Lefkada

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km², délka pláží 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenovaná podle bílých skal, nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov leží ve vzdálenosti 1 km od pevniny, od které ho dělí pouze úzký průplav, jehož severní špička je spojena s ...


Vyhledávání podle: Lefkada    

Aparthotel Kalypso ***

Lefkada 30.05.2020 - 10.06.2020
Praha-V. Havel
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 12 dní
Dospělý: 14 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Logan´s Beach ***

Lefkada 30.05.2020 - 10.06.2020
Praha-V. Havel
Snídaně, Bez stravování, Polopenze, Večeře | 12 dní
Dospělý: 13 990 Kč FM

Apartmánový dům Gardenia

Lefkada 30.05.2020 - 10.06.2020
Praha-V. Havel
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 12 dní
Dospělý: 13 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Aparthotel Kalypso ***

Lefkada 05.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany
Snídaně, Bez stravování, Polopenze, Večeře | 11 dní
Dospělý: 14 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Logan´s Beach ***

Lefkada 05.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany
Snídaně, Bez stravování, Polopenze, Večeře | 11 dní
Dospělý: 13 890 Kč FM

Apartmánový dům Gardenia

Lefkada 05.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 11 dní
Dospělý: 13 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Christiana **+

Lefkada 05.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany
Snídaně, Polopenze | 11 dní
Dospělý: 13 890 Kč FM

Studia Nidri Zone

Lefkada 05.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 11 dní
Dospělý: 13 990 Kč FM

Hotel Santa Marina ***

Lefkada 06.06.2020 - 13.06.2020
Praha-V. Havel
Snídaně, Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 990 Kč FM
Dítě: 12 590 Kč

Aparthotel Palmyra ***+

Lefkada 06.06.2020 - 13.06.2020
Praha-V. Havel
Bez stravování, Snídaně | 8 dní
Dospělý: 16 890 Kč FM

Informace o destinaci

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km², délka pláží 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenovaná podle bílých skal, nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov leží ve vzdálenosti 1 km od pevniny, od které ho dělí pouze úzký průplav, jehož severní špička je spojena s pevninou mostem. Neobyčejná krása a půvab panenské přírody Lefkady předurčily vývoj ostrova. Jeden z nejbohatších mužů světa – řecký rejdař Aristoteles Onassis si zamiloval toto místo natolik, že si v roce 1962 v těsné blízkosti obce Nidri koupil ostrov Skorpios. Po celý zbytek svého života se snažil uchránit Lefkadu od růstu turistického ruchu a uchovat ji co nejdéle takovou jaká byla, když ji poprvé spatřil.

Dnes patří celé západní pobřeží ostrova k státem chráněné oblasti se zvláštním režimem veškerých aktivit a je považováno za jedno z nejkrásnějších v celém Středomoří. Dlouhé písečné pláže s nádhernou barvou moře se střídají s divokými skalními útvary a zálivy. Vápencové masy na pobřeží se svažují strmě dolů a znesnadňují tak přístup k přenádherným plážím, které jsou považovány za nejhezčí v Řecku. Pláž Porto Katsiki bývá řazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa, mezi další patří Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos, Avali, Gialou, Kalamistsi nebo Agiofilli.

Díky pomalejšímu rozvoji cestovního ruchu se můžete ve vnitrozemí setkat s pravým řeckým venkovem. Stáda horských koz, venkovská políčka vinné révy, vesničky, v nichž jako by se zastavil čas. Ostrov proslul výborným červeným vínem či kvalitním medem. Dalšími místními produkty jsou olivy, fíky, citrusy nebo typický řecký ovčí sýr feta. Hezkými suvenýry mohou být také ručně tkané koberce, výšivky a kraj ky. Navštivte s námi ostrov jedinečných přírodních scenérií i nejkrásnějších pláží světa, místa, která si dosud zachovala pravou řeckou atmosféru a romantiku.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Agios Nikitas

Oblíbené letovisko Agios Nikitas se nachází na severozápadě ostrova asi 13 km od hlavního města Lefkas, které je dobře dostupné pravidelnými autobusovými linkami. V původně rybářské vesničce, která se rozprostírá v mírném svahu a je obklopena olivovníky, najdete hlavní dlážděnou třídu s obchůdky, kavárnami a tavernami. Dominantou letoviska je především nádherná rozlehlá pláž s průzračně čistým mořem, která je pokryta jemným štěrkem. Tato pláž není organizovaná, není zde tedy možnost pronájmu lehátek a slunečníků. V okolí této malebné vesničky můžete najít další krásné pláže ostrova jako je Pefkoulia nebo Milos, jenž se nachází jen pár minut pěšky od letoviska. Na tyto pláže je možné využít dopravu formou lodního taxi.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Kalypso *** / Hotel Odyssey *** / Hotel Santa Marina *** / Hotel Olive Tree **+ / Studia Milos / Studia Averto

Letovisko Lygia

Malebné letovisko Lygia leží na východě ostrova Lefkada, nedaleko hlavního města Lefkas. Zachovává si svůj původní ráz řecké rybářské vesničky. Jedná se o klidné letovisko s krásnou oblázkovo-písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. V blízkosti najdete další menší zátoky s malými plážemi. Nachází se zde jedna hlavní ulice s tavernami a obchůdky. Nečekejte zde ale večerní zábavu, diskotéky a bary. Nabídka zábavy je zde omezené, proto je toto místo vhodné především pro rodiny s dětmi a seniory. Za zábavou můžete vycestovat autobusem nebo taxi do hlavního města Lefkas nebo dále do Nidri (cca 11 km). Okolí je obklopeno krásnou přírodou lákající k pěším procházkám a poznávání.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Porto Lygia ***

Letovisko Nidri

Nidri se nachází na východním pobřeží Lefkady, které je lemováno oblázkovými plážemi s panoramou blízkých ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, který patří k majetku Onassisovy rodiny. Směrem do vnitrozemí se naskýtá působivý pohled na členité pohoří sahající do výšky 1 100 m. Od hlavního města Lefkas je Nidri vzdáleno 17 km jižně, rozkládá se v malebné zátoce Vlicho. Dlouhá pláž je tvořena drobnými oblázky, mořské dno se zde svažuje pozvolna, pláž je tedy vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro šnorchlování či milovníky vodních sportů (jízda na člunu či vodních lyžích, banán, windsurfing, létání na padáku, jachting i potápění). Čtyři kilometry od Nidri se nacházejí vodopády s křišťálově čistou vodou a malým jezírkem, ve kterém se koupala i Jackie Onassisová-Kennedyová. K Nidri neodmyslitelně patří řecké taverny, bary či kavárny, které lákají k ochutnávání specialit pravé řecké kuchyně i nápojů. V noci Nidri začíná žít svým životem řeckého turistického střediska a láká návštěvníky do taveren a barů. Díky svému atraktivnímu okolí, pestré nabídce výletů, vodních sportů a společenské zábavě patří letovisko k nejvyhledávanějším pobytovým místům ostrova.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Avra Beach *** / Hotel Christiana **+ / Apartmánový dům Gardenia / Studia Nidri Zone / Aparthotel Palmyra ***+ / Hotel Athos *** / Hotel Eva Beach ** / Studia Nidri Bay / Aparthotel Madouri Beach *** / Aparthotel Aggelos ****+

Letovisko Nikiana

Klidné malebné letovisko, původně rybářská vesnička, se nachází na východním pobřeží ostrova Lefkada. Je vzdáleno 7 km od rušnějšího letoviska Nidri a 10 km od hlavního města Lefkas. I přes menší rozlohu Nikiany zde najdete vše potřebné ke strávení příjemné dovolené – obchůdky, živější bary, kde se odehrávají řecké večery i pobřežní taverny vyhlášené rybími specialitami a výborným vínem. Na plážích Nikiany naleznete písek i oblázky, moře je křišťálově čisté. A právě vůně moře smísená s vůní všudypřítomných olivovníků a cypřišů v kombinaci s pohledem na průzračné moře Vás nabije klidem a energií. Organizované pláže letoviska dávají možnost jak pronájmu lehátek a slunečníků, tak vyzkoušení adrenalinových vodních sportů. Díky zelené a kopcovité krajině místo uspokojí i milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám naskytne neopakovatelný výhled do malebné ostrovní krajiny jednoho z nejkrásnějších řeckých ostrovů.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Porto Galini Seaside Resort & Spa **** / Hotel Ionian Blue ****+

Letovisko Perigiali

Na východním pobřeží ostrova Lefkada, zhruba 1 km před letoviskem Nidri, leží malé půvabné letovisko Perigiali, nad kterým se rozprostírá zelené pohoří. Díky kopcovité krajině a krásné přírodě v okolí tak toto místo uspokojí milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám naskytne neopakovatelný výhled na protilehlé ostrůvky, které dávají tomuto místu zvláštní kouzlo. V samotném letovisku najdete obchůdky, restaurace či kavárny. Za většími nákupy či za zábavou se můžete autobusem dopravit do letoviska Nidri nebo do 16 km vzdáleného hlavního města Lefkas.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Logan´s Beach ***

Letovisko Vassiliki

Jedno z nejoblíbenějších letovisek Lefkady, letovisko Vassiliki, leží v zeleném údolí na jižním pobřeží ostrova. Díky průzračnému koupání v zálivu Jónského moře tato oblast skýtá opravdový ráj pro všechny věkové kategorie. Milovníci windsurfingu si také přijdou na své. Zdejší pláž je oblázkovo-písečná s pozvolným vstupem do moře. Za poplatek je možnost využít lehátka a slunečníky a nesmí zde chybět ani nabídka vodních sportů na pláži.
Na východním pobřeží za městečkem se nachází pár dalších útulných pláží, kde najdete soukromí. Na další krásné pláže Agiofilli, Egremni nebo Porto Katsiki můžete připlout na lodi, která pravidelně vyplouvá z malebného přístavu. Na pobřežní promenádě nechybí dostatek řeckých taveren, restaurací, barů a nákupních možností. Najdete zde pekařství i několik minimarketů.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Ponti Beach ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Tradiční Lefkada / cena: cca 39 €

Autobusový výlet, při kterém se seznámíte s historií ostrova, jeho tradicemi i životem místních obyvatel. Navštívíte hlavní město Lefkas s benátskou pevností se sedmi baštami Santa Maura, poté klášter Faneromeni, který je nejdůležitější religiózní památkou ostrova, která je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Zavítáte i do tradičních horských vesniček Karya a Eglouvi, kde se zastavil čas.

Lodní výlet na ostrovy Kefalonie a Ithaka / cena: cca 25 €

Z přístavu Nidri poplujete podél pobřeží Lefkady na ostrov Meganissi. Vaší první zastávkou bude velká krasová jeskyně Papanikolis nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova Meganissi, který má pouze tři vesničky. Jedno z nejkrásnějších míst na ostrově vám poskytne neopakovatelný výhled do krajiny i na okolní ostrovy. Uličky vesnice jsou uzoučké a plné květin, najdete zde tradiční taverny, kavárny i obchůdky se suvenýry. Vaše cesta pokračuje plavbou kolem soukromého ostrova Skorpios s výkladem o životě Aristotela Onassise a kolem Ithaky. Navštívíte vesničku Fiskardo na ostrově Kefalonie.

Řecký večer / cena: cca 40 €

Užijte si večerní plavbu na ostrov Meganisi, odkud se procházkou z přístavu dostanete do vesničky Spartochori. V rodinné taverně Lakis zažijete nezapomenutelný řecký večer, ochutnáte místní jídlo a víno a pobavíte se při poslechu tradiční řecké hudby. Chcete tančit jako Řek Zorba? Tak si nenechte ujít tento krásný a výjimečný večer.

Západ slunce / cena: cca 45 €

Během tohoto večerního lodního výletu budete pozorovat nejkrásnější západy slunce a hvězdné konstelace způsobem, na který nikdy nezapomenete.

Zapomenuté ostrovy /cena: cca 55 €

Užijte si jedinečný lodní výlet a poznejte tak ostrůvky Kastos a Kalamos. Navštívíte i jeskyni Papanikolis a ostrůvek Skorpios. Oběd na lodi je v ceně výletu.

Mýtická plavba /cena: cca 50 €

Návštěva nádherného ostrova Meganissi, koupání v jeskyni Papanikolis, zastávka u ostrůvku Skorpios. Grilování na pláži a spousta zábavy! Oběd je v ceně výletu.

3 pláže /cena: cca 20 €

Lodní výlet na tři nejkrásnější pláže ostrova Lefkada: Egremni, Porto Katsiki a Aggiofili. Den plný zábavy, slunce a koupání.

UPOZORNĚNÍ:
Všechny lodní výlety odplouvají z přístavu v Nidri. Pro klienty ubytované v letovisku Agios Nikitas a Vassiliki je k ceně výletů účtován příplatek za autobusový transfer do přístavu v ceně 10 €/osoba.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená