po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Mallorca


Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km² je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ...


Vyhledávání podle: Mallorca    

Hotel Aquamarin ***

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 19 955 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Beverly Playa ***

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 179 Kč

Aparthotel Flor Los Almendros ***

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 16 091 Kč FM
Dítě: 8 179 Kč

Hotel Tora ***

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 18 391 Kč FM
Dítě: 13 791 Kč

Hotel Gaya ***

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 19 311 Kč FM
Dítě: 15 447 Kč

Hotel Alua Hawai ****

Mallorca 31.05.2020 - 07.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 24 790 Kč FM
Dítě: 8 890 Kč

Aparthotel Flor Los Almendros ***

Mallorca 03.06.2020 - 10.06.2020
Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 16 091 Kč FM
Dítě: 8 179 Kč

Hotel Aquamarin ***

Mallorca 07.06.2020 - 14.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 20 231 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Beverly Playa ***

Mallorca 07.06.2020 - 14.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 18 391 Kč FM
Dítě: 8 179 Kč

Aparthotel Flor Los Almendros ***

Mallorca 07.06.2020 - 14.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 16 091 Kč FM
Dítě: 8 179 Kč

Informace o destinaci

Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km² je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ostrova o celkové délce 550 km Vás nadchne impozantními horami na západě, říčkami, úrodnými nížinami, křišťálově průzračnou vodou a rozmanitými plážemi. Na západě se táhne horský masív Tramuntana, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Puig Major (1 445 m). Kdo už se jednou dostane do hor, nemůže minout vesničku Fornalutx, která byla několikrát oceněna jako nejkrásnější vesnice Španělska. Na východě ostrova je velmi členité skalnaté pobřeží s mnoha krápníkovými jeskyněmi, mezi nejznámější patří Dračí jeskyně a jeskyně Hams. Mallorca okouzlila i hodně známých osobností. Mezi ně patří Michael Douglas, Claudia Schiffer, Boris Becker a samozřejmě George Sandová a Fryderik Chopin, tento pár nějakou dobu pobýval v romantickém městečku Valldemossa. Krásy Mallorky lze objevovat na kole, autobusem, pronajatým autem nebo při procházkách.
Objevíte poutní místa a kláštery, krásné přírodní scenérie, malebné vesničky a kaňony. Největší ostrov Baleár je doslova králem turistického ruchu v celém Španělsku. Setkáte se zde i s nepřebernou škálou sportovního a společenského vyžití.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je na Mallorce zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování. Výše poplatku se liší dle kategorie ubytovacího zařízení: cca 2–5 € za osobu a noc pro osoby starší 16 let.

Letovisko Paguera

Příjemné a klidné letovisko Paguera leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca a je vzdáleno 28 km od hlavního města Palma de Mallorca. Paguera je vyhledávané letovisko hlavně pro krásu tří zátok s jemným pískem, lemovaných piniovými lesy a malebnými útesy. Středem letoviska se táhne pěší promenáda se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Pobřeží letoviska je členité, střídají se zde písečné pláže se skalnatými útesy, které vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Přístup do moře je na písečných plážích s průzračnou vodou pozvolný. Naleznete zde všechny druhy zábavy – vodní sporty, noční život, romantické procházky po nově zrekonstruované promenádě nebo výlety do blízkých hor a zátok (např. Cala Fornells).

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Flor Los Almendros *** / Hotel Gaya *** / Hotel Tora *** / Hotel Beverly Playa ***

Letovisko Palma Nova

Moderní prázdninové letovisko je situováno v zálivu Bahia de Palma 15 km jihozápadně od hlavního města a je vyhledáváno především anglickými turisty. Palma Nova, která navazuje na další vyhlášené středisko Magaluf, je zelené městečko s parčíky, menšími hotely, vilkami a apartmány, a i přes velké množství turistů a možností zábavy je lze označit za příjemné a klidné. Důvodem oblíbenosti městečka je především dva kilometry dlouhé pobřeží, které je dvěma romantickými poloostrovy rozděleno na tři krásné pláže: Playa de Porto Novo o d´es Carregador, Playa de na Nadala a Playa de Son Maties. Všechny jsou pokryty jemným, světlým pískem a zvolna klesají do průzračného moře. Letovisko uspokojí i milovníky sportu – je tu hřiště na kopanou, minigolf, tenisové kurty, škola veslování, potápěčské centrum, vodní sporty; golfový resort Santa Ponsa vzdálený několik minut. Palma Nova nabízí i bezpočet barů a restaurací z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré dobré Anglie. Večerní zábavu nabízí také kluby a diskotéky, nákupní možnosti spousta obchodů a supermarketů. K největším zábavním lákadlům patří Casino Paladium, zoologická zahrada Marineland s vystoupením delfínů, lachtanů a papoušků, Westernpark a divadelní show Pirátské dobrodružství.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Alua Hawai ****

Letovisko Sant Elm

Příjemné a klidné letovisko leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca, Sant Elm je malá osada, která si uchovala kouzlo původní rybářské vesnice. Písečná pláž, zátoky Conils a Basset, ostrůvek Es Pantaleu a ostrov Sa Dragonera vytváří dohromady neskutečně atraktivní přírodní prostřední. Za osadou směrem do vnitrozemí se zvedají majestátní kopce ozdobené starými strážními věžemi, klášterem la Trapa a starobylými usedlostmi. Sant Elm je ideálním výchozím bodem k výletům do okolí. V městečku najdete restaurace, bary i obchůdky, milovníci nakupování a nočního života musí ale dojet do 7 km vzdáleného Puerta Andratx, kde si v přístavu dává schůzky místní smetánka.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Aquamarin ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Formentor a Alcudia / cena: cca 42 €

Celodenní výlet začne návštěvou tradičního trhu v bývalém královském městečku Alcudia. V městečku obklopeném hradbami, si můžete vychutnat atmosféru pravého mallorského trhu. Odtud pojedete do přístavu Port Pollenca, kde se nalodíte na výletní loď, která vás doveze na pláž Formentor. Je považována za jednu z nejpřírodnějších pláží vůbec a je obklopena piniemi. Na této pláži budete mít volný čas na koupání. Poté odjezd autobusu na nejfotografovanější místo ostrova – Es Colomer, odtud si budete moci vychutnat krásný výhled z útesu vysokého 232 m nad mořem.

Okruh ostrovem / cena: cca 77 €

Celodenní výlet nabízí jedinečnou možnost zhlédnout ta nejkrásnější a nejzajímavější místa na ostrově Mallorca. Cestovat budete autobusem, vlakem i lodí. Nejprve se známým historickým vlakem ,,Oranžový expres” přepravíte do městečka Soller, které se nachází v rozlehlém údolí, tvořeném horským masivem Sierra de Tramontana. Celá oblast je zde provoněna pomeranči a olivami, které se tu hojně pěstují. Po projížďce vláčkem následuje přesun historickou tramvají do nedalekého přístavu Port Soller. Odtud budete pokračovat přibližně hodinovou plavbou do zátoky Sa Calobra. Průzračné azurové moře a malé pláže jsou zde lemované vysokými útesy porostlými bujnou vegetací. Po pauze na oběd (není v ceně výletu), případně na koupání, na vás bude čekat autobus, který vás proveze nejznámějšími serpentýnami pohoří Sierra de Tramontana. Následující zastávka bude v klášteře Lluc známým vlastnictvím "černé madony".

Valldemossa / cena: cca 29 €

Půldenní výlet do půvabné vesnice Valldemossa ve vnitrozemí, severně od hlavního města. Procházka původními kamennými uličkami s romantickou atmosférou, příjemnými kavárnami, cukrárnami a restauracemi. Největší atrakcí je zde ovšem kartuziánský klášter La Cartuja spojený se jmény polského skladatele Frederika Chopina a francouzské spisovatelky Georges Sandové, kteří zde prožili v zimě 1838-39 svůj milostný románek. Chopin zde komponoval preludia seskupená v opusu 28 a Sandová napsala knihu Zima na Mallorce. Na cestě zpět krátká zastávka na vyhlídce Sa Foradada, kde měl svého času svou fincu Son Marroig arcivévoda Ludvík Salvador.

Dračí jeskyně / cena: cca 44 €

Během tohoto půldenního výletu se vydáte na východní pobřeží ostrova. Cestou se zastavíte v továrně na výrobu umělých perel, které se nachází ve druhém největším městě Manacor. V malém ateliéru můžete zhlédnout výrobu a také si perly zde můžete zakoupit. Další zastávkou bude návštěva impozantních Dračích jeskyní. První písemná zmínka o jeskyních je už z roku 1338, teprve však roku 1896, kdy byly prozkoumány, bylo objeveno obrovské podzemní jezero o délce téměř 200 metrů a šířce kolem 35 metrů. Dnes je toto jezero považováno za jednu největších podzemních vodních ploch na světě. Jeskyně jsou působivě osvětleny a máte možnost si zde vyslechnout koncert klasické hudby, který vám zahrají muzikanti plující na loďkách. 

Noční Palma / cena: cca 35 €

Večerní výlet do Palmy de Mallorca vám nabídne jedinečnou procházku večerním městem, kde jistě oceníte nádherný pohled nejen na osvětlenou katedrálu, ale i další památky. Po panoramatické projížďce autobusem, se nalodíte na loď, kde budete mít možnost si vychutnat velice příjemnou večerní plavbu při hudbě a drinku. Jedinečný výlet pro všechny, kdo chtějí zažít večerní atmosféru hlavního města tohoto nádherného ostrova.

Plavba lodí s paellou / cena: cca 60 €

Plavba podél jihozápadního pobřeží směrem k ostrovům Malgrats, volná chvíle ke koupání, pokračování k pláži v nádherné zátoce u Portals Vells. Vylodění, volný čas na pláži (cca 1,15 h). Oběd na palubě lodi - paella, ensaimada (během oběda nápoje v ceně - voda, sangría a šampaňské). Během plavby hudba a animační program. Návrat do hotelu autobusem.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená