po - čt: 9:00 - 17:30   pá: 9 - 17:00
zadejte destinaci
Zadejte nebo vyberte destinaci ×
Nastavit nebo  vymazat
zvolte termín a počet nocí
Zvolte termín a počet nocí ×
Nastavit nebo  vymazat
Počet osob
Vyhledat

Váhové limity zavazadel

Než se pustíte do balení, projděte si přehled váhových limitů vašich zavazadel a věnujte pozornost také rozměru příručního zavazadla. Limity dle našich zkušeností pohodlně pokryjí potřeby klientů. Pokud ale tušíte, že se do nich nevejdete, můžete si u nás za jejich navýšení připlatit – nejpozději však 6 dní před odletem.

Informace platné pro dopravu s leteckou společností Smartwings, a.s.

Váhové limity zahrnuté v ceně zájezdu

Zapsané zavazadlo Příruční zavazadlo
Max počet Max počet Max hmotnost Rozměr
1 23 kg* 1 8 kg** 55 cm × 45 cm × 25 cm

* sdružování hmotnosti zavazadel není povoleno! Ani v rámci společných cestujících/rodiny/rezervace. Odbaveným zavazadlem se rozumí zapsané zavazadlo přepravované v nákladovém prostoru letadla. Překročení bezplatných limitů odbavených zavazadel je zpoplatněno dle ceníku dopravce. Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 23 kg, v případě doplacení nadváhy 32 kg a maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček. SLUNEČNÍKY nově nelze přepravovat zdarma! Nelze je přepravit ani připevněné k zavazadlům. Přeprava je možná pouze jako dokoupené zavazadlo.

** navíc si cestující může vzít na palubu jednu malou osobní tašku (např. dámskou kabelku nebo laptop, max. 3 kg, rozměry 40 × 30 × 15 cm). Žádné jiné předměty nejsou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík, který se ukládá do nákladového prostoru letadla. Místo kabinového zavazadla si cestující mohou vzít na palubu letadla hudební nástroj (max. 8 kg, rozměry 90 × 35 × 20 cm včetně obalu).


Váhové limity zavazadel shrnutí

  • malá osobní taška (např. dámská kabelka nebo laptop o hmotnosti max. 3 kg a maximálních rozměrů 40 ×
  • 30 × 15 cm)
  • příruční zavazadlo na palubu 8 kg, rozměry max. 55 × 45 × 25 cm (na osobu starší 2 let)
  • zavazadlo do nákladního prostoru 23 kg na osobu starší 2 let. Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 23 kg. V případě doplacení nadváhy zavazadla do 32 kg, nesmí zavazadlo překročit maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.
  • děti do 2 let (infanti): nemají nárok na místo v letadle, mají ovšem nárok na zavazadlo o hmotnosti max. 10 kg a součtu délky, šířky a výšky maximálně 115 cm. Případná nadváha bude účtována doprovodné osobě. Bezplatně jsou přepravovány kočárky a dětské postýlky.

Nadváha zavazadel

Našim klientům nabízíme možnost zakoupení navýšení hmotnosti odbaveného zavazadla, a to za zvýhodněnou cenu oproti zakoupení na letišti. Nově účtuje letecká společnost za nadváhu zavazadla paušální poplatek, a to bez ohledu na počet kilogramů, o které byla váha zavazadla překročena. Odbaveným zavazadlem se rozumí zapsané zavazadlo přepravované v nákladovém prostoru letadla. Překročení bezplatných limitů odbavených zavazadel je zpoplatněno dle ceníku dopravce. Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 23 kg, v případě doplacení nadváhy 32 kg a maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.


Poplatky za nadváhu – uvedená cena je vždy za 1 úsek:

Další odbavené zavazadlo do 23 kg:

  • 900 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem), při platbě u odbavení na letišti je poplatek vyšší.

Navýšení hmotnosti 1 zavazadla z 23 do 32 kg:

  • 900 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem), při platbě u odbavení na letišti je poplatek vyšší.

Sportovní vybavení do 32 kg:

  • 1 750 Kč bude-li zaplaceno v CK (nejpozději však 6 dnů před odletem)
Sportovní vybavení musí být zabaleno samostatně tak, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy a musí být rozpoznatelné jako takové u odbavovací přepážky. Dopravce neodpovídá za případnou ztrátu nebo poškození sportovního vybavení, které nebylo řádně nahlášeno a samostatně zabaleno v souladu s Pravidly přepravy zavazadel.

Uvedené služby je možné si zakoupit nejpozději 6 pracovních dnů před odletem, a to v CK BRENNA či u Vašeho prodejce, poté už jen na letišti, a to za výše uvedenou cenu. Nadváhy zakoupené předem v CK jsou nerefundovatelné, platné pouze pro zakoupený let a pouze pro cestujícího, který má nadváhu nahlášenu (nelze ji rozdělit mezi více cestujících). Zakoupení navýšení hmotnosti či dalšího zavazadla je možné jak jednosměrně, tak i obousměrně. Uvedené služby si mohou zakoupit všichni nebo jen jedna osoba na Smlouvě o zájezdu.

Váhové limity zavazadel letecké společnosti SmartWings, a.s. jsou platné od 1. 11. 2019. Kompletní informace naleznete zde: Pravidla přepravy zavazadel (PDF) .O případných změnách budete informování v pokynech k odletu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená