Korfu

Nejsevernější ostrov Iónského souostroví Korfu (řecky Kerkyra) má plochu 592 km2, přes 100 000 stálých obyvatel a nejvyšší horou ostrova je Pantokrator (906 m n. m.). Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Korfu (Kerkyra).

Ostrovu se nejčastěji přezdívá Smaragdový ostrov či perla Iónského moře nebo ostrov císařovny Sissi. Připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, ...


Vyhledávání podle: Korfu    

Hotel Athena ***

Korfu 01.06.2020 - 08.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 15 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Studia Graciela

Korfu 01.06.2020 - 08.06.2020
Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Bez stravování | 8 dní
Dospělý: 11 390 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Belle Helene ***

Korfu 01.06.2020 - 08.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 16 190 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Alkyon ***

Korfu 04.06.2020 - 15.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 20 490 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Athina San Stefanos ***

Korfu 04.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
Polopenze | 12 dní
Dospělý: 19 590 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Bardis **+

Korfu 04.06.2020 - 15.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Snídaně | 12 dní
Dospělý: 13 590 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Studia Kapitan

Korfu 04.06.2020 - 15.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
Bez stravování | 12 dní
Dospělý: 12 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Studia Graciela

Korfu 04.06.2020 - 15.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Bez stravování | 12 dní
Dospělý: 12 990 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Alkyon ***

Korfu 06.06.2020 - 13.06.2020
Praha-V. Havel
All inclusive | 8 dní
Dospělý: 16 490 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Athena ***

Korfu 06.06.2020 - 13.06.2020
Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 15 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Informace o destinaci

Nejsevernější ostrov Iónského souostroví Korfu (řecky Kerkyra) má plochu 592 km2, přes 100 000 stálých obyvatel a nejvyšší horou ostrova je Pantokrator (906 m n. m.). Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Korfu (Kerkyra).

Ostrovu se nejčastěji přezdívá Smaragdový ostrov či perla Iónského moře nebo ostrov císařovny Sissi. Připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky a oleandry. Skutečnou vzácností je na 50 druhů orchideí. Severní část ostrova má hornatý charakter – zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Na ostrově najdete nádherné písečné pláže, ale i malé plážičky, které poskytují vyhledávaný klid a soukromí. Korfu vybízí k návštěvě mnoha zajímavých míst: klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissi, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista. V hlavním městě Kerkyra se můžete projít po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se přes most dostanete na krásnou benátskou pevnost.

V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Paxos, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Vidos, Gravia, Pontikonissi – známý Myší ostrov. Podle řeckých mýtů bylo Korfu místem zastávky hrdiny Odyssea a Myší ostrov, který se nachází nedaleko, má být jeho zkamenělou lodí proměněnou rozhněvaným Poseidonem. Odysseus se přes všechny nástrahy vrátil domů v pořádku a překrásný ostrov mu stál za návštěvu. A stejně tak bude i Vám.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Agios Georgios

Agios Georgios leží na severozápadě ostrova v ústí širokého zeleného údolí, po jehož celé délce se táhne překrásná písečná pláž, která byla za čistotu vody oceněna modrou vlajkou. Po stranách je údolí lemováno vysokými kopci zalesněnými starými olivovníky a cypřiši. Letovisko je velmi klidné a doposud není turisticky hojně navštěvované. Přesto zde naleznete taverny, restaurace, minimarkety, tradiční obchůdky. Noční ruch zde však příliš nehledejte; Agios Georgios doporučujeme všem těm, kteří hledají klid a romantiku. Široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody je vhodná pro rodiny s dětmi, délka pláže však zajistí klid párům a dává možnost využití vodních sportů mladším generacím.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Eleana / Hotel Alkyon *** / Hotel Athena *** / Hotel Belle Helene *** / Apartmánový dům Leonidas

Letovisko Agios Stefanos

Poklidné letovisko se nachází na severozápadě ostrova Korfu a vyrostlo z původní rybářské vesničky. Pláž, která je největším lákadlem letoviska, patří k nejkrásnějším na Korfu. Je široká, jeden a půl kilometru dlouhá, a je pokryta jemným zlatavým pískem; vstup do moře je pozvolný. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za čistotu moře a ani v hlavní sezoně nebývá přeplněná; na jednom z jejich konců se nachází i nudistická pláž. Letovisko samotné nenabízí příliš rušný večerní život; je ideální především pro rodiny s dětmi a páry, které upřednostňují klidnou atmosféru přímořského letoviska. Samozřejmostí je několik marketů s potravinami, klasické obchůdky se suvenýry, taverny a restaurace. Nedaleko Agios Stefanos se nachází Sidari se známým Kaňonem lásky, směrem na jih leží Agios Georgios s nádhernou pláží, a také Paleokastritsa se starobylým hradem. Zážitkem je i průjezd horami k hlavnímu městu Kerkyra.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Athina San Stefanos ***

Letovisko Acharavi

Středisko patří do trojice oblíbených turistických oblastí – Acharavi, Sidari a Roda, které patří mezi hojně navštěvovaná místa. Centrum Acharavi tvoří hlavní ulice a postranní uličky sbíhající se k pláži. Podél letoviska se táhne několik kilometrů dlouhá organizovaná písečná pláž s oblázky, vstup do moře je velmi pozvolný, vhodný pro děti i neplavce. Za podívání stojí místní vesnička Acharavi s původním i domky a místním obyvatelstvem. Ve městě se nachází spousta zařízení s bazény, které jsou dostupné za drobnou útratu i klientům, jejichž hotel či apartmán bazén nemá. Acharavi je také oblíbené milovníky podmořského života, lze využít i místní potápěčské školy. Centrum i pláže nabízejí k posezení bary, kluby a restaurace, ve kterých se můžete bavit do pozdních nočních hodin. Nedaleko Acharavi stojí nový aquapark. K návštěvě láká několik kilometrů vzdálená letoviska Roda a Sidari (zde se nachází slavný Kanál lásky), výlet můžete podniknout i do hlavního města – Kerkyry, a pro milovníky přírody je lákadlem výlet k blízkému mysu Ekaterini s jezerem brakické vody poskytujícím domov mnoha živočišným druhům.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Pelagia

Letovisko Arillas

Známé turistické letovisko Arillas leží na severozápadním pobřeží Korfu, z jedné strany je ohraničené poloostrovem Afionas a z druhé mysem Agio Stefano s kapličkou a majákem, který nabízí krásný výhled na pláž Agia Pelagia. Letovisko je obklopeno zelení, olivovými háji, cypřiši a spoustou kvetoucích keřů. Kromě návštěvy klidných míst a krásných pláží ke koupání se můžete vydat na procházku po okolí do některé z vesniček, kde vás čeká původní řecká atmosféra, případně si můžete vyzkoušet některou z klasických řeckých taveren. Pláž je dlouhá, písčitá s pozvolným vstupem do moře, nabízí organizovaná místa s lehátky a slunečníky, ale i místa kde budete skoro sami. Čistota pláže a křišťálové moře byly oceněny modrou vlajkou, díky bohatému mořskému životu je také vyhledávaným místem k potápění. Oba konce pláže jsou neoficiálně nudistické. Letovisko je vhodné pro všechny klienty, najdete zde klid i rušná místa a noční život.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Kapitan / Hotel Bardis **+ / Studia Graciela

Letovisko Sidari

Původně rybářská vesnička ležící na severovýchodě ostrova se změnila ve velmi oblíbené letovisko, vzdálené 40 km severně od města Korfu (Kerkyra), blízko středisek Roda a Acharavi. Je obklopeno zelenými kopci se zvláštními pískovcovými útvary nazývanými pro svůj tvar Kanálem lásky (Canal d’Amour). Pláže jsou zde dlouhé s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody, hlavní pláž bývá v sezóně dosti zaplněná, větší klid poskytnou dvě vedlejší pláže. Dnešní Sidari je živé místo s bohatým nočním životem, možností nákupů, množstvím barů, restaurací a taveren. Do hlavního města Kerkyra nebo do Kassiopi jezdí několikrát denně pravidelná autobusová doprava. Z letoviska také vyplouvají lodě na okolní ostrovy Paxos a Erikoussa. Dalším možným cílem výletu je nedaleký mys Drastis, západním směrem, jehož pískovcové pobřeží nabízí krásný výhled a koupání.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Gela

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Klasický okruh ostrovem Korfu / cena: cca 34 €

Celodenní výlet s průvodcem. Z letoviska pojedete do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedete na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Po cestě navštívíte likérku Kum-Quat. Též navštívíte kláštěr Vlacherna, pravděpodobně nejznámější klášter ostrova. V Paleokastritse je také možné využít polední přestávku na koupání v moři nebo projížďku loďkou do jeskyň nebo oběd. V odpoledních hodinách vyjedete na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíte u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků – olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades se vrátíte zpět do letoviska. V ceně není zahrnuto vstupné do Achillia.

Aqualand / cena: cca 37 €

Celodenní výlet do vodního zábavního parku Aqualand, který je jedním z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk.

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos / cena: cca 34 €

Celodenní výlet. Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos, kde je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujete do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu. 

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně / cena: cca 34 €

Celodenní výlet. Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou k vidění impozantní skály a jeskyně. Doplujete až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy srovnáván s Karibikem. Zde je možnost koupání v průzračném azurovém moři. Potom proplujete úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budete mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.

Albánie - Butrint a Modré oko / cena: cca 52 € + 10 € přístavní poplatek

Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédnete si divadlo, gymnázium, lázně a procházkou vyjdete na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otevírá krásný výhled do okolí. Vrátíte se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Upozornění: Albánie umožňuje občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem. Přesto doporučujeme cestovat přes vnější hranici Schengenu s cestovním pasem.

Barbeque v Želví zátoce z Kassiopi / cena: cca 33 €

Celodenní lodní výlet, který je pořádán pouze z letovisek na severu ostrova. Kapitán Theo vás na palubě přivítá skleničkou ouza a džusu. Z Kassiopi poplujete nejdřív směrem na jih podél malebné zátoky Kouloura a Kalami, kde byla natočena bondovka „Jen pro tvé oči“ a kde často kotví jachty známých osobností. Blízko kostelíčka sv. Arsenis můžete přímo z lodi plavat v průzračném modrozeleném moři. Osvěženi poplujete na sever k Želví zátoce, kde zastavíte na koupání a oběd. Pláž je oblázková a přístupná jenom z moře. Grilované kuře, které posádka připraví, se podává s rýží, řeckým salátem, sýrem feta a čerstvým chlebem. Víno a pomerančový džus jsou volně k dispozici celý den.

Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi / cena: cca 24 €

Půldenní výlet ranní i večerní verze pořádaný pouze z letovisek na severu ostrova. Z Kassiopi poplujete podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu. Okolo ostrova Vidos zajedete do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budete mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíte na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu.

Modrá laguna / cena: cca 37 €

Celodenní lodní výlet podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujete k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Další zastávka s možností koupání bude v malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Vaše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi, kde můžete šnorchlovat a koupat se. Na palubě lodi bude podán oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti).

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra / cena: cca 28 €

Projížďka lodí s proskleným dnem (pouze z letovisek na severu a jihu ostrova). Výlet autobusem do města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na vás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budete pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budete sledovat potápěče při krmení ryb. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Kerkyra (Unesco) budete mít volný čas zhruba dvě hodiny. Návrat do letoviska ve večerních hodinách. 

Lodní výlet na ostrov Erikoussa / cena: cca 37 €

Celodenní lodní výlet s obědem, který začíná ráno v přístavu ve městě Kerkyra, kam se přesunete autobusem. Lodí pojedete asi 2 hodiny úžinou mezi Korfu a Albánií a dál kolem severního pobřeží ostrova Korfu. Přistanete v nově vybudovaném přístavu Porto na ostrově Erikoussa, který je jedním ze tří hraničních ostrovů Řecka. Erikoussa je považována za ráj pro potápěče a rybáře a jezdí sem lidé z celého světa kvůli klidu, čistotě a průzračnému moři. Písečná pláž se nachází hned vedle přístavu a nabízí bar a lehátka. Kromě koupání můžete celý ostrov obejít nebo podniknout alespoň krátkou procházku do jeho nitra. Během 5 hodin, které strávíte na ostrově, se bude servírovat tradiční oběd pastitsio (makarony zapečené s mletým masem a bešamelem) a salát. Návrat do přístavu Korfu ve večerních hodinách.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená