po - pá: 8:30 - 18 h   so: 9 - 13 h

Zakynthos

Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fior de Levante, což v překladu znamená „květ východu“, již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km² a délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku ...


Vyhledávání podle: Zakynthos    

Studia Athina Tsilivi

Zakynthos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
Bez stravování | 11 dní
Dospělý: 10 990 Kč LM

Hotel Aqua Bay *****

Zakynthos 27.07.2018 - 03.08.2018
Praha-V. Havel / Zakynthos
All inclusive | 8 dní
Dospělý: 34 390 Kč LM
Dítě: 7 990 Kč

Hotel Zante Imperial ****

Zakynthos 27.07.2018 - 03.08.2018
Praha-V. Havel / Zakynthos
All inclusive | 8 dní
Dospělý: 26 190 Kč LM
Dítě: 7 990 Kč

Hotel Eleana ***

Zakynthos 27.07.2018 - 03.08.2018
Praha-V. Havel / Zakynthos
Snídaně | 8 dní
Dospělý: 13 290 Kč LM
Dítě: 10 390 Kč

Hotel Aqua Bay *****

Zakynthos 27.07.2018 - 10.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
All inclusive | 15 dní
Dospělý: 69 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Zante Imperial ****

Zakynthos 27.07.2018 - 10.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
All inclusive | 15 dní
Dospělý: 50 790 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Eleana ***

Zakynthos 27.07.2018 - 10.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
Snídaně | 15 dní
Dospělý: 22 290 Kč FM
Dítě: 15 590 Kč

Hotel Admiral ****+

Zakynthos 31.07.2018 - 10.08.2018
Praha-V. Havel / Zakynthos
All inclusive | 11 dní
Dospělý: 25 990 Kč SLM
Dítě: 7 990 Kč

Studia Akis

Zakynthos 31.07.2018 - 10.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
Bez stravování, Snídaně | 11 dní
Dospělý: 10 990 Kč SLM

Hotel Aqua Bay *****

Zakynthos 31.07.2018 - 14.08.2018
Brno-Tuřany / Zakynthos
All inclusive | 15 dní
Dospělý: 69 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fior de Levante, což v překladu znamená „květ východu“, již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km² a délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec; žije zde 38 500 stálých obyvatel. V období Homéra a Trojské války byl ostrov součástí království panovníka Odyssea. Jméno mu dal princ Zakynthos, syn trójského krále Dardanose. Patronem ostrova je sv. Dionýsos.
Zakynthos je nejslunnějším ostrovem v celém Řecku. Zdejší klima je velmi teplé s horkými suchými léty a mírnou zimou s množstvím srážek. Dostatečná vlhkost má zásluhu na úrodnosti ostrova – během svého pobytu jistě ochutnáte fíky, hroznové víno, olivy a olivový olej, mandle, pistácie, oříšky, citrusy, a také se potěšíte pohledem na kvetoucí jasmíny, ibišky či orchideje.

Na severu, východě a jihu ostrova se nachází mnoho krásných pláží, které mají společné průzračné, azurové moře. Mezi nejoblíbenější patří dvě pláže Alykes a Alykanas, které do sebe splývají, dále Banana Beach (rozlehlá oblázkovo-písčitá pláž) či Gerakas, která je jednou z nejkrásnějších písečných pláží s impozantními skalními útvary. Pláže, které jsou proslavené jako líheň vzácné želvy Caretta-Caretta, se nazývají Kalamaki a Laganas, a jsou součástí národního parku. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. Inousská propadlina, která je hluboká 4 500 m. Západní část ostrova je obklopena skalnatými horami spadajícími příkře do moře a nabízející úchvatné scenérie divokých skal a mořských jeskyní, z nichž nejslavnější je tzv. Modrá jeskyně u mysu Skinari, v níž je nádherně modrá voda. V této části ostrova se nachází i jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží Řecka – Navagio, na které leží pašerácký vrak, a která je dostupná pouze po moři.
Životní prostředí na Zakynthu prospívá vzácnému druhu želvy Caretta-Caretta, která je na seznamu ohrožených živočichů. V zátoce Laganas kladou želvy do písku vajíčka, a proto je v rámci jejich záchrany na některé pláže zakázán vstup od západu do východu slunce. Jednoho z prapůvodních obyvatel země, který měří až jeden metr a váží 150 kg, můžete spatřit při potápění - takové setkání s Carettou Vám přinese nezapomenutelný zážitek. A stejně ve Vaší paměti zůstanou trvalé vzpomínky na jedinečný ostrov, kterým Zakynthos bezpochyby je.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Alykanas/Alykes

Alykanas leží v bezprostřední blízkosti střediska Alykes. Letoviska jsou od sebe vzdálena 1 km, navazují na sebe plážemi a jsou tak propojena v jedno letovisko. Rozprostírají se na severovýchodním pobřeží ostrova asi 15 km od hlavního města Zakynthos. Obě letoviska nesou své jméno podle solných dolů, které jsou k vidění za vesnicemi. Ačkoliv patří mezi méně rušná, najdete zde širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří – řadu restaurací, taveren, obchodů, půjčoven aut a motocyklů. Letoviska Alykes a Alykanas jsou tradičními oblastmi s krásnou přírodou, kde naleznete písečné i oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži můžete využít nabídky vodních sportů. Ten, kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami, ocení, že na sever od letovisek se nachází pláž Xigia s výskytem léčivých sirných pramenů a pláž Mikros Gialos.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Valais *** / Aparthotel Piccadily **+ / Hotel Astoria *** / Studia Draganikos / Studia Akis

Letovisko Argassi

Typické ostrovní městečko, které si zachovává svůj šarm a příjemnou atmosféru, se nachází v nejhezčí části ostrova s nejbujnější vegetací. Jeho hlavní ulice je lemována množstvím obchůdků, taveren, barů a restaurací, které Vás určitě zlákají k příjemnému posezení. Pláže jsou písečné, většinou menší, úzké s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. Výhodou Argassi je jeho blízkost k hlavnímu městu ostrova (cca 3 km), a také k nejkrásnějším plážím poloostrova Vassilikos.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Palmyra *** / Hotel Zakantha Beach **** / Studia Castello / Hotel Chryssi Akti *** / Hotel Eleana ***

Letovisko Kalamaki

Příjemné menší letovisko ležící necelých 5 km jižně od hlavního města. Jak v Kalamaki, tak ve vedlejším letovisku Laganas, které je snadno dosažitelné příjemnou procházkou po pláži, najdete množství obchodů, taveren i večerní zábavy. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře patří k nejkrásnějším na ostrově. Díky velmi teplému moři se v blízkosti Kalamaki vyskytují obří želvy Caretta-Caretta, které zde kladou svá vejce do písku. Pláž v Kalamaki se tedy na noc zavírá a z důvodu výskytu želv je v noci také zrušen letecký provoz na nedalekém letišti.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Ilaria **** / Hotel Golden Sun **** / Hotel Marelen ***+

Letovisko Laganas

Laganas je největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova. Jeho takřka desetikilometrová písečná pláž je nejdelší a nejvyhledávanější na ostrově. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s tradiční řeckou kuchyní, restaurace, bary, kluby, diskotéky a obchůdky. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Do hlavního města ostrova se můžete dopravit pravidelnou autobusovou linkou.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Denise Beach **** / Hotel Astir Beach *** / Hotel Best Western Galaxy ***** / Hotel Garden Palace ***+ / Hotel Castelli ****

Letovisko Porto Koukla

Malebné Porto Koukla je malé a klidné turistické středisko, které se nachází v bezprostřední blízkosti letoviska Laganas. Rekreační oáza Porto Koukla se pyšní ideálními podmínkami pro dovolenou a zároveň nízkou koncentrací turistů. Nabízí pohodu a nerušené opalování na klidných plážích i pěkné výlety po okolí s romantickou krajinou. 

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Gloria Maris ***

Letovisko Tsilivi

Oblíbené a živé letovisko, vzdálené pouhých 5 km od hlavního města ostrova. Podél klikaté hlavní ulice najdete nespočet restaurací, barů a obchodů. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vhodné i pro nejmenší. V blízkém okolí je mnoho menších zátok, hlavně v části mezi Tsilivi a Alykes.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Zante Maris **** / Hotel Aqua Bay ***** / Studia Athina Tsilivi / Aparthotel Planos ***+ / Hotel Admiral ****+

Letovisko Tsilivi-Kypseli

4 km severně od centra Tsilivi se nachází malá osada Kypseli. Zde naleznete ničím nerušený klid a krásné koupání v malých romantických zátokách. Kypseli je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivových hájů. Kypseli s krásným výhledem na přilehlý ostrov Kefalonie nabízí také možnosti šnorchlování, které je zde díky chráněnému pobřeží velmi hezkým zážitkem.Naleznete zde jen několik taveren, obchůdků a restaurací, více vyžití najdete v centru letoviska Tsilivi.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Tsamis Zante Spa Resort ****

Letovisko Vassilikos

O tomto letovisku s nedotčenou přírodou se říká, že je nejhezčí na ostrově. Půvabný Vassilikos se Vám jistě bude líbit, pokud hledáte klidnější dovolenou, krásné pláže a přírodu. Letovisko je obklopené zelenými piniovými háji, borovicemi a olivovníky. Naleznete zde malé centrum s několika obchůdky a tavernami. V blízkosti jsou tři nejznámější pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Na západním pobřeží poloostrova Vassilikos doporučujeme navštívit snad nejkrásnější písečnou pláž Středomoří Gerakas, která je obklopena skalisky. Spojení s hlavním městem a letoviskem Argassi zajišťují místní autobusové linky.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Zante Imperial **** / Hotel The Bay ****+ / Penzion Christina ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Celodenní výlet autobusem / cena: cca 29 €

S delegátem CK BRENNA spatříte nejkrásnější zákoutí Zakynthu v horách i na pobřeží. Při tomto výletu se zastavíte ve vesničce Macherado, kde návštívíte kostel Agia Mavra. Tato vesnička je proslavená i keramickými dílnami. V malé horské vesničce Exo Hora uvidíte nejstarší olivovník na ostrově. V přístavu Porto Vromi můžete podniknout třicetiminutovou plavbu k jeskyním (6 €). V Anafonitrii si prohlédnete klášter. Navštívíte také největší a nejstarší vinotéku na ostrově v Callinico, zde můžete ochutnat 12 různých druhů vína. Poslední zastávka na Vaší cestě bude kopec Bochali, odkud je nádherný výhled na hlavní město.

Okruh lodí kolem ostrova / cena: cca 30 €

Z přístavu Zakynthos plujete zhlédnout severovýchodní pobřeží ostrova – krásné pláže Tsilivi, Alykanas a Alykes, Modré jeskyně. V této oblasti se také nachází nejhlubší bod v Jónském moři u Skinari – cca 4 500 m. Pokračujete ke krásné pláži Navagio s vrakem lodi, kde se zastavíte na koupání v nádherné modré vodě (pouze za příznivého počasí). Strávíte krásný den na lodi spojený s koupáním v křišťálově čistém Jónském moři.

Ostrov Kefalonie / cena: cca 57 €

Celodenní výlet lodí a autobusem na vedlejší Jónský ostrov s četnými přírodními krásami a historickými památkami. Navštívíte stalagmitové a stalaktitové jeskyně Drogarati, které leží nedaleko města Sami. Vědci odhadují, že jeskyně jsou staré 1,5 mil. let, objeveny byly ovšem teprve před sto lety. Pokračujete k podzemní jeskyni a jezeru Melissani. Jeskyni starou 20 tisíc let si lze prohlédnout z loďky. Poté se zastavíte na oběd v městečku Agia Efímia, ze kterého je vidět ostrov Ithaka. Voda je zde křišťálově čistá a ideální ke koupání. Po obědě pojedete k vyhlídce na nejkrásnější pláž Řecka – Myrthos, která je právem nazývána „rájem na zemi“. Nakonec bude krátká zastávka v hlavním městě Argostoli.

Olympie / cena: cca 62 €

Celodenní výlet lodí a autobusem do jedné z nejcennějších světových památek. Navštívíte místo konání starověkých olympijských her, prohlédnete si muzeum a celý areál. Uvidíte např.: chrám boha Dia, kde byla nalezena obrovská zlatá socha (jeden ze sedmi divů světa), chrám bohyně Hery (zde byla nalezena socha Hermese) a původní místo konání olympijských her a olympijský stadion. V místním muzeu je možno zhlédnout mistrovská díla Olympie (např. sochu Hermese, hlavu bohyně Hery a mnoho jiných památek). Po prohlídce budete mít možnost individuální návštěvy míst, která Vás nejvíce zajímají.

Vodní park - Water Village / cena: cca 28 €

Celodenní výlet pro rodiny s dětmi i všechny milovníky vodních radovánek do aquaparku Water Village. Vodní park je vystavěn na ploše 30 000 m2 a nachází se nedaleko vesničky Sarakinado u hlavního města Zakynthos. Areál parku nabízí skluzavky, tobogány, 300 m dlouhou Lazy River (línou řeku), bazény se skluzavkami pro děti i velkou zahradu se slunečníky a lehátky. Nechybí snack bary, kde se můžete občerstvit během celého dne. Klientům, kteří nemají zájem o zajištění dopravy z/do hotelu zajistí náš delegát pouze vstupenky (16 €/dosp. osoba, 8 €/dítě).

Keri Kaiki / cena: cca 25 €

V průběhu tohoto výletu poznáte jihozápad ostrova Zakynthos a prožijete příjemný odpočinkový den s možností koupání a šnorchlování. Malou lodí vyplujete z přístavu Agios Sostis na jihu ostrova. První zastávkou je koupání u útesů v oblasti Limni Kerio. Dále se můžete vykoupat u želvího ostrova Marathonisi nebo doplavat na pláž a relaxovat. Od června do srpna je velká šance spatřit chráněné mořské želvy Caretta-Caretta. V ceně výletu je zahrnut oběd podávaný na lodi.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Zájezdy LÉTO 2018 v akci last minute
Last Minute
Katalog LÉTO 2018
Vám zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená 2018
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute