí a jehněčí maso, ovčí sýr, olivy, česnek, cibule, artyčoky, rajčata, olivový olej a samozřejmě spousta druhů mořských i sladkovodních ryb. Zatímco snídaně nemá v životě Řeků podstatný význam, večeře je opravdovým svátkem. S tím souvisí i klidná až idylická atmosféra večerů v místních restauracích.

Speciality řecké kuchyně

 • Souvlaki - maso na jehle na způsob ražniči
 • Gyros - maso na rožni často podávané v placce z kukuřičné mouky
 • Brizola - maso upravené jako biftek
 • Musaka - nákyp s mletým masem, lilkem a bešamelem
 • Pita - slaný koláč se sýrovou, šunkovou nebo špenátovou náplní
 • Choriatiki - míchaný řecký salát z rajčat, okurek, papriky, cibule, oliv a sýra
 • Melindzana - salát z baklažánu, oleje, česneku
 • Tzatziki - předkrm z jogurtu, okurek a česneku
 • Feta - bílý ovčí sýr
 • Stifado - hovězí maso s cibulkami
 • Sofrito - dušené maso s rýží ve vinné omáčce
 • Keftedes - masové kuličky s mátou a parmazánem
 • Skordalia - ryba pečená na olivovém oleji s kořeněnou česnekovou omáčkou
 • Pastisio - zapékané makarony s mletým masem
 • Baklava - moučník z lístkového těsta s medem a ořechy
 • Lukumades - kynuté pečivo s medem a ořechy

Suvenýry

Návštěvníky často překvapuje množství obchodů a obchůdků s širokým výběrem lákavého zboží. V turistických centrech nabízí většina obchodů své zboží po celý týden až do pozdních nočních hodin. Samozřejmě s výjimkou tradiční polední siesty, kterou Řekové dosud důsledně dodržují.

Keramika - je k dostání v obzvlášť velkém výběru jak v ceně, tak i v kvalitě. Sahá od miniaturních modelů řeckých domů a kostelů přes vázy a nádoby až ke kaplím muzejních exponátů.

Byliny - originální upomínkou z cesty jsou bylinky a koření, které je možné zakoupit ve speciálních obchodech.

Med - řecký med je lahodný a existují různé druhy. Určitě se vyplatí přivézt jednu sklenici jako dárek domů, obzvláště pak krétský tymiánový med.

Rsakije - je vynikající a cenově velmi výhodná vinná tresť. Určitě bychom se měli pokusit o koupi ve vesnicích, kde se pálí.

Řecko a ostrovy

CK BRENNA nabízí zájezdy do Řecka na ostrovy THASSOS, LEFKADA, ZAKYNTHOS, RHODOS, SANTORINI, KARPATHOS a KRÉTA.

Letovisko Ithaka

Ostrov Ithaka proslavil zejména Homérův epos o řeckém králi Odysseovi, hrdinovi trojské války. V novodobějších dějinách zde strávil líbánky princ Charles s princeznou Dianou. Ithaka se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Kefalonie, zaujímá 96 km² uprostřed tyrkysových vod Jónského moře, na délku má jen necelých 30 km a žije zde asi 5 000 domorodých obyvatel. Většinu ostrova tvoří pohoří, zelené nížiny, nekonečné pláže a klid bez davů turistů. Příroda na ostrově je plná skalisek, kopců, borových lesů, olivových a cypřišových hájů a vinic, proto je dokonalou kulisou dlouhých procházek. Hlavním městem ostrova je město Vathi, jeden z největších přírodních přístavů. Ithaka nemá vlastní letiště ani žádné jiné spojení s pevninou, na ostrov se dostanete pouze lodí z Kefalonie – přímo z přístavního města Sami do přístavu Piso Aetos na Ithace. Díky tomu sem ještě nepronikl rozsáhlý turistický ruch a ostrov si stále uchovává svoji typickou řeckou atmosféru. Divoká příroda, krásné oblázkové zátoky s vybělenými oblázky a třpytivým mořem, pláže Aspros Gialos a Dexa oceněné modrou vlajkou, pláž Polis s potopeným antickým městem a archeologickým nalezištěm nebo Filiatro a Gidaki přístupné pouze lodí, rybářské vesničky a pomalé tempo života v odlehlých horských vesničkách – to vše působí na každého návštěvníka svým kouzlem a činí tento ostrov zajímavým. Dovolená zde patří k těm nezapomenutelným.


Itinerář cesty na ostrov: Letecky Praha – Kefalonie, cesta autobusem z letiště do přístavu Sami, 25 minut plavba lodí na ostrov Ithaka do přístavu Pisaetos, transfer do místa pobytu.

POBYTOVÁ TAXA

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Omirikon *** / Apartmánový dům Panorama / Hotel Mentor *** / Apartmánový dům Forkis / Apartmánový dům Ithaca's Poem *** / Apartmánový dům Anna

Letovisko Karpathos


Ostrov Karpathos je 48 km dlouhý, úzký ostrov, který náleží ke skupině ostrovů Dodekanes v Egejském moři. V blízkosti jeho dolního cípu se k němu tisknou ostrůvky Kasos a Armathia, na opačné straně pak ostrov Saria. Svou rozlohou 301 km² je v této skupině ostrovů Dodekanes po ostrově Rhodos druhým největším. Přes celou délku ostrova se táhne členitý vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem Kali Limni (1 215 m n. m.). Pobřeží je většinou strmé, s malými písečnými nebo oblázkovými zátokami, ve srázech naleznete spoustu jeskyň, které vznikly erozí. Karpathos je skvělým místem pro windsurfing, šnorchlování a potápění.Příroda na Karpathosu je divoká, nespoutaná a není zdaleka tolik dotčená turismem jako jiné řecké ostrovy. Pokud milujete klid, tradiční řecké vesničky, rádi objevujete staré archeologické lokality, pak je pro Vás ostrov Karpathos jako stvořený. Je nedotčený masovou turistikou a tedy ideálním místem pro odpočinek. Zde jistě prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotelyZaujalo vás toto letovisko? Hotel Seven Stars *** / Aparthotel Archontiko ***

Letovisko Korfu

Nejsevernější ostrov Iónského souostroví Korfu (řecky Kerkyra) má plochu 592 km2, přes 100 000 stálých obyvatel a nejvyšší horou ostrova je Pantokrator (906 m n. m.). Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Korfu (Kerkyra). Ostrovu se nejčastěji přezdívá Smaragdový ostrov či perla Iónského moře nebo ostrov císařovny Sissi. Připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky a oleandry. Skutečnou vzácností je na 50 druhů orchideí. Severní část ostrova má hornatý charakter – zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Na ostrově najdete nádherné písečné pláže, ale i malé plážičky, které poskytují vyhledávaný klid a soukromí. Korfu vybízí k návštěvě mnoha zajímavých míst: klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissi, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista. V hlavním městě Kerkyra se můžete projít po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se přes most dostanete na krásnou benátskou pevnost.
V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Paxos, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Vidos, Gravia, Pontikonissi – známý Myší ostrov. Podle řeckých mýtů bylo Korfu místem zastávky hrdiny Odyssea a Myší ostrov, který se nachází nedaleko, má být jeho zkamenělou lodí proměněnou rozhněvaným Poseidonem. Odysseus se přes všechny nástrahy vrátil domů v pořádku a překrásný ostrov mu stál za návštěvu. A stejně tak bude i Vám.

POBYTOVÁ TAXA

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Eleana / Hotel Bardis **+ / Studia Claire / Hotel Athina San Stefanos ***

Letovisko Kréta

V řecké mytologii se praví, že když se otec lidí a bohů Zeus rozhodoval, kde se má narodit, vybral si jeskyni v pohoří Dikté na Krétě. Dodnes se tomu nikdo nediví, protože tento největší řecký ostrov, ležící jihovýchodně od Peloponésu, omývaný Egejským a Středozemním mořem, je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický.


Bájný ostrov Kréta, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písečné pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Kréta je nádherný ostrov opředený mnoha mýty. Na Krétě najdete opravdu vše, na co si jen vzpomenete od vysokých hor, přes hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především nádherné pláže, až po památky a rozmanitou zábavu.


Kréta je největší a nejvýznamnější řecký ostrov, který se nachází cca 100 km jižně od Peloponésu. Z jihu je omýván Libyjským a ze severu Krétským mořem. Je to právě Kréta, kterou můžeme nazývat kolébkou Evropy a evropské civilizace. Právě zde, na ostrově Kréta, se zrodila prosperující minojská civilizace – kdo by neznal bájný palác Knossos, Minotaura, Daidala a Ikara. Kréta je nejrozmanitějším a zároveň nejjižněji položeným řeckým ostrovem, jehož písečné pláže a průzračné modré moře lákají každoročně tisíce turistů z celého světa. S naší cestovní kanceláří můžete prožít svoji dovolenou v nejznámějších letoviscích ostrova Kréta a to jak severní, jižní, tak i jihovýchodní oblasti.

POBYTOVÁ TAXA

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotelyKréta vám díky své poloze zaručí dlouhou, teplou a slunečnou sezónu. Od května až do konce října si můžete užívat sluníčka na dlouhých písečných plážích a osvěžovat se v průzračně modrém moři či u některého z barů. Říká se, že Kréta je nejkrásnější na jaře a začátku letní sezóny díky záplavě zeleně a květin, ale ať přijedete kdykoliv, nebudete zklamáni.


Kréta je rozmanitá ve všech směrech. Turistický sever s mnohakilometrovými písečnými a mělkými plážemi s pozvolným vstupem do moře, jih ostrova, který po celé délce pobřeží lemuje několik nádherných pohoří. A na celém ostrově nesčetné množství starobylých památek a pozůstatků minojské kultury. Kréta nadchne nejen lidi, kteří se zajímají o kulturu a památky.


Ostrov Kréta Vám nabízí aktivní dovolenou s výlety nebo jen odpočinek na pláži. Především jarní a podzimní období je ideální pro poznávání, prozkoumávání a cestování po celém ostrově. Kréta je ovšem tak velká, že ji celou podrobně prozkoumat během jedné dovolené ani nelze.

Zaujalo vás toto letovisko? Apartmánový dům Mari / Hotel Aks Minoa Palace **** / Hotel Bali Star Resort Boutique ***+ / Hotel Astir Beach **** / Hotel Aktia Lounge ***** / Hotel Sergios *** / Hotel Elmi Suites **** / Hotel Evelyn Beach **** / Hotel Bali Beach & Village *** / Apartmánový dům Elpis / Hotel Bella Pais *** / Hotel Galini Sea view ***** / Aparthotel Seagull ** / Hotel Akasti **+ / Aparthotel Porto Kalamaki *** / Hotel Cretan Dream Royal Beach Resort ***** / Hotel Chrysalis **** / Hotel Meliti ***+ / Apartmánový dům Ilias

Letovisko Lefkada

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km2, délka pláží je 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenována podle bílých skal nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov je od pevniny vzdálen pouze 1 km a je oddělen úzkým průplavem, jehož severní špička je spojena s pevninou mostem. Neobyčejná krása a půvab panenské přírody Lefkady předurčily vývoj ostrova. Jeden z nejbohatších mužů světa – řecký rejdař Aristoteles Onassis si zamiloval toto místo natolik, že si v roce 1962 v těsné blízkosti obce Nidri koupil ostrov Skorpios. Po celý zbytek svého života se snažil uchránit Lefkadu od růstu turistického ruchu a uchovat ji co nejdéle takovou jaká byla, když ji poprvé spatřil. Dnes je celé západní pobřeží ostrova státem chráněnou oblastí se zvláštním režimem veškerých aktivit a je považováno za jedno z nejkrásnějších v celém Středomoří. Dlouhé písečné pláže s nádhernou barvou moře se střídají s divokými skalními útvary a zálivy.


Vápencové masy na pobřeží se svažují strmě dolů a znesnadňují tak přístup k přenádherným plážím, které jsou považovány za nejhezčí v Řecku. Pláž Porto Katsiki je řazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa, mezi další patří Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos, Avali, Gialou, Kalamistsi nebo Agiofilli. Díky pomalejšímu rozvoji cestovního ruchu se můžete ve vnitrozemí setkat s pravým řeckým venkovem. Stáda horských koz, venkovská políčka vinné révy, vesničky, v nichž jako by se zastavil čas... Ostrov Lefkada proslul výborným červeným vínem či kvalitním medem. Dalšími místními produkty jsou olivy, fíky, citrusy nebo typický řecký ovčí sýr feta. Hezkými suvenýry mohou být také ručně tkané koberce, výšivky a krajky. Navštivte s námi ostrov jedinečných přírodních scenérií i nejkrásnějších pláží světa, místa, která si dosud zachovala pravou řeckou atmosféru a romantiku.

POBYTOVÁ TAXA

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Kalypso *** / Apartmánový dům Gardenia / Hotel Odyssey *** / Studia Valena / Aparthotel Logan´s Beach *** / Hotel Christiana *** / Studia Nidri Zone

Letovisko Rhodos

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes, místem kde se klidné Středozemní moře setkává s mořem Egejským, přinášející na západní část ostrova i v horkých letních měsících velmi příjemný vítr. Rozlohou 1 398 km2 je Rhodos čtvrtým největším řeckým ostrovem s nejmírnějším klimatem a dnes zde žije více než 100 000 obyvatel.

Díky malebné přírodě, krásným plážím znamenitě restaurovaným stavebním památkám z období vlády Johanitů (maltézští rytíři) je Rhodos turisticky mimořádně vděčným a už dlouho vyhledávaným ideálním místem dovolené.

Ať chcete trávit svoji dovolenou jakýmkoliv způsobem, kosmopolitní Rhodos, který byl již v minulosti křižovatkou různých kultur a civilizací, Vás zcela jistě uspokojí. Naleznete zde jeden z největších aquaparků v Evropě, 18jamkové golfové hřiště, skvělé podmínky pro windsurfing, již zmiňované historické památky nádherné pláže s romantickými zálivy. Dovolená na tomto ostrově Vás okouzlí natolik, že se zajisté budete chtít vrátit. Z Rhodu můžete podnikat výlety na sousední řecké ostrovy, stejně jako do Turecka.

Přejeme Vám příjemný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na světě, které UNESCO vyhlásilo za světovou přírodní a kulturní památku.


POBYTOVÁ TAXA

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Naleznete zde jeden z největších aquaparků v Evropě, 18jamkové golfové hřiště, skvělé podmínky pro windsurfing, již zmiňovanéhistorické památky i nádherné pláže s romantickými zálivy. Z Rhodu můžete podnikat výlety na sousední řecké ostrovy,stejně jako do Turecka. Přejeme Vám příjemný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na světě, které UNESCO vyhlásilo zasvětovou přírodní a kulturní památku.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Happy Days *** / Hotel Smartline Ellia *** / Hotel Sunshine Rhodes **** / Hotel Memphis Beach ***+ / Hotel Apollo Beach **** / Hotel Virginia *** / Hotel Marianna Palace **** / Hotel Sunrise ***+ / Hotel Lutania Beach **** / Hotel D´Andrea Mare Beach Resort **** / Hotel Kalithea Sun & Sky *** / Hotel Lido Star *** / Hotel Cyprotel Faliraki **** / Apartmánový dům Coralli / Hotel Mistral ***** / Hotel Evita Beach *** / Hotel Calypso Beach **** / Hotel Blue Sea Beach Resort **** / Hotel Anavadia **** / Hotel Evi *** / Studia Karpathios / Studia Pals / Hotel Lindos Mare **** / Hotel AquaGrand Exclusive Deluxe Resort ***** / Hotel Astron *** / Hotel Doreta Beach **** / Studia Tsambika / Hotel Sunconnect Evita ****

Letovisko Santorini

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, ostrov Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. st. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která náhle zmizela ze světa. Podle legendy tuto vzkvétající zemi ležící na místě dnešního ostrova Santorini zničil právě výbuch sopky. Celková rozloha ostrova je 72 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční do výšky 567 m n. m.

Hlavním městem ostrova Santorini je město Fira, které leží v severní části ostrova. Jedná se o krásné město tyčící se nad kráterem, které je proslulé svými typickými krásnými bílými domy či kostelíky s modrými střechami. Do města vede klikatá cesta s 587 schody z malého přístavu Skala. Můžete vystoupat pěšky nebo na hřbetech mul či využít kabinovou lanovku. Souostroví Santorini, Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni mají cca 10 000 obyvatel.

Velkým lákadlem ostrova jsou zajímavé pláže, které mají díky vulkanické činnosti neobvyklé zbarvení. Na jihovýchodě ostrova u letoviska Perissa nebo Kamari najdete široké pláže s tmavým pískem, který s jasně modrým mořem tvoří pozoruhodný kontrast. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž, které Vás okouzlí svým zbarvením. Romantické bílé domky s modrými okenicemi vystavěné v příkrém svahu s růžovými květy – to je Santorini, které se řadí k nejromantičtějším místům světa a je velmi častým lákadlem fotografů a malířů.

POBYTOVÁ TAXA

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel RK Beach **** / Hotel Atlas Boutique *** / Aparthotel Blue Sea *** / Hotel Afroditi Venus Beach & Spa **** / Hotel Kymata *** / Hotel Kamari Blu Boutique *** / Hotel Iliada **+ / Hotel Armonia *** / Hotel Artemis **+ / Studia Villa Limnes

Letovisko Thassos

Thassos je kouzelný ostrov s nádhernou přírodou a průzračným, čistým mořem. Jeden z mála řeckých ostrovů se zalesněným vnitrozemím, kde převládají borovicové lesy. Díky množství lesů a vláhy je také nazýván „zeleným smaragdem v Egejském moři“. Pobřeží je členité, střídají se pláže s velkými kameny, oblázky a jemným, bílým pískem. Každý z návštěvníků si zvolí kout, který mu nejlépe vyhovuje, často skrytý zrakům okolí. Jeho 16 000 obyvatel žije na rozloze přibližně 397 km2. Nejvyšším vrcholem ostrova Thassos je hora Ypsarion dosahující výšky 1 204 m. Po zhruba 100 km dlouhém obvodu ostrova vede hlavní komunikace, díky níž můžete snadno navštívit jak pláže s jemným pískem na jihu, tak i oblázkové pláže v oblasti Kiniry nebo nejznámější Zlatou pláž na východě ostrova Thassos.

Úzké silničky Vás provedou malebnými horskými vesničkami a nádhernou krajinou, která si vás zcela jistě získá. Při výčtu krás ostrova Thassos nelze zapomenout na tradiční výtečnou řeckou kuchyni, místní víno a med. Na Thassosu strávíte velmi klidnou a příjemnou dovolenou u nádherného moře, ve stínu pinií a platanů, v přátelské atmosféře místních obyvatel. Ostrov Thassos nejdéle nabízeným řeckým ostrovem v nabídce CK BRENNA a doporučujeme jej všem, kteří chtějí zapomenout na všední starosti a uniknout z našeho uspěchaného světa a vychutnat kousek „ráje na zemi“.Itinerář cesty na ostrov: letecky Brno/Ostrava/Praha – Kavala (Chrissoupoli), 10–15 minut cesta autobusem z letiště do přístavu Keramoti, 40 minut plavba trajektem na ostrov Thassos do hlavního města Limenas, transfer do místa pobytu (15–60 minut).

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Alea ****+ / Studia Aliston / Hotel Atrium **** / Hotel Aeolis Thassos Palace **** / Hotel Rachoni Bay *** / Aparthotel Giannikis *** / Hotel Antonios *** / Hotel Sylvia *** / Apartmánový dům Marialena / Apartmánový dům Lambiris / Apartmánový dům De Sol Luxury Apartments / Hotel Akti *** / Aparthotel Sirines *** / Hotel Makryammos Bungalows **** / Studia Kastro / Apartmánový dům Green View / Studia Albatross Pefkari / Apartmánový dům Ladikas / Studia Blue Bay / Studia Ilion / Hotel Enavlion Boutique Batagiannis ***+ / Hotel Maranton Beach ****

Letovisko Zakynthos

Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fiore de Levante, což v překladu znamená „květ východu“, již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km2 a délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec; žije zde 38 500 stálých obyvatel. V období Homéra a Trojské války byl ostrov součástí království panovníka Odyssea. Jméno mu dal princ Zakynthos, syn trójského krále Dardanose. Patronem ostrova je sv. Dionýsos.
Zakynthos je nejslunnějším ostrovem v celém Řecku. Zdejší klima je velmi teplé s horkými suchými léty a mírnou zimou s množstvím srážek. Dostatečná vlhkost má zásluhu na úrodnosti ostrova – během svého pobytu jistě ochutnáte fíky, hroznové víno, olivy a olivový olej, mandle, pistácie, oříšky, citrusy, a také se potěšíte pohledem na kvetoucí jasmíny, ibišky či orchideje.

Na severu, východě a jihu ostrova se nachází mnoho krásných pláží, které mají společné průzračné, azurové moře. Mezi nejoblíbenější patří dvě pláže Alykes a Alykanas, které do sebe splývají, dále Banana Beach (rozlehlá oblázkovo-písčitá pláž) či Gerakas, která je jednou z nejkrásnějších písečných pláží s impozantními skalními útvary. Pláže, které jsou proslavené jako líheň vzácné želvy Caretta-Caretta, se nazývají Kalamaki a Laganas, a jsou součástí národního parku. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. Inousská propadlina, která je hluboká 4 500 m. Západní část ostrova je obklopena skalnatými horami spadajícími příkře do moře a nabízející úchvatné scenérie divokých skal a mořských jeskyní, z nichž nejslavnější je tzv. Modrá jeskyně u mysu Skinari, v níž je nádherně modrá voda. V této části ostrova se nachází i jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží Řecka – Navagio, na které leží pašerácký vrak, a která je dostupná pouze po moři.
Životní prostředí na Zakynthu prospívá vzácnému druhu želvy Caretta-Caretta, která je na seznamu ohrožených živočichů. V zátoce Laganas kladou želvy do písku vajíčka, a proto je v rámci jejich záchrany na některé pláže zakázán vstup od západu do východu slunce. Jednoho z prapůvodních obyvatel země, který měří až jeden metr a váží 150 kg, můžete spatřit při potápění - takové setkání s Carettou Vám přinese nezapomenutelný zážitek. A stejně ve Vaší paměti zůstanou trvalé vzpomínky na jedinečný ostrov, kterým Zakynthos bezpochyby je.

POBYTOVÁ TAXA

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
 • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Admiral ****+ / Aparthotel Planos ***+ / Hotel Golden Sun **** / Hotel Paradise Beach *** / Penzion Christina *** / Studia Athina Tsilivi / Hotel Aqua Bay ***** / Hotel Astoria *** / Hotel Atlantica Eleon Grand Resort & Spa ***** / Hotel The Bay ****+ / Hotel Tsamis Zante Spa Resort **** / Hotel Zakantha Beach **** / Studia Athina Argassi / Studia Castello / Studia Meridien Beach / Hotel Gloria Maris *** / Studia Draganikos / Studia Paradise / Apartmánový dům Xenos Kamara / Hotel Zante Maris **** / Hotel Ilaria **** / Hotel Meandros Boutique **** / Hotel Astir Beach *** / Aparthotel Macedonia ***+ / Hotel Zante Park ***** / Hotel Marelen ***+ / Aparthotel Piccadily **+ / Studia Akis

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

First minute slevy
Prodej zájezdů LÉTO 2018 bude zahájen 23.10.2017
First Minute
Katalog LÉTO 2018
Vám zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute