po - pá: 9:00 - 18 h  

Španělsko

Španělské království s rozlohou 504 645 km² se rozkládá na jihozápadním cípu Evropy na Pyrenejském poloostrově a na Baleárských a Kanárských ostrovech. Vysoká atraktivita země spočívá v kombinaci přírodních krás, velké vybavenosti z hlediska památkového fondu, kulturních aktivit a výtečné kuchyně. Avšak moře a přes 3000 km dlouhé pobřeží patří bezpochyby mezi největší lákadla turistů. ...

Vyhledávání podle: Španělsko    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2019
se připravuje. Prosíme o strpení.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

Španělské království s rozlohou 504 645 km² se rozkládá na jihozápadním cípu Evropy na Pyrenejském poloostrově a na Baleárských a Kanárských ostrovech. Vysoká atraktivita země spočívá v kombinaci přírodních krás, velké vybavenosti z hlediska památkového fondu, kulturních aktivit a výtečné kuchyně. Avšak moře a přes 3000 km dlouhé pobřeží patří bezpochyby mezi největší lákadla turistů. Nejsevernější část pobřeží Costa Brava, tedy Divoké pobřeží dostala své pojmenování po divokém charakteru oblasti, kterou lemují četné útesy a skaliska. Směrem na jih se nachází pobřeží Costa Dorada neboli Zlaté pobřeží lemující provincii Tarragona až k ústí řeky Ebro; jeho pojmenování je odvozeno od zlatavé barvy písku místních pláží. Na Zlaté pobřeží z jihu navazuje Costa del Azahar, Costa Blanca a Costa Tropical, které pokračuje Slunečným pobřežím neboli Costa del Sol lemujícím provincii Málaga. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších částí pobřeží, které dostalo své jméno podle nejvyššího počtu slunečných dnů ve Španělsku vůbec (cca 300 dní v roce). Západní - Kantabrijské pobřeží dlouhé 800 km omývají vody Kantabrijského moře, které součástí mořem Atlantského oceánu. Galicijské pobřeží je nejčlenitějším španělským pobřežím, po jehož délce narazíme na nespočet mořských zátok zasahujících hluboko do vnitrozemí. Na největším z Baleárských ostrovů, kterým je Mallorca, najdete nejlepší pláže na severním a východním pobřeží. Severní pobřeží je lemováno pohořím Sierra de Tramuntana, východní pobřeží tvoří téměř souvislý pruh písčitých zátok a otevřených pláží, naproti tomu jižní pobřeží lemují skaliska a pláže jsou ne vždy snadno dostupné.

Do Španělska
se ale nejezdí jen za koupáním a přírodními krásami, ale i za krásami umění a místní kulturou. Kromě bohatých sbírek malířství a sochařství koncentrovaných především v muzeích hlavního města sem turisty láká místní architektura prodchnutá historií. Největším lákadlem je ve Španělsku islámská architektura, která zde zanechala jedny z nejkrásnějších staveb v podobě honosných paláců (Alhambra), mešit (Cordóbská mešita) a četných lázní. Křesťanskou architekturou je proslulý sever, kde se prostřednictvím Svatojakubské cesty šířilo nejdříve románské a posléze i gotické umění z Francie. Po renesanci a přezdobeném baroku, které zažívá svůj rozkvět zejména ve španělských koloniích, přichází ve 20 století modernismus v čele s Antoniem Gaudím (Sagrada Familia, Parque Güell, Casa Milá, Casa Battló).

Ať už se rozhodnete jet do Španělska k vodě, na hory nebo za kulturou, vítaným a nutným doplňkem vašich aktivit bude jídlo. Místní kuchyně nabízí nespočet pokrmů, které si neváhejte náležitě vychutnat. K pití se nabízí řada kvalitních španělských vín nebo sangría (vinný střik s ovocem). Dovolená bez zábavy není dovolenou. Možností bavit se budete mít ve Španělsku daleko více než kdekoli jinde. Všechny bary zavírají až pozdě ráno a bez pořádné fiesty si mladí Španělé život ani nedokážou představit.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je na Mallorce zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování. Výše poplatku se liší dle kategorie ubytovacího zařízení: cca 2–5 € za osobu a noc pro osoby starší 16 let.
Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Katalog zašleme zdarma do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená