po - pá: 9:00 - 18 h  

Santorini

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. stol. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která ...


Vyhledávání podle: Santorini    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2019
je vyprodaná.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Athena ***

Korfu
Polopenze
písečná pláž    vzdálená 30 m
Dospělý: 14 890 Kč  FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Garden Palace ***+

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 250 m
Dospělý: 10 990 Kč  SLM
Dítě: 4 990 Kč

Hotel Ionikos ***

Kos
Snídaně
oblázkovo-písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Admiral ****

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 20 490 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Hotel Chryssi Akti ***

Zakynthos
Snídaně , Polopenze
úzká písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Studia Akis

Zakynthos
Bez stravování , Polopenze, Snídaně, Večeře
písečná pláž    vzdálená 400 m
Dospělý: 6 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Studia Athina Tsilivi

Zakynthos
Bez stravování , Večeře
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 6 990 Kč  SLM

Studia Athina Tsilivi

Zakynthos
Bez stravování , Večeře
písečná pláž    vzdálená 80 m
Dospělý: 7 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Studia Draganikos

Zakynthos
Bez stravování
písečná pláž    vzdálená 70 m
Dospělý: 7 990 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Aparthotel Planos ***

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 19 290 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Informace o destinaci

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. stol. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která náhle zmizela ze světa. Podle legendy tuto vzkvétající zemi ležící na místě dnešního ostrova Santorini zničil právě výbuch sopky. Celková rozloha ostrova je cca 80 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční do výšky 567 m n. m.

Hlavním městem ostrova Santorini je město Thira, které leží v severní části ostrova. Jedná se o krásné město tyčící se nad kráterem, které je proslulé svými typickými bílými domy či kostelíky s modrými střechami. Do města vede klikatá cesta s 587 schody z malého přístavu Skala. Můžete vystoupat pěšky nebo na hřbetech mul či využít kabinovou lanovku. Souostroví Santorini, Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni má cca 10 000 obyvatel.

Velkým lákadlem ostrova jsou zajímavé pláže, které mají díky vulkanické činnosti neobvyklé zbarvení. Na jihovýchodě ostrova u letoviska Perissa nebo Kamari najdete široké pláže s tmavým pískem, který s jasně modrým mořem tvoří pozoruhodný kontrast. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž, které Vás okouzlí svým zbarvením.

Romantické bílé domky s modrými okenicemi vystavěné v příkrém svahu s růžovými květy – to je Santorini, které se řadí k nejromantičtějším místům světa, a je velmi častým lákadlem fotografů a malířů.


POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kamari

Letovisko Kamari patří k nejvyhledávanějším letoviskům jihovýchodní části ostrova Santorini. Je vzdáleno 3 km od letiště, proto je potřeba počítat s občasným hlukem přelétávajících letadel. Nabízí širokou, 2 km dlouhou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu (místy s oblázky), podél které se táhne promenáda plná obchůdků, restaurací a taveren. Milovníci historie se mohou vydat do hlavního města Thira, které je z Kamari vzdáleno pouhých 11 km a kam se pohodlně dopravíte místním autobusem. Pěší procházkou se můžete vydat do archeologického naleziště Thira. Letovisko Kamari s tradičním kostelem a řadou úzkých uliček s romantickými zákoutími vytváří ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Santorini Reflexions Sea ***+ / Apartmánový dům Villa Lefteris / Hotel Iris Boutique *** / Studia Santorini Houses / Hotel Antinea Suites & Spa **** / Aparthotel Sigalas *** / Hotel Armonia *** / Hotel Atlas Boutique *** / Aparthotel Kymata *** / Hotel Kamari Blu Boutique *** / Hotel Afroditi Venus Beach & Spa **** / Hotel RK Beach **** / Hotel Santorini Kastelli Resort ***** / Hotel Aegean Plaza **** / Apartmánový dům Sellada / Hotel Kamari Beach Santorini *** / Hotel Alesahne Beach **** / Hotel Zephyros *** / Hotel Costa Grand Resort & Spa *****

Letovisko Paros - Naxos - Santorini

Kombinace 3 ostrovů je jedinečnou možností jak poznat 3 z nejkrásnějších ostrovů Kykládského souostroví.
Po příletu na Santorini strávíte 1. noc na ostrově Santorini, 2. den se přeplavíte lodí na ostrov Paros, kde strávíte 3 noci. Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, bude ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad, pobyt zde je opět 3 noci. Leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od Paru. Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte 3 nebo 4 noci - dle délky zájezdu (10/11 nocí).

Zaujalo vás toto letovisko? Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 2* hotely / Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 3* hotely

Letovisko Perissa

Jihovýchodní letovisko Perissa patří společně s letoviskem Kamari mezi nejoblíbenější místa ostrova. Tyto dvě letoviska dělí hora Mesa Vouno s archeologickým nalezištěm Thira, které rozhodně stojí za návštěvu. Letovisko Perissa nabízí spoustu možností nákupů, taveren, restaurací a barů. Vyhledávané je také pro svoji širokou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu s křišťálově čistou vodou, kde si na své přijdou milovníci vodních sportů a plavání.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Aqua Blue *****

Letovisko Perivolos

Městečko Perivolos leží na severovýchodním pobřeží ostrova Santorini mezi středisky Perissa a Vlihada. Krásné pobřeží upoutá především dlouhou pláží s neobvykle tmavým pískem, příjemným koupáním a možností výběru vodních sportů. Občerstvení po dlouhém slunném dni nabízejí všudypřítomné taverny, kavárny a bary, ale bujarý noční život zde nečekejte. Za zábavou klienti jezdí do blízkého letoviska Perissa (1 km). Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak mladé i starší páry.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Santo Miramare ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Okruh ostrovem a archeologické naleziště Akrotiri / cena: cca 42 €

Celodenní autobusový výlet nejen za historií ostrova Santorini. První zastávkou je klášter proroka Eliáše z 16. století, který je postaven na nejvyšším bodě ostrova s krásným panoramatickým výhledem na celý ostrov. Poté budete pokračovat do tradiční vesnice Megalochori, odkud se vydáte dále na jih ostrova k návštěvě černé písečné pláže Perivolos, kde budete mít možnost koupání, návštěvy místního vinohradu s degustací vína. Poslední zastávkou je archeologické naleziště Akrotiri (vstup cca 12 €). Toto naleziště sahá až do dob před 6 tisíci lety. Procházka prehistorickým městečkem je skutečným výletem do minulosti.

Lodní výlet na lávové ostrovy / cena: cca 43 €

Celodenní lodní výlet začíná plavbou z přístavu Athinios na lávový ostrov Nea Kameni, kde budete mít možnost vystoupat na okraj stále aktivní sopky. Po prohlídce kráteru se přeplavíte na druhou stranu ostrova se spoustou horkých pramenů, v jejichž zelených sirných vodách se budete moci vykoupat. Poslední zastávka je na ostrově Thirassia, který byl před velkou erupcí součástí ostrova Santorini. Zde si můžete zaplavat v moři, zakoupit oběd nebo se projít po vesničce Manolas. Plavbu zpět na ostrov Santorini si vychutnáte v příjemném odpoledním slunci na palubě lodi.

Západ slunce a tradiční vesničky ostrova / cena: cca 35 €

Absolvováním tohoto odpoledního výletu navštívíte vesnici duchů Mesa Gonia, která byla po velkém zemětřesení v roce 1956 opuštěna a nyní se postupně opět zabydluje. Další zastávkou je tradiční ves nice Pyrgos, která je ukázkou kykládské architektury s byzantskými kostely a nachází se na jednom z nejvyšších míst s krásným výhle dem na ostrov Santorini. Cestou se zastavíte ve starém šlechtickém sídle Imerovigli, kde navštívíte zříceninu hradu na okraji kráteru. Cílovým místem výletu je vesnice Oia, kde si můžete vychutnat překrásný západ slunce.

Večerní plavba lodí / cena: cca 55 €

Ve večerních hodinách se vydáte z přístavu Athinios na romantickou plavbu kolem sousedních lávových ostrovů, při které se o nezapomenutelný zážitek postará západ slunce nad kouzelným ostrovem Santorini. Na palubě se bude podávat lahodná večeře formou bufetu.

Barevné pláže vulkanických ostrovů / cena: cca 53 €

Půldenní odpočinkový výlet za nejkrásnějšími plážemi začíná plavbou lodí z přístavu Athinios. Nejdříve zamíříte k ostrůvku Aspronisi, kde se zastavíte na koupání a piknik. Poté poplujete k nejzajímavějším plážím ostrova Santorini, které jsou díky vulkanické činnosti neobvykle zbarvené. Bílá a Červená pláž Vás jistě okouzlí a koupání na nich bude nezapomenutelným zážitkem.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
'