po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Kos

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km2). Je znám především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami ...


Vyhledávání podle: Kos    

Studia Archodia

Kos 02.06.2020 - 12.06.2020
Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 11 dní
Dospělý: 12 319 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Studia Archodia

Kos 02.06.2020 - 09.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 8 dní
Dospělý: 11 399 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Studia Archodia

Kos 02.06.2020 - 16.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 15 dní
Dospělý: 13 515 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Studia Archodia

Kos 02.06.2020 - 23.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 22 dní
Dospělý: 15 539 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos 02.06.2020 - 12.06.2020
Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Snídaně | 11 dní
Dospělý: 11 951 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos 02.06.2020 - 09.06.2020
Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Snídaně | 8 dní
Dospělý: 13 791 Kč FM
Dítě: 11 583 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos 02.06.2020 - 16.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
Snídaně | 15 dní
Dospělý: 18 207 Kč FM
Dítě: 13 791 Kč

Hotel Kordistos ***

Kos 02.06.2020 - 12.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov
Snídaně | 11 dní
Dospělý: 14 711 Kč FM

Hotel Roseland's ***

Kos 02.06.2020 - 12.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Polopenze, All inclusive | 11 dní
Dospělý: 14 251 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Roseland's ***

Kos 02.06.2020 - 09.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Polopenze, All inclusive | 8 dní
Dospělý: 12 595 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km2). Je znám především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami Zia, Pyli a Asfendiou, ale také krásnými písečnými či oblázkovými plážemi Tigaki, Mastichari, Paradise Beach a Kefalos. Relaxovat můžete v termálních pramenech Thermae, které se nachází asi 10 km za hlavním městem u vesnice Agios Fokas. Velké množství pamětihodností a zajímavých staveb najdete ve městě Kos, které je proslulé pevností Johanitů vypí nající se nad přístavem, malebným starým městem, antickým divadlem a známým Hippokratovým platanem.
Díky rovinatému terénu u pobřeží je nejčastějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem kolo, na kterém můžete podnikat výlety za poznáním tohoto krásného ostrova.
Během Vašeho pobytu můžete navštívit několik okolních ostrovů – Kalymnos, Nissyros, Pserimos, Leros nebo Patmos.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:

  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Agios Fokas

Agios Fokas leží na východním pobřeží necelých 10 kilometrů od hlavního města Kos. Z břehů Agios Fokas lze dohlédnout na turecké pobřeží. V této oblasti vyvěrají napovrch horké termální prameny Therma, které vtékají do mořského přírodního bazénku tvořeného malými skalisky. Večerní koupání v tomto přírodním bazénku patří mezi nejsilnější zážitky z návštěvy ostrova Kos. K dopravě po okolí je výhodné si zapůjčit auto nebo motorku. Pláže v Agios Fokas jsou oblázkové, méně frekventované a v okolí se nachází mnoho malebných zátok (doporučujeme boty do vody). Podél pobřeží je silnice spojující Psalidi a město Kos a je zde mnoho restaurací, barů, obchodů, půjčoven motocyklů a kol, a také možností zábavy.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Michelangelo Resort & Spa ***** / Hotel Dimitra Beach Hotel & Suites ****

Letovisko Kardamena

Letovisko Kardamena se nachází na jihovýchodním pobřeží Kosu necelých 30 km od hlavního města Kos a 10 km od letiště. Jedná se o oblíbené středisko proslulé nočním životem místních diskoték a barů. Kardamena se může pochlubit nejdelší pláží na ostrově v délce 4 km s jemným zlatobílým pískem. Průzračná voda a bohaté mořské dno uspokojí i milovníky šnorchlování. Ke koupání můžete využít také veřejné bazény nebo nově postavený aquapark vzdálený několik kilometrů. Kromě možnosti vyzkoušet některý z vodních sportů je zde také motokárová trať nebo možnost jízdy na koních. Toto letovisko uspokojí ty klienty, kteří touží po dobrém koupání, zábavě a široké nabídce služeb.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Atlantica Porto Bello Royal ***** / Hotel Asteras Resort **** / Hotel Atlantica Carda Beach *****

Letovisko Kefalos

Vyhledávané letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova nabízí turistům vše potřebné k prožití pohodové dovolené u klidné oblázkovo-písečné pláže s nabídkou vodních sportů. V kouzelné staré vesnici naleznete tradiční řecké taverny s místními specialitami, obchody, bary a diskotéky. Podél vesnice se otevírá široký oblouk zálivu. Na moři se tyčí malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana, která dokresluje kouzelnou scenérii letoviska Kefalos. Za návště vu stojí antické vykopávky, které se nacházejí na pobřeží nedaleko pláže Kefalos.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Archodia / Hotel Ionikos *** / Hotel Eleni **+ / Hotel Kordistos *** / Apartmánový dům Sevi / Studia Prikas / Studia Politis / Studia Irene / Studia Anthoulis / Apartmánový dům Anastasia / Studia Afentouli / Hotel Zeus ** / Studia Manolis / Aparthotel Pantheon **

Letovisko Lambi

Severozápadní předměstí hlavního města nabízí nejen klidné prostředí u pěkné oblázkovo-písečné pláže, ale i spoustu obchodů, restaurací a nočních barů. Výhodou letoviska Lambi je rychlá a snadná dostupnost večerní zábavy a historického jádra hlavního města. Do centra Kosu můžete jet na pronajatém kole či využít autobus. Dovolená v Lambi je ideální pro všechny, kteří dávají přednost ubytování v klidné lokalitě a chtějí mít na dosah kulturu, památky a bohatý noční život.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Apollon **** / Hotel Atlantis **** / Hotel Costa Angela *** / Hotel Gaia Garden ***

Letovisko Lambi - Nea Alikarnassos

Zátoka Nea Alikarnassos leží 2 km od letoviska Lambi a 6 km od hlavního města Kos, kde naleznete možnosti denní i noční zábavy (v blízkosti hotelu Aeolos Beach je zastávka místního autobusu).

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Aeolos Beach - Kos ****

Letovisko Marmari

Letovisko vzdálené 16 km od města Kos je vyhlášené díky dlouhým bílým písečným plážím s pozvolně se svažujícím vstupem do moře. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, plachtění). Na hlavní třídě vedoucí k moři najdete množství restaurací, obchodů, půjčoven aut, motocyklů i kol. Nedaleko od letoviska je k dispozici aquapark Lido.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Pyli Bay *** / Hotel Caravia Beach **** / Hotel Roseland's *** / Hotel D´Andrea Lagoon Suites *****

Letovisko Mastichari

Mastichari je půvabnou rybářskou přístavní vesničkou, která leží 30 km od hlavního města Kos. Je zde klid, krásné přírodní písečné pláže a v okolí několik typických řeckých vesniček. Poloha vesnice je ideální k podnikání výletů na nejkrásnější místa Kosu a na blízké ostrovy. Z místního přístavu je dobré lodní spojení na ostrovy Kalymnos a Pserimos. Přístav je stranou letoviska a nijak neruší klid Vaší dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Horizon Beach Resort **** / Hotel Magic Life Marmari Palace ***** / Hotel Eurovillage Achilleas **** / Hotel Ammos Resort **** / Hotel Gaia Palace *****

Letovisko město Kos

Hlavní město Kos nesoucí stejný název jako ostrov samotný je jedním z nejkrásnějších měst celého Řecka. Městu dominuje mohutná pevnost rytířů svatého Jana, která chrání dodnes využívaný hlavní přístav ostrova. Kos, jehož kořeny sahají až do antiky, je pokladnicí antických vykopávek, které prostupují celým středem města. K významným zajímavostem patří i slavný Hippokratův strom a nedaleký areál antické lékařské školy Asklépion. Centrum města ožívá i večer, kdy máte možnost navštívit jak spoustu obchůdků, tak bary, taverny, diskotéky a noční kluby. Městské pláže se táhnou od středu města k jeho severnímu okraji, jsou oblázkovo-písečné a disponují plným sortimentem plážových služeb.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Continental Palace ****

Letovisko Psalidi

Psalidi je klidné předměstí živoucí metropole města Kos s přírodní oblázkovou pláží. Nachází se 5 km jihovýchodně od města Kos. Po celé délce pobřežní komunikace spojující Psalidi a město Kos je mnoho restaurací, obchodů, barů, půjčoven motocyklů a kol. Pravidelné spojení s hlavním městem Kos zajišťují místní linky.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Alexandra Beach *** / Hotel Kipriotis Aqualand **** / Hotel Kipriotis Panorama & Suites *****

Letovisko Tigaki

Menší turistické letovisko je vyhledáváno především pro svou krásnou dlouhou písečnou pláž. Centrum střediska se stále rozvíjí, dvě hlavní ulice s množstvím řeckých taveren, restaurací s mezinárodní kuchyní, klubů a diskoték se setkávají na malém náměstí. K dispozici jsou i nákupní možnosti. Písečná pláž s pozvolným vstupem do vody a nabídka vodních sportů předurčuje toto letovisko jako ideální místo pro pobyt rodin s dětmi. Tigaki se nachází pouhých 12 km od města Kos, kam lze podél pobřeží dojet na kole, na motorce nebo je možné využít pravidelné spojení místních autobusových linek.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Corali **** / Hotel Aegean Pearl Resort *** / Hotel Gaia Village ***+ / Hotel Utopia Blu ****+ / Apartmánový dům Fili / Apartmánový dům Oasis

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Egejská plavba – tři ostrovy / cena: cca 45 €

V průběhu celodenního výletu na tradiční dřevěné lodi zvané Kaiki poplujete na ostrov Kalymnos, známý lovem mořských hub. Po prohlídce přístavu a návštěvě dílny na zpracování mořských hub budete pokračovat k opuštěnému ostrůvku Plati, u kterého si můžete zaskákat z paluby lodě a šnorchlovat. Dále budete pokračovat na ostrov Pserimos s krásnou písečnou pláží a průzračnou vodou. Na lodi je k dispozici bar s nápoji za poplatek. Cena výletu zahrnuje oběd na lodi.

Sopečný ostrov Nissyros / cena: cca 37 € + vstupy cca 3 €

Návštěva ostrova s jednou z posledních činných sopek v Řecku. Po hodinové plavbě lodí z přístavu v Kardameně doplujete do Mandraki, hlavního města ostrova Nissyros. Autobusy Vás vyvezou přímo k vulkánu „spící sopky“, jejímž kráterem se budete moci projít. Poté Vás průvodce provede přístavním městečkem s tradiční řeckou architekturou a navštívíte řecký klášter Panny Marie. Výlet je zakončen obědem v tradiční taverně (není zahrnut v ceně).

Turecko - Bodrum / cena: cca 40 € z města Kos, cca 45 € z Kefalosu + cca 5 € přístavní taxa

Výlet do maloasijského města Bodrum - původně antický Halikarnassos, spojuje poznání s příjemnými nákupy na orientálním bazaru. Po hodině plavby se ocitnete v přístavním městě, kde můžete navštívit středověký hrad Johanitů (vstup cca 8 €), antický amfiteátr či jeden ze sed mi divů starověkého světa – Mauzoleum v Halikarnassu (vstup cca 4 €). Nezapomenutelná je také návštěva místních tržnic či ochutnání turecké kuchyně v některé z místních restaurací. Pro chvíli relaxace můžete zvolit tradiční turecké lázně. V případě, že budete chtít využít tento výlet, je nutné s sebou mít platný cestovní pas.

Řecký večer / cena: cca 40 € z města Kos, cca 45 € z Kefalosu

Řecký večer se koná v horské vesničce Zia, která je proslavená prodejem tradičních ostrovních produktů. V místní taverně budete moci po nádherném západu slunce ochutnat tradiční řecké speciality a domácí víno. Během večeře Vám místní tanečníci a hudebníci předvedou lidové kroje a tance z celého Řecka. Přejeme Vám příjemnou zábavu.

Západ slunce na lodi / cena: cca 40 € 

Příjemný večerní lodní výlet z přístavu v Kefalosu za pozorováním západu slunce, který z paluby lodi dostává úplně jiný rozměr.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená