po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Lefkada

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km2, délka pláží je 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenována podle bílých skal nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov je od pevniny vzdálen pouze 1 km a je oddělen úzkým průplavem, jehož severní špička je spojena s pevninou ...


Vyhledávání podle: Lefkada    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Paradise Beach ***

Zakynthos
Snídaně , Polopenze
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Adelais ***

Kréta
All inclusive
oblázková pláž    vzdálená 350 m
Dospělý: 18 590 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Aparthotel Porto Kalamaki ***

Kréta
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 11 990 Kč  SLM
Dítě: 10 190 Kč

Hotel Elotia ***

Kréta
Polopenze
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 16 590 Kč  SLM
Dítě: 11 390 Kč

Informace o destinaci

Lefkada patří do souostroví Jónských ostrovů, její rozloha je 356 km2, délka pláží je 117 km, na ostrově žije 25 000 obyvatel. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Lefkada byla tedy pojmenována podle bílých skal nacházejících se na jižním pobřeží. Ostrov je od pevniny vzdálen pouze 1 km a je oddělen úzkým průplavem, jehož severní špička je spojena s pevninou mostem. Neobyčejná krása a půvab panenské přírody Lefkady předurčily vývoj ostrova. Jeden z nejbohatších mužů světa – řecký rejdař Aristoteles Onassis si zamiloval toto místo natolik, že si v roce 1962 v těsné blízkosti obce Nidri koupil ostrov Skorpios. Po celý zbytek svého života se snažil uchránit Lefkadu od růstu turistického ruchu a uchovat ji co nejdéle takovou jaká byla, když ji poprvé spatřil. Dnes je celé západní pobřeží ostrova státem chráněnou oblastí se zvláštním režimem veškerých aktivit a je považováno za jedno z nejkrásnějších v celém Středomoří. Dlouhé písečné pláže s nádhernou barvou moře se střídají s divokými skalními útvary a zálivy.

Vápencové masy na pobřeží se svažují strmě dolů a znesnadňují tak přístup k přenádherným plážím, které jsou považovány za nejhezčí v Řecku. Pláž Porto Katsiki je řazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa, mezi další patří Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos, Avali, Gialou, Kalamistsi nebo Agiofilli. Díky pomalejšímu rozvoji cestovního ruchu se můžete ve vnitrozemí setkat s pravým řeckým venkovem. Stáda horských koz, venkovská políčka vinné révy, vesničky, v nichž jako by se zastavil čas... Ostrov Lefkada proslul výborným červeným vínem či kvalitním medem. Dalšími místními produkty jsou olivy, fíky, citrusy nebo typický řecký ovčí sýr feta. Hezkými suvenýry mohou být také ručně tkané koberce, výšivky a krajky. Navštivte s námi ostrov jedinečných přírodních scenérií i nejkrásnějších pláží světa, místa, která si dosud zachovala pravou řeckou atmosféru a romantiku.

Letovisko Agios Nikitas

Oblíbené letovisko Agios Nikitas se nachází na severozápadě ostrova asi 13 km od hlavního města Lefkas, které je dobře dostupné pravidelnými autobusovými linkami. V původně rybářské vesničce, která se rozprostírá v mírném svahu a je obklopena olivovníky, najdete hlavní dlážděnou třídu s obchůdky, kavárnami a tavernami. Dominantou letoviska je především nádherná rozlehlá pláž s průzračně čistým mořem, která je pokryta jemným štěrkem. Tato pláž není organizovaná, není zde tedy možnost pronájmu lehátek a slunečníků. V okolí této malebné vesničky můžete najít další krásné pláže ostrova jako je Pefkoulia nebo Milos, jenž se nachází jen pár minut pěšky od letoviska. Na tyto pláže je možné využít dopravu formou lodního taxi.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Kalypso *** / Hotel Odyssey ***

Letovisko Nidri

Nidri se nachází na východním pobřeží Lefkady, které je lemováno oblázkovými plážemi s panoramou blízkých ostrovů, z nichž nejznámější je Skorpios, který patří k majetku Onassisovy rodiny. Směrem do vnitrozemí se naskýtá působivý pohled na členité pohoří sahající do výšky 1 100 m. Od hlavního města Lefkas je Nidri vzdáleno 17 km jižně, rozkládá se v malebné zátoce Vlicho. Dlouhá pláž je tvořena drobnými oblázky, mořské dno se zde svažuje pozvolna, pláž je tedy vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro šnorchlování či milovníky vodních sportů (jízda na člunu či vodních lyžích, banán, windsurfing, létání na padáku, jachting i potápění). Čtyři kilometry od Nidri se nacházejí vodopády s křišťálově čistou vodou a malým jezírkem, ve kterém se koupala i Jackie Onassisová-Kennedyová. K Nidri neodmyslitelně patří řecké taverny, bary či kavárny, které lákají k ochutnávání specialit pravé řecké kuchyně i nápojů. V noci Nidri začíná žít svým životem řeckého turistického střediska a láká návštěvníky do taveren a barů. Díky svému atraktivnímu okolí, pestré nabídce výletů, vodních sportů a společenské zábavě patří letovisko k nejvyhledávanějším pobytovým místům ostrova.

Zaujalo vás toto letovisko? Apartmánový dům Gardenia / Hotel Avra Beach *** / Studia Valena / Hotel Christiana *** / Studia Nidri Zone

Letovisko Perigriali

Na východním pobřeží ostrova Lefkada, zhruba 1 km před letoviskem Nidri, leží malé půvabné letovisko
Perigiali, nad kterým se rozprostírá zelené pohoří. Díky kopcovité krajině a krásné přírodě
v okolí tak toto místo uspokojí milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám
naskytne neopakovatelný výhled na protilehlé ostrůvky, které dávají tomuto místu zvláštní kouzlo.
V samotném letovisku najdete obchůdky, restaurace či kavárny. Za většími nákupy či za zábavou se
můžete autobusem dopravit do letoviska Nidri nebo do 16 km vzdáleného hlavního města Lefkas.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Logan´s Beach ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 24 €

Výlet, při kterém Vás průvodce seznámí s historií ostrova, jeho tradicemi i životem místních obyvatel. Navštívíte hlavní město Lefkas s benátskou pevností se sedmi baštami Agia Maura. Další zastavení Vás čeká v archeologickém muzeu a také navštívíte památku nejváženější – klášter Panagia Faneromeni. Následuje krátká zastávka v horské vesničce Karia, kde si můžete nakoupit ručně tkané koberce, polštářky či krajky místní výroby nebo si odpočinout u čaje v místní taverně. Odpolední odpočinek si vychutnáte na severu ostrova na jedné z nejkrásnějších pláží jménem Kathisma, kde si můžete užít koupání v tyrkysově modrém moři a budete mít čas na lehký oběd (sendvič, ovoce, nápoj - zahrnuto v ceně zájezdu).Následující cesta Vás seznámí se západním pobřežím a jihem ostrova – vesničkou Vassiliki a jejím malebným přístavem. Na cestě zpět si můžete vyfotografovat proslulou zátoku Sivota.

Lodní výlet – tři ostrovy / cena: cca 33 €

Z přístavu v Nidri poplujete podél pobřeží Lefkady na ostrov Meganissi. Vaší první zastávkou budou velké krasové jeskyně Papanikolis nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova Meganissi, který má pouze tři vesničky. Do jedné z nich – Spartohori budou směřovat Vaše kroky. Jedno z nejkrásnějších míst na ostrově Vám poskytne neopakovatelný výhled do krajiny i na okolní ostrovy. Uličky vesnice jsou uzoučké a plné květin, najdete zde tradiční taverny, kavárny i obchůdky se suvenýry. Další zastávkou je zátoka s průzračnou vodou, kde na Vás čeká nejen grilované maso a víno (oběd v ceně výletu) a koupání, ale při troše štěstí i možnost shlédnout delfíny, kteří tuto oblast navštěvují. Vaše cesta pokračuje plavbou kolem soukromého ostrova Skorpios s výkladem o životě Aristotela Onassise. Závěrem dne Vás čeká další plavba, a to kolem ostrova Madouri.

Řecký večer na ostrově Meganissi / cena: cca 40 €

Nalodíte se v přístavu v Nidri a zakotvíte na jednom z ostrůvků patřících k Lefkadě – Meganissi. Čeká Vás zde krátká procházka do zapomenutých míst vesničky Spartohori, kde v rodinné taverně Lakis strávíte příjemný večer. Při výborném řeckém jídle a víně, které je naléváno bez omezení, se seznámíte s řeckými tanci zebetiko či rebetiko.

Večerní město Lefkas / cena: cca 15 €

Během tohoto večerního výletu do hlavního města si projdete jeho malebné úzké uličky s typickými domy, rozmanité kostely s pozoruhodnými svatyněmi a freskami, uvidíte zajímavé budovy z 16. a 17. století. Večer se můžete přidat k místním při jejich procházce podél přístavu a povečeřet v jedné z mnoha taveren při západu slunce. Samozřejmostí jsou nákupy suvenýrů v některém z místních obchůdků.

Tajemství Epiru / cena: cca 36 €

V průběhu tohoto celodenního autobusového výletu na řeckou pevninu Vás seznámíme s historickými památkami a přírodními krásami regionu Epirus. Navštívíte starověké město Nikopolis, kde uvidíte hradby, římské divadlo a malé muzeum. Neméně zajímavý je i tajuplný Nekromantion – dosud jediná nalezená věštírna mrtvých. Zde protéká i řeka mrtvých Acheron, která s řekou Kokýtos přitékající ze severu tvoří pravý úhel, o kterém se ve starověku věřilo, že je vchodem do podsvětí. Bájná řeka vytváří fantastické scenérie hluboce zařezaného kaňonu. Cílem další cesty je romantické městečko Parga – klenot celého regionu Epirus. Toto malebné místo je možné si prohlédnout z benátské pevnosti. Zavedou Vás k němu krásné uličky, kde z obchůdku do obchůdku je jen krok. V Parze mnozí neodolají a zaplavou si na blízký ostrůvek. Návrat na ostrov Lefkada se západem slunce zakončí Váš pohodový výlet.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute