po - pá: 9:00 - 18 h  

Váhové limity zavazadel

Než se pustíte do balení, projděte si přehled váhových limitů vašich zavazadel a věnujte pozornost také rozměru příručního zavazadla. Limity dle našich zkušeností pohodlně pokryjí potřeby klientů. Pokud ale tušíte, že se do nich nevejdete, můžete si u nás za jejich navýšení připlatit – nejpozději však 6 dní před odletem.

Váhové limity zavazadel

  • příruční zavazadlo na palubu 8 kg, rozměry max. 56 x 45 x 25 cm (na osobu starší 2 let)
  • zavazadlo do nákladního prostoru 23 kg na osobu starší 2 let
  • novinka: osoby do 2 let (infanti) mají nárok na zavazadlo o hmotnosti max. 10 kg a součtu délky, šířky a výšky maximálně 115 cm. Případná nadváha bude účtována doprovodné osobě

Váhové limity zahrnuté v ceně zájezdu:

Zapsané zavazadlo Příruční zavazadlo
Max počet Max počet Max hmotnost Rozměr
1 23 kg* 1 8 kg** 56 cm x 45 cm x 25 cm

* sdružování hmotnosti zavazadel nově není povoleno! Ani v rámci společných cestujících/rodiny/rezervace. SLUNEČNÍKY nově nelze přepravovat zdarma! Nelze je přepravit ani připevněné k zavazadlům. Přeprava je možná pouze jako dokoupené zavazadlo.

** navíc si cestující může vzít na palubu jednu malou osobní tašku (např. dámskou kabelku nebo laptop, max. 3 kg, rozměry 40 x 30 x 15 cm). Žádné jiné předměty nejsou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík, který se ukládá do nákladového prostoru letadla. Místo kabinového zavazadla si cestující mohou vzít na palubu letadla hudební nástroj (max. 8 kg, rozměry 90 x 35 x 20 cm včetně obalu).


Našim klientům nabízíme možnost zakoupení navýšení hmotnosti zavazadla, a to za zvýhodněnou cenu oproti zakoupení na letišti.

Zakoupení navýšení hmotnosti či dalšího zavazadla je možné jak jednosměrně, tak i obousměrně. Uvedené služby si mohou zakoupit všichni nebo jen jedna osoba na Smlouvě o zájezdu.


Poplatky za nadváhu – uvedená cena je vždy za 1 úsek:

Další odbavené zavazadlo do 23 kg:

  • 780 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem)

Navýšení hmotnosti 1 zavazadla z 23 do 32 kg:

  • 780 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem)

Sportovní vybavení do 32 kg:

  • 1500 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem)

Uvedené služby je možné si zakoupit nejpozději 6 pracovních dnů před odletem, a to v CK BRENNA či u Vašeho prodejce. Poté už jen na letišti, a to za výše uvedenou cenu. Uvedené služby si může zakoupit také jen jedna osoba na cestovní smlouvě. Nadváhy zakoupené předem v CK jsou nerefundovatelné, nepřenosné a platné pouze pro zakoupený let.

• Děti do 2 let (infanti) nemají nárok na místo v letadle, mají nárok na zavazadlo o hmotnosti max. 10 kg a součtu délky, šířky a výšky maximálně 115 cm. Případná nadváha bude účtována doprovodné osobě. Bezplatně jsou přepravovány kočárky a dětské postýlky.

Váhové limity zavazadel letecké společnosti SmartWings, a.s. jsou platné od 1. 11. 2018. Kompletní informace naleznete zde: Pravidla přepravy zavazadel (PDF) .O případných změnách budete informování v pokynech k odletu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Katalog zašleme zdarma do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute