po - pá: 9:00 - 18 h  

Lefkada

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km², délka pláží 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenovaná podle bílých skal, nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov leží ve vzdálenosti 1 km od pevniny, od které ho dělí pouze úzký průplav, jehož severní špička je spojena s ...


Vyhledávání podle: Lefkada    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2019
je vyprodaná.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Athena ***

Korfu
Polopenze
písečná pláž    vzdálená 30 m
Dospělý: 14 890 Kč  FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Garden Palace ***+

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 250 m
Dospělý: 10 990 Kč  SLM
Dítě: 4 990 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos
Snídaně
oblázkovo-písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Admiral ****

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 20 490 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Hotel Chryssi Akti ***

Zakynthos
Snídaně , Polopenze
úzká písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Studia Akis

Zakynthos
Bez stravování , Polopenze, Snídaně, Večeře
písečná pláž    vzdálená 400 m
Dospělý: 6 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Studia Athina Tsilivi

Zakynthos
Bez stravování , Večeře
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 6 990 Kč  SLM

Studia Athina Tsilivi

Zakynthos
Bez stravování , Večeře
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 7 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Studia Draganikos

Zakynthos
Bez stravování
písečná pláž    vzdálená 70 m
Dospělý: 7 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Aparthotel Planos ***

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 19 290 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Informace o destinaci

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km², délka pláží 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenovaná podle bílých skal, nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov leží ve vzdálenosti 1 km od pevniny, od které ho dělí pouze úzký průplav, jehož severní špička je spojena s pevninou mostem. Neobyčejná krása a půvab panenské přírody Lefkady předurčily vývoj ostrova. Jeden z nejbohatších mužů světa – řecký rejdař Aristoteles Onassis si zamiloval toto místo natolik, že si v roce 1962 v těsné blízkosti obce Nidri koupil ostrov Skorpios. Po celý zbytek svého života se snažil uchránit Lefkadu od růstu turistického ruchu a uchovat ji co nejdéle takovou jaká byla, když ji poprvé spatřil.

Dnes patří celé západní pobřeží ostrova k státem chráněné oblasti se zvláštním režimem veškerých aktivit a je považováno za jedno z nejkrásnějších v celém Středomoří. Dlouhé písečné pláže s nádhernou barvou moře se střídají s divokými skalními útvary a zálivy. Vápencové masy na pobřeží se svažují strmě dolů a znesnadňují tak přístup k přenádherným plážím, které jsou považovány za nejhezčí v Řecku. Pláž Porto Katsiki bývá řazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa, mezi další patří Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos, Avali, Gialou, Kalamistsi nebo Agiofilli.

Díky pomalejšímu rozvoji cestovního ruchu se můžete ve vnitrozemí setkat s pravým řeckým venkovem. Stáda horských koz, venkovská políčka vinné révy, vesničky, v nichž jako by se zastavil čas. Ostrov proslul výborným červeným vínem či kvalitním medem. Dalšími místními produkty jsou olivy, fíky, citrusy nebo typický řecký ovčí sýr feta. Hezkými suvenýry mohou být také ručně tkané koberce, výšivky a kraj ky. Navštivte s námi ostrov jedinečných přírodních scenérií i nejkrásnějších pláží světa, místa, která si dosud zachovala pravou řeckou atmosféru a romantiku.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Agios Nikitas

Oblíbené letovisko Agios Nikitas se nachází na severozápadě ostrova asi 13 km od hlavního města Lefkas, které je dobře dostupné pravidelnými autobusovými linkami. V původně rybářské vesničce, která se rozprostírá v mírném svahu a je obklopena olivovníky, najdete hlavní dlážděnou třídu s obchůdky, kavárnami a tavernami. Dominantou letoviska je především nádherná rozlehlá pláž s průzračně čistým mořem, která je pokryta jemným štěrkem. Tato pláž není organizovaná, není zde tedy možnost pronájmu lehátek a slunečníků. V okolí této malebné vesničky můžete najít další krásné pláže ostrova jako je Pefkoulia nebo Milos, jenž se nachází jen pár minut pěšky od letoviska. Na tyto pláže je možné využít dopravu formou lodního taxi.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Kalypso *** / Hotel Olive Tree **+

Letovisko Nidri

Nidri se nachází na východním pobřeží Lefkady, které je lemováno oblázkovými plážemi s panoramou blízkých ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, který patří k majetku Onassisovy rodiny. Směrem do vnitrozemí se naskýtá působivý pohled na členité pohoří sahající do výšky 1 100 m. Od hlavního města Lefkas je Nidri vzdáleno 17 km jižně, rozkládá se v malebné zátoce Vlicho. Dlouhá pláž je tvořena drobnými oblázky, mořské dno se zde svažuje pozvolna, pláž je tedy vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro šnorchlování či milovníky vodních sportů (jízda na člunu či vodních lyžích, banán, windsurfing, létání na padáku, jachting i potápění). Čtyři kilometry od Nidri se nacházejí vodopády s křišťálově čistou vodou a malým jezírkem, ve kterém se koupala i Jackie Onassisová-Kennedyová. K Nidri neodmyslitelně patří řecké taverny, bary či kavárny, které lákají k ochutnávání specialit pravé řecké kuchyně i nápojů. V noci Nidri začíná žít svým životem řeckého turistického střediska a láká návštěvníky do taveren a barů. Díky svému atraktivnímu okolí, pestré nabídce výletů, vodních sportů a společenské zábavě patří letovisko k nejvyhledávanějším pobytovým místům ostrova.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Christiana *** / Apartmánový dům Gardenia / Studia Nidri Zone

Letovisko Perigriali

Na východním pobřeží ostrova Lefkada, zhruba 1 km před letoviskem Nidri, leží malé půvabné letovisko Perigiali, nad kterým se rozprostírá zelené pohoří. Díky kopcovité krajině a krásné přírodě v okolí tak toto místo uspokojí milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám naskytne neopakovatelný výhled na protilehlé ostrůvky, které dávají tomuto místu zvláštní kouzlo. V samotném letovisku najdete obchůdky, restaurace či kavárny. Za většími nákupy či za zábavou se můžete autobusem dopravit do letoviska Nidri nebo do 16 km vzdáleného hlavního města Lefkas.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Logan´s Beach ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 24 €

Výlet, při kterém se seznámíte s historií ostrova, jeho tradicemi i životem místních obyvatel. Navštívíte hlavní město Lefkas s benátskou pevností se sedmi baštami Santa Maura, poté klášter Faneromeni, který je nejdůležitější religiózní památkou ostrova, která je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Následuje osvěžení, odpočinek a koupání. Dostanete se na západní pobřeží, kde se na pláži Pefkoulia můžete vykoupat v azurově modrém moři. Dále zastavíte v malebné vesničce na severozápadě ostrova Agios Nikitas. Můžete si zde vychutnat krátkou procházku po promenádě, která se zvolna svažuje k nádherné pláži nebo posezení v místních kavárnách. Odpoledne se vydáte směrem na jih. První zastávkou je letovisko Vassiliki, které je vyhlášeným centrem windsurfingu. Cestou po jižním pobřeží uvidíte nádherné scenérie. Závěrečná zastávka patří malebné rybářské vesničce Syvota, jejíž rybí taverny patří k vyhlášeným na ostrově.

Lodní výlet – tři ostrovy / cena: cca 33 €

Z přístavu v Nidri poplujete podél pobřeží Lefkady na ostrov Meganissi. Vaší první zastávkou budou velké krasové jeskyně Papanikolis nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova Meganissi, který má pouze tři vesničky. Do jedné z nich – Spartohori budou směřovat Vaše kroky. Jedno z nejkrásnějších míst na ostrově Vám poskytne neopakovatelný výhled do krajiny i na okolní ostrovy. Uličky vesnice jsou uzoučké a plné květin, najdete zde tradiční taverny, kavárny i obchůdky se suvenýry. Další zastávkou je zátoka s průzračnou vodou, kde na Vás čeká nejen grilované maso a víno (oběd v ceně výletu) a koupání, ale při troše štěstí i možnost shlédnout delfíny, kteří tuto oblast navštěvují. Vaše cesta pokračuje plavbou kolem soukromého ostrova Skorpios s výkladem o životě Aristotela Onassise. Závěrem dne Vás čeká další plavba, a to kolem ostrova Madouri.

Řecký večer na ostrově Meganissi / cena: cca 40 €

Nalodíte se v přístavu v Nidri a zakotvíte na jednom z ostrůvků patřících k Lefkadě – Meganissi. Čeká Vás zde krátká procházka do zapomenutých míst vesničky Spartohori, kde v rodinné taverně Lakis strávíte příjemný večer. Při výborném řeckém jídle a víně (0,5 l  na 2 osoby), se seznámíte s řeckými tanci zebetiko či rebetiko.

Večerní město Lefkas / cena: cca 15 €

Během tohoto večerního výletu do hlavního města si projdete jeho malebné úzké uličky s typickými domy, rozmanité kostely s pozoruhodnými svatyněmi a freskami, uvidíte zajímavé budovy z 16. a 17. století. Večer se můžete přidat k místním při jejich procházce podél přístavu a povečeřet v jedné z mnoha taveren při západu slunce. Samozřejmostí jsou nákupy suvenýrů v některém z místních obchůdků.

Mořské dobrodružství /cena: cca 28 €

Dopřejte si ranní plavání v azurově modrém jónském moři na jedné z mnoha malých pláží ostrova MEGANISI – ASTERAS. Koupání z lodi a plavání mezi úžasnými skalními útvary. Během relaxu na palubě a sledování mořské hladiny s možností, že se každým okamžikem objeví hejno přátelských delfínů bude plavba pokračovat na malý neosídlený ostrůvek FERMEKULA. Je výjimečný tím, že se sem každoročně připlouvá množit vzácný druh tuleně středomořského. V jednom z několika fjordů zakotvíme a budete mít možnost plavat a užívat si úžasné přírodní scenérie, kterými tento ostrůvek oplývá. Po příjemném osvěžení v mořských vlnách se vydáte zpět k ostrovu MEGANISI. Zakotvíme v malebném přístavu VATHI vyhlášeném svými vynikajícími rybími tavernami. Zde bude prostor k pozdějšímu obědu nebo k procházce spojené s možností nákupu suvenýrů v malých obchůdcích. Poslední zastávkou bude pláž Red Rocks – Červená skála. Zde se ještě před návratem do přístavu v Nidri můžete vykoupat.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
'