po - čt: 9:00 - 17:30   pá: 9 - 17:00
zadejte destinaci
Zadejte nebo vyberte destinaci ×
Nastavit nebo  vymazat
zvolte termín a počet nocí
Zvolte termín a počet nocí ×
Nastavit nebo  vymazat
Počet osob
Vyhledat

Strava a místa v letadle za příplatek

Nápoje a strava podávané na palubě nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Můžete si je objednat a zaplatit přímo na místě. Sedadlo v ekonomické třídě letadla vám bude přiděleno při odbavení. Za příplatek si u nás můžete rezervovat místo dle vaší volby. U některých letů můžete využít nadstandardní program TRAVEL PLUS COMFORT.

Informace platné pro dopravu s leteckou společností Smartwings, a.s.

Strava a nápoje na palubě letu

V ceně zájezdu není zahrnuta strava a nápoje na palubě letu do/z Vaší destinace. Občerstvení na palubě letu je v průběhu letu také nabízeno za poplatek (platba je možná pouze kartou).

Nejpozději 6 dní před odletem na dovolenou si můžete zakoupit stravu na palubě letu:

Studené jídlo:

 • studené jídlo dle výběru*: charcuterrie - výběrové uzeniny, sýry a antipasta speciality s dresinkem nebo kuřecí filet s granátovým jablkem a rukolou, parmazánové chipsy, bruschetta nebo pečený losos se sezamovou krustou, salát z rýžových nudlí a paprik nebo poke bowl s dušenou rýží, salát z červeného zelí, uzené tofu, zelenina (výběr nutno upřesnit u objednávky zájezdu). Ke každému jídlu je servírován salát, dezert a nealko nápoj. * Upozornění: studené jídlo je možné zajistit pouze na letech z/do Prahy. Na lety z/do Brna a Ostravy lze zajistit např. teplé jídlo, řízky a chlebíčky.
  Cena: 450 Kč/osoba/1 směr

Teplé jídlo:

 • teplé jídlo dle výběru: uzená kachní prsa se staročeskou lepenicí, fazolkami a cibulkou, omáčka pinot noir nebo kuřecí involtini s krémovou tomatovou omáčkou, krémová polenta, grilovaná cuketa a artyčok nebo hovězí líčka na houbách, bramborovo-porkové ragů s hráškem, žlutá mrkev na másle nebo vepřová panenka na rozmarýnu s bramborovým knedlíkem, červeným zelím a cibulkou nebo ravioli s bylinkovou omáčkou, grilovaná zelenina a strouhaný sýr (výběr nutno upřesnit u objednávky zájezdu). Ke každému jídlu je servírován salát, dezert a nealko nápoj.
  Cena: 550 Kč/osoba/1 směr

Dětské jídlo:

 • dětské jídlo dle výběru: kuřecí řízek s bramborovou kaší, hráškem a zeleninou nebo bageta plněná šunkou a sýrem (výběr nutno upřesnit u objednávky zájezdu), jablkový džus, světlá bulka, máslo, čoko tyčinka a termix.
  Cena: 400 Kč/osoba/1 směr

Řízky:

 • 0,5 kg kuřecích řízků. Cena: 700 Kč/osoba/1 směr
 • 0,5 kg vepřových řízků. Cena: 900 Kč/osoba/1 směr
 • 1 kg kuřecích řízků. Cena: 1 000 Kč/osoba/1 směr
 • 1 kg vepřových řízků. Cena: 1 350 Kč/osoba/1 směr

Kanapky:

 • 20 ks kanapek na platě. * Upozornění: kanapky je možné zajistit pouze na letech z/do Prahy. Na lety z/do Brna a Ostravy lze zajistit např. řízky a chlebíčky.
  Cena: 700 Kč/osoba/1 směr

Chlebíčky:

 • 6 ks obložených chlebíčků. Cena: 400 Kč/osoba/1 směr

Zakoupení stravy na palubě letu je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety tam i zpět. Uvedené služby si mohou zakoupit všichni nebo jen jedna osoba na Smlouvě o zájezdu. Svůj požadavek upřesněte do Smlouvy o zájezdu či zašlete požadavek na změnu smlouvy nejpozději 6 dní před odletem. Seznam alergenů je k dispozici na vyžádání v CK BRENNA.


Rezervace míst v letadle

Místa v letadle zahrnutá v ceně zájezdu jsou v ekonomické třídě. Místa, která nemáte předplacena, jsou přidělena cestujícím u přepážky odbavení na letišti a potvrzena na palubní vstupence. Volitelně Vám nabízíme rezervaci míst na palubě dle Vaší volby. Schéma letadla Vám zašleme na vyžádání. Zakoupení míst v letadle je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety tam i zpět. Svůj požadavek míst upřesněte do Smlouvy o zájezdu či zašlete požadavek na změnu smlouvy nejpozději 6 dní před odletem.

Nabízíme 2 typy rezervace míst:

PREMIOVÁ SEDADLA: všechny místa v 1. řadě (A,B,C,D,E,F), ve 2. řadě místa 2D,2E,2F a dále místa 3D,3E,3F a místa v exitových řadách. Místa u nouzových východů (exitové řady) mohou být obsazeny pouze osobami fyzicky přiměřeně zdatnými (tyto sedačky nesmí být obsazovány dětmi do 12 let, gravidními ženami, osobami starými či fyzicky slabými, osobami tělesně či mentálně postiženými) a osobami, které rozumí a hovoří anglickým jazykem a jsou schopny řídit se pokyny palubního personálu. Nebudou-li cestující splňovat podmínky pro přepravu na místech u nouzových východů, mohou být palubním personálem usazeni na jiná místa. V tomto případě nevzniká nárok na reklamaci a kompenzaci zakoupených míst.

Cena premiových míst: 870 Kč/osoba/1 směr/platí pro lety s leteckou společnost Smartwings. Cena pro lety do Hurghady/Mary Alam se společností AirCairo je: 650 Kč/osoba/1 směr.

STANDARDNÍ SEDADLA: ostatní sedadla (mimo místa uvedená v popisu Premium sedadel)

Cena standardních míst: 400 Kč/osoba/1 směr

Na některých letech např. let z Brna a Ostravy na letiště Preveza (Lefkada) a zpět nelze z technických důvodů provádět závazné rezervace míst.

Poznámka: nově je výslovně zavedeno právo dopravce cestující přesadit bez ohledu na seating anebo nechat přeložit kabinová zavazadla do zavazadlového prostoru.


TRAVEL PLUS COMFORT

Na všech letech společnosti SmartWings z Brna, Ostravy a Prahy Vám nabízíme nadstandardní služby TRAVEL PLUS COMFORT, které zahrnují:

 • salónek před odletem na letišti při letu do destinace tzn. v Praze, Brně či Ostravě
 • deka a polštář
 • welcome drink, zvýšená péče posádky
 • možnost překročení váhového limitu + 9 kg, tzn. 32 kg / osoba
 • palubní menu na platě v porcelánu (předkrm, teplé jídlo, dezert, káva nebo čaj)
 • výběr alkoholických a nealkoholických nápojů
 • rezervace míst v letadle není zahrnuta v ceně TRAVEL PLUS COMFORT.
 

V případě zájmu o konkrétní místa v letadle, je nutné uhradit poplatek, viz. nabídka rezervace míst v letadle.

Cena služby TRAVEL PLUS COMFORT: 3 590 Kč/osoba

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená