po - pá: 9:00 - 18 h   so: 9 - 13 h

Mallorca


Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km² je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ...


Vyhledávání podle: Mallorca    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2019
se připravuje. Prosíme o strpení.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km² je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ostrova o celkové délce 550 km Vás nadchne impozantními horami na západě, říčkami, úrodnými nížinami, křišťálově průzračnou vodou a rozmanitými plážemi. Na západě se táhne horský masív Tramuntana, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Puig Major (1 445 m). Kdo už se jednou dostane do hor, nemůže minout vesničku Fornalutx, která byla několikrát oceněna jako nejkrásnější vesnice Španělska. Na východě ostrova je velmi členité skalnaté pobřeží s mnoha krápníkovými jeskyněmi, mezi nejznámější patří Dračí jeskyně a jeskyně Hams. Mallorca okouzlila i hodně známých osobností. Mezi ně patří Michael Douglas, Claudia Schiffer, Boris Becker a samozřejmě George Sandová a Fryderik Chopin, tento pár nějakou dobu pobýval v romantickém městečku Valldemossa. Krásy Mallorky lze objevovat na kole, autobusem, pronajatým autem nebo při procházkách.
Objevíte poutní místa a kláštery, krásné přírodní scenérie, malebné vesničky a kaňony. Největší ostrov Baleár je doslova králem turistického ruchu v celém Španělsku. Setkáte se zde i s nepřebernou škálou sportovního a společenského vyžití.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je na Mallorce zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování. Výše poplatku se liší dle kategorie ubytovacího zařízení: cca 2–5 € za osobu a noc pro osoby starší 16 let.
Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Mys Formentor / cena: cca 48 €

Pojedete z Palmy do Alcudia, které bylo sídlem impresionistických malířů 20. století. Z přístavu Pollenca pokračujete směrem na nejfotografovanější místo Mallorcy – mys Formentor se slavnými plážemi, čistou vodou, jemným bílým pískem a historickým pětihvězdičkovým hotelem. Po třicetiminutové cestě mezi Formentorem a přístavem Pollenca navštívíte místní trh Sineu a Pollenca.

Výlet po ostrově / cena: cca 75 €

Na tomto výletě navštívíte západní pobřeží ostrova lemované stříbrnými olivovníky a citrusovými plantážemi. Svezete se historickým vláčkem i starobylou tramvají. V přístavu Port Soller nasednete na loď a po 45 minutách plavby kolem členitého pobřeží se strmými útesy se doplavíte do ústí kaňonu Torrente de Pareis, 4 km dlouhé rokle, kudy v létě vede stinná stezka mezi až 400 m vysokými skalami. Zde budete mít volno na oběd a koupání. Výlet zakončíte v městečku Inca, vyhlášeném centru kožených výrobků, návštěvou místní továrny a pak už Vás čeká návrat do hotelů.

Vallmedossa / cena: cca 48 €

Romantický výlet do malebného městečka Valldemossa, které se nachází v severozápadní části ostrova a leží přímo v centru pohoří Serra de Tramuntana. Ve Valldemosse navštívíte kartuziánský klášter, jenž se stal atraktivní díky slavnému páru, který zde kdysi pobýval: v zimě 1838 zde byl ubytován hudební skladatel Frédéric François Chopin se svou přítelkyní, francouzskou spisovatelkou George Sandovou. V rámci základní prohlídky lze vidět klášterní kostel, knihovnu, několik klášterních cel, muzeum a královský palác Palau del rei Sanç. Volný čas můžete využít k procházce městečkem, pro které jsou typické malebné dlážděné uličky.

Dračí jeskyně / cena: cca 50 €

Při návštěvě Mallorky si určitě nenechte ujít návštěvu impozantních Dračích jeskyní, které se nacházejí na východním pobřeží ostrova. První písemná zmínka o jeskyních je už z roku 1338, teprve však roku 1896, kdy byly prozkoumány, bylo objeveno obrovské podzemní jezero o délce téměř 200 metrů a šířce kolem 35 metrů. Dnes je toto jezero považováno za jednu největších podzemních vodních ploch na světě. Jeskyně jsou působivě osvětleny a máte možnost si zde vyslechnout koncert klasické hudby, který Vám zahrají muzikanti plující na loďkách. V průběhu výletu navštívíte i továrnu na výrobu umělých perel ve druhém největším městě ostrova Manacoru a je počítáno i se zastávkou na oběd v přímořském letovisku Porto Christo. Oběd není v ceně výletu.


Výlety jsou organizovány místní kanceláří, která rozhoduje o jejich konání dle počtu zájemců a momentální situace.Výlety jsou vypravovány z letoviska Paguera. Klienti ubytovaní v letovisku Sant Elm se k odjezdu výletů musejí dopravit do Paguery a zpět z Paguery taxíkem. Bližší informace Vám poskytne delegát.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Katalog zašleme zdarma do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute