po - pá: 9:00 - 18 h  

Zakynthos

Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fior de Levante, což v překladu znamená „květ východu“, již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km² a délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku ...


Vyhledávání podle: Zakynthos    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2018
je vyprodaná.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Studia Villa Rita

Kréta
Bez stravování
oblázková pláž    vzdálená 250 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM

Hotel Armonia ***

Santorini
Snídaně , Polopenze
písečná pláž    vzdálená 50 m
Dospělý: 13 890 Kč  SLM
Dítě: 7 990 Kč

Aparthotel Blue Sea ***

Santorini
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 15 590 Kč  SLM
Dítě: 11 790 Kč

Hotel Atlas Boutique ***

Santorini
Snídaně
písečná pláž    vzdálená 30 m
Dospělý: 21 290 Kč  SLM
Dítě: 14 690 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Zakynthos leží pouhých 16 kilometrů od západního pobřeží Peloponésu. Nejjižnější z Jónských ostrovů nazývaný Zante a také Fior de Levante, což v překladu znamená „květ východu“, již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ostrov Zakynthos je svou rozlohou 416 km² a délkou pobřeží 123 km třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec; žije zde 38 500 stálých obyvatel. V období Homéra a Trojské války byl ostrov součástí království panovníka Odyssea. Jméno mu dal princ Zakynthos, syn trójského krále Dardanose. Patronem ostrova je sv. Dionýsos.
Zakynthos je nejslunnějším ostrovem v celém Řecku. Zdejší klima je velmi teplé s horkými suchými léty a mírnou zimou s množstvím srážek. Dostatečná vlhkost má zásluhu na úrodnosti ostrova – během svého pobytu jistě ochutnáte fíky, hroznové víno, olivy a olivový olej, mandle, pistácie, oříšky, citrusy, a také se potěšíte pohledem na kvetoucí jasmíny, ibišky či orchideje.

Na severu, východě a jihu ostrova se nachází mnoho krásných pláží, které mají společné průzračné, azurové moře. Mezi nejoblíbenější patří dvě pláže Alykes a Alykanas, které do sebe splývají, dále Banana Beach (rozlehlá oblázkovo-písčitá pláž) či Gerakas, která je jednou z nejkrásnějších písečných pláží s impozantními skalními útvary. Pláže, které jsou proslavené jako líheň vzácné želvy Caretta-Caretta, se nazývají Kalamaki a Laganas, a jsou součástí národního parku. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. Inousská propadlina, která je hluboká 4 500 m. Západní část ostrova je obklopena skalnatými horami spadajícími příkře do moře a nabízející úchvatné scenérie divokých skal a mořských jeskyní, z nichž nejslavnější je tzv. Modrá jeskyně u mysu Skinari, v níž je nádherně modrá voda. V této části ostrova se nachází i jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží Řecka – Navagio, na které leží pašerácký vrak, a která je dostupná pouze po moři.
Životní prostředí na Zakynthu prospívá vzácnému druhu želvy Caretta-Caretta, která je na seznamu ohrožených živočichů. V zátoce Laganas kladou želvy do písku vajíčka, a proto je v rámci jejich záchrany na některé pláže zakázán vstup od západu do východu slunce. Jednoho z prapůvodních obyvatel země, který měří až jeden metr a váží 150 kg, můžete spatřit při potápění - takové setkání s Carettou Vám přinese nezapomenutelný zážitek. A stejně ve Vaší paměti zůstanou trvalé vzpomínky na jedinečný ostrov, kterým Zakynthos bezpochyby je.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Alykanas/Alykes

Alykanas leží v bezprostřední blízkosti střediska Alykes. Letoviska jsou od sebe vzdálena 1 km, navazují na sebe plážemi a jsou tak propojena v jedno letovisko. Rozprostírají se na severovýchodním pobřeží ostrova asi 15 km od hlavního města Zakynthos. Obě letoviska nesou své jméno podle solných dolů, které jsou k vidění za vesnicemi. Ačkoliv patří mezi méně rušná, najdete zde širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří – řadu restaurací, taveren, obchodů, půjčoven aut a motocyklů. Letoviska Alykes a Alykanas jsou tradičními oblastmi s krásnou přírodou, kde naleznete písečné i oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži můžete využít nabídky vodních sportů. Ten, kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami, ocení, že na sever od letovisek se nachází pláž Xigia s výskytem léčivých sirných pramenů a pláž Mikros Gialos.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Valais *** / Aparthotel Piccadily **+ / Hotel Astoria *** / Studia Draganikos / Studia Akis

Letovisko Argassi

Typické ostrovní městečko, které si zachovává svůj šarm a příjemnou atmosféru, se nachází v nejhezčí části ostrova s nejbujnější vegetací. Jeho hlavní ulice je lemována množstvím obchůdků, taveren, barů a restaurací, které Vás určitě zlákají k příjemnému posezení. Pláže jsou písečné, většinou menší, úzké s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. Výhodou Argassi je jeho blízkost k hlavnímu městu ostrova (cca 3 km), a také k nejkrásnějším plážím poloostrova Vassilikos.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Palmyra *** / Hotel Zakantha Beach **** / Studia Castello / Hotel Chryssi Akti *** / Hotel Eleana ***

Letovisko Kalamaki

Příjemné menší letovisko ležící necelých 5 km jižně od hlavního města. Jak v Kalamaki, tak ve vedlejším letovisku Laganas, které je snadno dosažitelné příjemnou procházkou po pláži, najdete množství obchodů, taveren i večerní zábavy. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře patří k nejkrásnějším na ostrově. Díky velmi teplému moři se v blízkosti Kalamaki vyskytují obří želvy Caretta-Caretta, které zde kladou svá vejce do písku. Pláž v Kalamaki se tedy na noc zavírá a z důvodu výskytu želv je v noci také zrušen letecký provoz na nedalekém letišti.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Ilaria **** / Hotel Golden Sun **** / Hotel Marelen ***+

Letovisko Laganas

Laganas je největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova. Jeho takřka desetikilometrová písečná pláž je nejdelší a nejvyhledávanější na ostrově. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s tradiční řeckou kuchyní, restaurace, bary, kluby, diskotéky a obchůdky. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Do hlavního města ostrova se můžete dopravit pravidelnou autobusovou linkou.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Denise Beach **** / Hotel Astir Beach *** / Hotel Best Western Galaxy ***** / Hotel Garden Palace ***+ / Hotel Castelli ****

Letovisko Porto Koukla

Malebné Porto Koukla je malé a klidné turistické středisko, které se nachází v bezprostřední blízkosti letoviska Laganas. Rekreační oáza Porto Koukla se pyšní ideálními podmínkami pro dovolenou a zároveň nízkou koncentrací turistů. Nabízí pohodu a nerušené opalování na klidných plážích i pěkné výlety po okolí s romantickou krajinou. 

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Gloria Maris ***

Letovisko Tsilivi

Oblíbené a živé letovisko, vzdálené pouhých 5 km od hlavního města ostrova. Podél klikaté hlavní ulice najdete nespočet restaurací, barů a obchodů. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vhodné i pro nejmenší. V blízkém okolí je mnoho menších zátok, hlavně v části mezi Tsilivi a Alykes.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Zante Maris **** / Hotel Aqua Bay ***** / Studia Athina Tsilivi / Aparthotel Planos ***+ / Hotel Admiral ****+

Letovisko Tsilivi-Kypseli

4 km severně od centra Tsilivi se nachází malá osada Kypseli. Zde naleznete ničím nerušený klid a krásné koupání v malých romantických zátokách. Kypseli je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivových hájů. Kypseli s krásným výhledem na přilehlý ostrov Kefalonie nabízí také možnosti šnorchlování, které je zde díky chráněnému pobřeží velmi hezkým zážitkem.Naleznete zde jen několik taveren, obchůdků a restaurací, více vyžití najdete v centru letoviska Tsilivi.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Tsamis Zante Spa Resort ****

Letovisko Vassilikos

O tomto letovisku s nedotčenou přírodou se říká, že je nejhezčí na ostrově. Půvabný Vassilikos se Vám jistě bude líbit, pokud hledáte klidnější dovolenou, krásné pláže a přírodu. Letovisko je obklopené zelenými piniovými háji, borovicemi a olivovníky. Naleznete zde malé centrum s několika obchůdky a tavernami. V blízkosti jsou tři nejznámější pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Na západním pobřeží poloostrova Vassilikos doporučujeme navštívit snad nejkrásnější písečnou pláž Středomoří Gerakas, která je obklopena skalisky. Spojení s hlavním městem a letoviskem Argassi zajišťují místní autobusové linky.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Zante Imperial **** / Hotel The Bay ****+ / Penzion Christina ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Celodenní výlet autobusem / cena: cca 29 €

S delegátem CK BRENNA spatříte nejkrásnější zákoutí Zakynthu v horách i na pobřeží. Při tomto výletu se zastavíte ve vesničce Macherado, kde návštívíte kostel Agia Mavra. Tato vesnička je proslavená i keramickými dílnami. V malé horské vesničce Exo Hora uvidíte nejstarší olivovník na ostrově. V přístavu Porto Vromi můžete podniknout třicetiminutovou plavbu k jeskyním (6 €). V Anafonitrii si prohlédnete klášter. Navštívíte také největší a nejstarší vinotéku na ostrově v Callinico, zde můžete ochutnat 12 různých druhů vína. Poslední zastávka na Vaší cestě bude kopec Bochali, odkud je nádherný výhled na hlavní město.

Okruh lodí kolem ostrova / cena: cca 30 €

Z přístavu Zakynthos plujete zhlédnout severovýchodní pobřeží ostrova – krásné pláže Tsilivi, Alykanas a Alykes, Modré jeskyně. V této oblasti se také nachází nejhlubší bod v Jónském moři u Skinari – cca 4 500 m. Pokračujete ke krásné pláži Navagio s vrakem lodi, kde se zastavíte na koupání v nádherné modré vodě (pouze za příznivého počasí). Strávíte krásný den na lodi spojený s koupáním v křišťálově čistém Jónském moři.

Ostrov Kefalonie / cena: cca 57 €

Celodenní výlet lodí a autobusem na vedlejší Jónský ostrov s četnými přírodními krásami a historickými památkami. Navštívíte stalagmitové a stalaktitové jeskyně Drogarati, které leží nedaleko města Sami. Vědci odhadují, že jeskyně jsou staré 1,5 mil. let, objeveny byly ovšem teprve před sto lety. Pokračujete k podzemní jeskyni a jezeru Melissani. Jeskyni starou 20 tisíc let si lze prohlédnout z loďky. Poté se zastavíte na oběd v městečku Agia Efímia, ze kterého je vidět ostrov Ithaka. Voda je zde křišťálově čistá a ideální ke koupání. Po obědě pojedete k vyhlídce na nejkrásnější pláž Řecka – Myrthos, která je právem nazývána „rájem na zemi“. Nakonec bude krátká zastávka v hlavním městě Argostoli.

Olympie / cena: cca 62 €

Celodenní výlet lodí a autobusem do jedné z nejcennějších světových památek. Navštívíte místo konání starověkých olympijských her, prohlédnete si muzeum a celý areál. Uvidíte např.: chrám boha Dia, kde byla nalezena obrovská zlatá socha (jeden ze sedmi divů světa), chrám bohyně Hery (zde byla nalezena socha Hermese) a původní místo konání olympijských her a olympijský stadion. V místním muzeu je možno zhlédnout mistrovská díla Olympie (např. sochu Hermese, hlavu bohyně Hery a mnoho jiných památek). Po prohlídce budete mít možnost individuální návštěvy míst, která Vás nejvíce zajímají.

Vodní park - Water Village / cena: cca 28 €

Celodenní výlet pro rodiny s dětmi i všechny milovníky vodních radovánek do aquaparku Water Village. Vodní park je vystavěn na ploše 30 000 m2 a nachází se nedaleko vesničky Sarakinado u hlavního města Zakynthos. Areál parku nabízí skluzavky, tobogány, 300 m dlouhou Lazy River (línou řeku), bazény se skluzavkami pro děti i velkou zahradu se slunečníky a lehátky. Nechybí snack bary, kde se můžete občerstvit během celého dne. Klientům, kteří nemají zájem o zajištění dopravy z/do hotelu zajistí náš delegát pouze vstupenky (16 €/dosp. osoba, 8 €/dítě).

Keri Kaiki / cena: cca 25 €

V průběhu tohoto výletu poznáte jihozápad ostrova Zakynthos a prožijete příjemný odpočinkový den s možností koupání a šnorchlování. Malou lodí vyplujete z přístavu Agios Sostis na jihu ostrova. První zastávkou je koupání u útesů v oblasti Limni Kerio. Dále se můžete vykoupat u želvího ostrova Marathonisi nebo doplavat na pláž a relaxovat. Od června do srpna je velká šance spatřit chráněné mořské želvy Caretta-Caretta. V ceně výletu je zahrnut oběd podávaný na lodi.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Zájezdy LÉTO 2018 v akci last minute
Last Minute
Katalog LÉTO 2019
Vychází v říjnu. Zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená 2018
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute