po - pá: 9:00 - 18 h  

Santorini

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. stol. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která ...


Vyhledávání podle: Santorini    

Studia Santorini Houses

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Bez stravování, Polopenze, Snídaně, Večeře | 11 dní
Dospělý: 12 990 Kč LM

Apartmánový dům Villa Lefteris

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Bez stravování, Večeře | 11 dní
Dospělý: 12 990 Kč LM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Iris Boutique ***

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Večeře | 11 dní
Dospělý: 23 590 Kč LM
Dítě: 16 290 Kč

Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 2* hotely

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně | 11 dní
Dospělý: 23 890 Kč LM
Dítě: 16 390 Kč

Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 3* hotely

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně | 11 dní
Dospělý: 26 790 Kč LM
Dítě: 17 890 Kč

Hotel Iris Boutique ***

Santorini 04.06.2019 - 11.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Večeře | 8 dní
Dospělý: 19 190 Kč LM
Dítě: 13 990 Kč

Hotel Santorini Kastelli Resort *****

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Polopenze | 11 dní
Dospělý: 37 390 Kč LM

Hotel Santorini Kastelli Resort *****

Santorini 04.06.2019 - 11.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Polopenze | 8 dní
Dospělý: 27 990 Kč LM

Hotel Aegean Plaza ****

Santorini 04.06.2019 - 14.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Polopenze | 11 dní
Dospělý: 36 790 Kč LM
Dítě: 18 690 Kč

Hotel Aegean Plaza ****

Santorini 04.06.2019 - 11.06.2019
Praha-V. Havel / Santorini
Snídaně, Polopenze | 8 dní
Dospělý: 28 290 Kč LM
Dítě: 15 790 Kč

Informace o destinaci

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. stol. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která náhle zmizela ze světa. Podle legendy tuto vzkvétající zemi ležící na místě dnešního ostrova Santorini zničil právě výbuch sopky. Celková rozloha ostrova je cca 80 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční do výšky 567 m n. m.

Hlavním městem ostrova Santorini je město Thira, které leží v severní části ostrova. Jedná se o krásné město tyčící se nad kráterem, které je proslulé svými typickými bílými domy či kostelíky s modrými střechami. Do města vede klikatá cesta s 587 schody z malého přístavu Skala. Můžete vystoupat pěšky nebo na hřbetech mul či využít kabinovou lanovku. Souostroví Santorini, Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni má cca 10 000 obyvatel.

Velkým lákadlem ostrova jsou zajímavé pláže, které mají díky vulkanické činnosti neobvyklé zbarvení. Na jihovýchodě ostrova u letoviska Perissa nebo Kamari najdete široké pláže s tmavým pískem, který s jasně modrým mořem tvoří pozoruhodný kontrast. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž, které Vás okouzlí svým zbarvením.

Romantické bílé domky s modrými okenicemi vystavěné v příkrém svahu s růžovými květy – to je Santorini, které se řadí k nejromantičtějším místům světa, a je velmi častým lákadlem fotografů a malířů.


POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kamari

Letovisko Kamari patří k nejvyhledávanějším letoviskům jihovýchodní části ostrova Santorini. Je vzdáleno 3 km od letiště, proto je potřeba počítat s občasným hlukem přelétávajících letadel. Nabízí širokou, 2 km dlouhou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu (místy s oblázky), podél které se táhne promenáda plná obchůdků, restaurací a taveren. Milovníci historie se mohou vydat do hlavního města Thira, které je z Kamari vzdáleno pouhých 11 km a kam se pohodlně dopravíte místním autobusem. Pěší procházkou se můžete vydat do archeologického naleziště Thira. Letovisko Kamari s tradičním kostelem a řadou úzkých uliček s romantickými zákoutími vytváří ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Santorini Reflexions Sea ***+ / Apartmánový dům Villa Lefteris / Hotel Iris Boutique *** / Studia Santorini Houses / Hotel Antinea Suites & Spa **** / Aparthotel Sigalas *** / Hotel Armonia *** / Hotel Atlas Boutique *** / Aparthotel Kymata *** / Hotel Kamari Blu Boutique *** / Hotel Afroditi Venus Beach & Spa **** / Hotel RK Beach **** / Hotel Santorini Kastelli Resort ***** / Hotel Aegean Plaza **** / Apartmánový dům Sellada / Hotel Kamari Beach Santorini *** / Hotel Alesahne Beach ****

Letovisko Paros - Naxos - Santorini

Kombinace 3 ostrovů je jedinečnou možností jak poznat 3 z nejkrásnějších ostrovů Kykládského souostroví.
Po příletu na Santorini strávíte 1. noc na ostrově Santorini, 2. den se přeplavíte lodí na ostrov Paros, kde strávíte 3 noci. Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, bude ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad, pobyt zde je opět 3 noci. Leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od Paru. Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte 3 nebo 4 noci - dle délky zájezdu (10/11 nocí).

Zaujalo vás toto letovisko? Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 2* hotely / Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 3* hotely

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Okruh ostrovem a archeologické naleziště Akrotiri / cena: cca 42 €

Celodenní autobusový výlet nejen za historií ostrova Santorini. První zastávkou je klášter proroka Eliáše z 16. století, který je postaven na nejvyšším bodě ostrova s krásným panoramatickým výhledem na celý ostrov. Poté budete pokračovat do tradiční vesnice Megalochori, odkud se vydáte dále na jih ostrova k návštěvě černé písečné pláže Perivolos, kde budete mít možnost koupání, návštěvy místního vinohradu s degustací vína. Poslední zastávkou je archeologické naleziště Akrotiri (vstup cca 12 €). Toto naleziště sahá až do dob před 6 tisíci lety. Procházka prehistorickým městečkem je skutečným výletem do minulosti.

Lodní výlet na lávové ostrovy / cena: cca 43 €

Celodenní lodní výlet začíná plavbou z přístavu Athinios na lávový ostrov Nea Kameni, kde budete mít možnost vystoupat na okraj stále aktivní sopky. Po prohlídce kráteru se přeplavíte na druhou stranu ostrova se spoustou horkých pramenů, v jejichž zelených sirných vodách se budete moci vykoupat. Poslední zastávka je na ostrově Thirassia, který byl před velkou erupcí součástí ostrova Santorini. Zde si můžete zaplavat v moři, zakoupit oběd nebo se projít po vesničce Manolas. Plavbu zpět na ostrov Santorini si vychutnáte v příjemném odpoledním slunci na palubě lodi.

Západ slunce a tradiční vesničky ostrova / cena: cca 35 €

Absolvováním tohoto odpoledního výletu navštívíte vesnici duchů Mesa Gonia, která byla po velkém zemětřesení v roce 1956 opuštěna a nyní se postupně opět zabydluje. Další zastávkou je tradiční ves nice Pyrgos, která je ukázkou kykládské architektury s byzantskými kostely a nachází se na jednom z nejvyšších míst s krásným výhle dem na ostrov Santorini. Cestou se zastavíte ve starém šlechtickém sídle Imerovigli, kde navštívíte zříceninu hradu na okraji kráteru. Cílovým místem výletu je vesnice Oia, kde si můžete vychutnat překrásný západ slunce.

Večerní plavba lodí / cena: cca 55 €

Ve večerních hodinách se vydáte z přístavu Athinios na romantickou plavbu kolem sousedních lávových ostrovů, při které se o nezapomenutelný zážitek postará západ slunce nad kouzelným ostrovem Santorini. Na palubě se bude podávat lahodná večeře formou bufetu.

Barevné pláže vulkanických ostrovů / cena: cca 53 €

Půldenní odpočinkový výlet za nejkrásnějšími plážemi začíná plavbou lodí z přístavu Athinios. Nejdříve zamíříte k ostrůvku Aspronisi, kde se zastavíte na koupání a piknik. Poté poplujete k nejzajímavějším plážím ostrova Santorini, které jsou díky vulkanické činnosti neobvykle zbarvené. Bílá a Červená pláž Vás jistě okouzlí a koupání na nich bude nezapomenutelným zážitkem.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Katalog zašleme zdarma do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená