po - pá: 9:00 - 18 h   so: 9 - 13 h

Kos

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km2). Je znám především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny.

Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami ...


Vyhledávání podle: Kos    

Hotel Ionikos ***

Kos 31.05.2019 - 11.06.2019
Praha-V. Havel / Kos
Snídaně | 12 dní
Dospělý: 12 321 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos 31.05.2019 - 07.06.2019
Brno-Tuřany / Kos
Snídaně | 8 dní
Dospělý: 13 041 Kč FM
Dítě: 10 971 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos 31.05.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Kos
Snídaně | 15 dní
Dospělý: 17 361 Kč FM
Dítě: 13 041 Kč

Studia Archodia

Kos 31.05.2019 - 11.06.2019
Brno-Tuřany / Kos
Bez stravování, Snídaně | 12 dní
Dospělý: 11 241 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Studia Archodia

Kos 31.05.2019 - 07.06.2019
Brno-Tuřany / Kos
Bez stravování, Snídaně | 8 dní
Dospělý: 11 421 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Studia Archodia

Kos 31.05.2019 - 14.06.2019
Ostrava-Mošnov / Kos
Bez stravování, Snídaně | 15 dní
Dospělý: 14 031 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Hotel Roseland's ***

Kos 31.05.2019 - 11.06.2019
Brno-Tuřany / Kos
Polopenze, All inclusive | 12 dní
Dospělý: 13 131 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Hotel Roseland's ***

Kos 31.05.2019 - 07.06.2019
Ostrava-Mošnov / Kos
Polopenze, All inclusive | 8 dní
Dospělý: 11 871 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Hotel Roseland's ***

Kos 31.05.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Kos
Polopenze, All inclusive | 15 dní
Dospělý: 15 921 Kč FM
Dítě: 8 091 Kč

Studia Politis

Kos 31.05.2019 - 11.06.2019
Praha-V. Havel / Kos
Bez stravování | 12 dní
Dospělý: 13 491 Kč FM
Dítě: 10 431 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km2). Je znám především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny. 

Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami Zia, Pyli a Asfendiou, ale také krásnými písečnými či oblázkovými plážemi Tigaki, Mastichari, Paradise Beach a Kefalos. Relaxovat můžete v termálních pramenech Thermae, které se nachází asi 10 km za hlavním městem u vesnice Agios Fokas. Velké množství pamětihodností a zajímavých staveb najdete ve městě Kos, které je proslulé pevností Johanitů vypí nající se nad přístavem, malebným starým městem, antickým divadlem a známým Hippokratovým platanem.

Díky rovinatému terénu u pobřeží je nejčastějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem kolo, na kterém můžete podnikat výlety za poznáním tohoto krásného ostrova.

Během Vašeho pobytu můžete navštívit několik okolních ostrovů – Kalymnos, Nissyros, Pserimos, Leros nebo Patmos.POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:

  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kardamena

Letovisko Kardamena se nachází na jihovýchodním pobřeží Kosu necelých 30 km od hlavního města Kos a 10 km od letiště. Jedná se o oblíbené středisko proslulé nočním životem místních diskoték a barů. Kardamena se může pochlubit nejdelší pláží na ostrově v délce 4 km s jemným zlatobílým pískem. Průzračná voda a bohaté mořské dno uspokojí i milovníky šnorchlování. Ke koupání můžete využít také veřejné bazény nebo nově postavený aquapark vzdálený několik kilometrů. Kromě možnosti vyzkoušet některý z vodních sportů je zde také motokárová trať nebo možnost jízdy na koních. Toto letovisko uspokojí ty klienty, kteří touží po dobrém koupání, zábavě a široké nabídce služeb.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Sentido Carda Beach ***** / Hotel Atlantica Porto Bello Royal *****

Letovisko Kefalos

Vyhledávané letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova nabízí turistům vše potřebné k prožití pohodové dovolené u klidné oblázkovo-písečné pláže s nabídkou vodních sportů. V kouzelné staré vesnici naleznete tradiční řecké taverny s místními specialitami, obchody, bary a diskotéky. Podél vesnice se otevírá široký oblouk zálivu. Na moři se tyčí malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana, která dokresluje kouzelnou scenérii letoviska Kefalos. Za návště vu stojí antické vykopávky, které se nacházejí na pobřeží nedaleko pláže Kefalos.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Archodia / Hotel Ionikos *** / Hotel Kordistos *** / Studia Prikas / Studia Politis / Studia Irene

Letovisko Lambi

Severozápadní předměstí hlavního města nabízí nejen klidné prostředí u pěkné oblázkovo-písečné pláže, ale i spoustu obchodů, restaurací a nočních barů. Výhodou letoviska Lambi je rychlá a snadná dostupnost večerní zábavy a historického jádra hlavního města. Do centra Kosu můžete jet na pronajatém kole či využít autobus. Dovolená v Lambi je ideální pro všechny, kteří dávají přednost ubytování v klidné lokalitě a chtějí mít na dosah kulturu, památky a bohatý noční život.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Apollon **** / Hotel Atlantis **** / Hotel Costa Angela ***

Letovisko Lambi - Nea Alikarnassos

Zátoka Nea Alikarnassos leží 2 km od letoviska Lambi a 6 km od hlavního města Kos, kde naleznete možnosti denní i noční zábavy (v blízkosti hotelu Aeolos Beach je zastávka místního autobusu).

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Aeolos Beach ****

Letovisko Marmari

Letovisko vzdálené 16 km od města Kos je vyhlášené díky dlouhým bílým písečným plážím s pozvolně se svažujícím vstupem do moře. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, plachtění). Na hlavní třídě vedoucí k moři najdete množství restaurací, obchodů, půjčoven aut, motocyklů i kol. Nedaleko od letoviska je k dispozici aquapark Lido.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Caravia Beach **** / Hotel Roseland's ***

Letovisko Mastichari

Mastichari je půvabnou rybářskou přístavní vesničkou, která leží 30 km od hlavního města Kos. Je zde klid, krásné přírodní písečné pláže a v okolí několik typických řeckých vesniček. Poloha vesnice je ideální k podnikání výletů na nejkrásnější místa Kosu a na blízké ostrovy. Z místního přístavu je dobré lodní spojení na ostrovy Kalymnos a Pserimos. Přístav je stranou letoviska a nijak neruší klid Vaší dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Eurovillage Achilleas **** / Hotel Ammos Resort ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 48 € + vstupy cca 4 €

Celodenní výlet autobusem, během kterého budete mít možnost navštívit hlavní město Kos, kde Vás průvodce provede po památkách centra města. Poté Vás autobus doveze do starověkého Asklepia (vstup cca 4 €). Jedná se o nejdůležitější a nejkrásnější archeologické naleziště na ostrově. Navštívíte také horskou vesničku Zia, která Vás uchvátí nádhernými výhledy na okolní ostrůvky, a budete zde moci nakoupit v místních stáncích lokální produkty. V obci Zia je čas na oběd v jedné z mnoha tradičních taveren (není zahrnut v ceně). V závěru výletu následuje zastávka v letovisku Kefalos, odkud můžete obdivovat malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana.

Egejská plavba – tři ostrovy / cena: cca 45 €

V průběhu celodenního výletu na tradiční dřevěné lodi zvané Kaiki poplujete na ostrov Kalymnos, známý lovem mořských hub. Po prohlídce přístavu a návštěvě dílny na zpracování mořských hub budete pokračovat k opuštěnému ostrůvku Plati, u kterého si můžete zaskákat z paluby lodě a šnorchlovat. Dále budete pokračovat na ostrov Pserimos s krásnou písečnou pláží a průzračnou vodou. Na lodi je k dispozici bar s nápoji za poplatek. Cena výletu zahrnuje oběd na lodi.

Ostrov Nissyros / cena: cca 40 € + vstupy cca 3 €

Návštěva ostrova s jednou z posledních činných sopek v Řecku. Po hodinové plavbě lodí z přístavu v Kardameně doplujete do Mandraki, hlavního města ostrova Nissyros. Autobusy Vás vyvezou přímo k vulkánu „spící sopky“, jejímž kráterem se budete moci projít. Poté Vás průvodce provede přístavním městečkem s tradiční řeckou architekturou a navštívíte řecký klášter Panny Marie. Výlet je zakončen obědem v tradiční taverně (není zahrnut v ceně).

Turecko - Bodrum / cena: cca 40 € + cca 5 € přístavní taxa

Výlet do maloasijského města Bodrum - původně antický Halikarnassos, spojuje poznání s příjemnými nákupy na orientálním bazaru. Po hodině plavby se ocitnete v přístavním městě, kde můžete navštívit středověký hrad Johanitů (vstup cca 8 €), antický amfiteátr či jeden ze sed mi divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu (vstup cca 4 €). Nezapomenutelná je také návštěva místních tržnic či ochutnání turecké kuchyně v některé z místních restaurací. Pro chvíli relaxace můžete zvolit tradiční turecké lázně. V případě, že budete chtít využít tento výlet, je nutné s sebou mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců.

Řecký večer / cena: cca 45 €

Řecký večer se koná v horské vesničce Zia, která je proslavená prodejem tradičních ostrovních produktů. V místní taverně budete moci po nádherném západu slunce ochutnat tradiční řecké speciality a domácí víno. Během večeře Vám místní tanečníci a hudebníci předvedou lidové kroje a tance z celého Řecka. Přejeme Vám příjemnou zábavu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Katalog zašleme zdarma do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute