po - pá: 8:30 - 18 h   so: 9 - 13 h

Kos

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km²). Je znám především jako rodiště Hippokrata - otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami ...


Vyhledávání podle: Kos    

Hotel Ionikos ***

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
Snídaně | 11 dní
Dospělý: 10 990 Kč SLM

Hotel Roseland's ***

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
All inclusive | 11 dní
Dospělý: 25 690 Kč SLM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Magic Life Marmari Palace *****

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
All inclusive | 11 dní
Dospělý: 50 790 Kč SLM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Atlantica Porto Bello Royal *****

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
All inclusive | 11 dní
Dospělý: 53 490 Kč SLM
Dítě: 8 990 Kč

Studia Prikas

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
Bez stravování | 11 dní
Dospělý: 16 190 Kč SLM
Dítě: 11 390 Kč

Studia Politis

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
Bez stravování | 11 dní
Dospělý: 16 190 Kč SLM
Dítě: 11 390 Kč

Hotel Atlantis ****

Kos 24.07.2018 - 03.08.2018
Brno-Tuřany / Kos
All inclusive | 11 dní
Dospělý: 34 190 Kč SLM
Dítě: 8 990 Kč

Studia Efi

Kos 03.08.2018 - 14.08.2018
Praha-V. Havel / Kos
Bez stravování, Snídaně | 12 dní
Dospělý: 10 990 Kč LM
Dítě: 7 990 Kč

Hotel Atlantica Porto Bello Royal *****

Kos 03.08.2018 - 14.08.2018
Praha-V. Havel / Kos
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 57 890 Kč LM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Roseland's ***

Kos 03.08.2018 - 14.08.2018
Praha-V. Havel / Kos
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 27 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km²). Je znám především jako rodiště Hippokrata - otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami Zia, Pyli a Asfendiou, ale také krásnými písečnými či oblázkovými plážemi Tigaki, Mastichari, Paradise Beach a Kefalos. Relaxovat můžete v termálních pramenech Thermae, které se nachází asi 10 km za hlavním městem u vesnice Agios Fokas.
Velké množství pamětihodností a zajímavých staveb najdete ve městě Kos, které je proslulé pevností Johanitů vypínající se nad přístavem, malebným starým městem, antickým divadlem a známým Hippokratovým platanem. Díky rovinatému terénu u pobřeží je nejčastějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem kolo, na kterém můžete podnikat výlety za poznáním tohoto krásného ostrova. Během Vašeho pobytu můžete navštívit několik okolních ostrovů - Kalymnos, Nissyros, Pserimos, Leros nebo Patmos.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:

  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kardamena

Letovisko Kardamena se nachází na jihovýchodním pobřeží Kosu necelých 30 km od hlavního města Kos a 10 km od letiště. Jedná se o oblíbené středisko proslulé nočním životem místních diskoték a barů. Kardamena se může pochlubit nejdelší pláží na ostrově v délce 4 km s jemným zlatobílým pískem. Průzračná voda a bohaté mořské dno uspokojí i milovníky šnorchlování. Ke koupání můžete využít také veřejné bazény nebo nově postavený aquapark vzdálený několik kilometrů. Kromě možnosti vyzkoušet některý z vodních sportů je zde také motokárová trať nebo možnost jízdy na koních. Toto letovisko uspokojí ty klienty, kteří touží po dobrém koupání, zábavě a široké nabídce služeb.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Sentido Carda Beach ***** / Hotel Atlantica Porto Bello Royal *****

Letovisko Kefalos

Vyhledávané letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova Kos nabízí turistům vše potřebné k prožití pohodové dovolené u klidné písečné pláže s nabídkou vodních sportů. V kouzelné staré vesnici naleznete tradiční řecké taverny s místními specialitami, obchody, bary a diskotéky. Podél vesnice se otevírá široký oblouk zálivu. Na moři se tyčí malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana, která dokresluje kouzelnou scenérii letoviska Kefalos. Za návštěvu stojí antické vykopávky, které se nacházejí na pobřeží nedaleko pláže Kefalos.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Archodia / Hotel Ionikos *** / Hotel Kordistos *** / Studia Efi / Studia Spring / Studia Prikas / Studia Politis

Letovisko Lambi

Severozápadní předměstí hlavního města nabízí nejen klidné prostředí u pěkné písečné pláže, ale i spoustu obchodů, restaurací a nočních barů. Výhodou letoviska Lambi je rychlá a snadná dostupnost večerní zábavy a historického jádra hlavního města. Do centra Kosu můžete jet na pronajatém kole či využít autobus. Dovolená v Lambi je ideální pro všechny, kteří dávají přednost ubytování v klidné lokalitě a chtějí mít na dosah kulturu, památky a bohatý noční život.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Atlantis ****

Letovisko Marmari

Letovisko vzdálené 16 km od města Kos je vyhlášené díky dlouhým bílým písečným plážím s pozvolně se svažujícím vstupem do moře. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, plachtění). Na hlavní třídě vedoucí k moři najdete množství restaurací, obchodů, půjčoven aut, motocyklů i kol. Nedaleko od letoviska je k dispozici nový aquapark Lido.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Pyli Bay *** / Hotel Caravia Beach **** / Hotel Roseland's *** / Hotel Sandy Beach **** / Hotel Magic Life Marmari Palace *****

Letovisko Mastichari

Mastichari je půvabnou rybářskou přístavní vesničkou, která leží 30 km od hlavního města Kos. Je zde klid, krásné přírodní písečné pláže a v okolí několik typických řeckých vesniček. Poloha vesnice je ideální k podnikání výletů na nejkrásnější místa ostrova a blízké ostrovy. Z místního přístavu je dobré lodní spojení na ostrovy Kalymnos a Pserimos. Přístav je stranou letoviska a nijak neruší klid Vaší dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Eurovillage Achilleas ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 48 € + vstupy cca 4 €

Celodenní výlet autobusem, během kterého budete mít možnost navštívit hlavní město Kos, kde Vás průvodce proveze po památkách centra města. Poté Vás autobus doveze do starověkého Asklepia (vstup cca 4 €). Jedná se o nejdůležitější a nejkrásnější archeologické naleziště na ostrově. Navštívíte také horskou vesničku Zia, která Vás uchvátí nádhernými výhledy na okolní ostrůvky, a budete zde moci nakoupit v místních stáncích lokální produkty. V obci Zia je čas na oběd v jedné z mnoha tradičních taveren (není zahrnut v ceně). V závěru výletu následuje zastávka v letovisku Kefalos, odkud můžete obdivovat malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana.

Egejská plavba – tři ostrovy / cena: cca 45 €

V průběhu celodenního výletu na tradiční dřevěné lodi zvané Kaiki poplujete na ostrov Kalymnos, známý lovem mořských hub. Po prohlídce přístavu a návštěvě dílny na zpracování mořských hub budete pokračovat k opuštěnému ostrůvku Plati, u kterého si můžete zaskákat z paluby lodě a šnorchlovat. Dále budete pokračovat na ostrov Pserimos s krásnou písečnou pláží a průzračnou vodou. Na lodi je k dispozici bar s nápoji za poplatek. Cena výletu zahrnuje oběd na lodi.

Ostrov Nissyros / cena: cca 37 € + vstupy cca 3 €

Návštěva ostrova s jednou z posledních činných sopek v Řecku. Po hodinové plavbě lodí z přístavu v Kardameně doplujete do Mandraki, hlavního města ostrova Nissyros. Autobusy Vás vyvezou přímo k vulkánu „spící sopky“, jejímž kráterem se budete moci projít. Poté Vás průvodce provede přístavním městečkem s tradiční řeckou architekturou a navštívíte řecký klášter Panny Marie. Výlet je zakončen obědem v tradiční taverně (není zahrnut v ceně).

Turecko - Bodrum / cena: cca 40 € + cca 5 € přístavní taxa

Výlet do maloasijského města Bodrum - původně antický Halikarnassos, spojuje poznání s příjemnými nákupy na orientálním bazaru. Po hodině plavby se ocitnete v přístavním městě, kde můžete navštívit středověký hrad Johanitů (vstup cca 8 €), antický amfiteátr či jeden ze sedmi divů starověkého světa - Mauzoleum v Halikarnassu (vstup cca 4 €). Nezapomenutelná je také návštěva místních tržnic či ochutnání turecké kuchyně v některé z místních restaurací. Pro chvíli relaxace můžete zvolit tradiční turecké lázně.

Řecký večer / cena: cca 45 €

Řecký večer se koná v horské vesničce Zia, která je proslavená prodejem tradičních ostrovních produktů. V místní taverně budete moci po nádherném západu slunce ochutnat tradiční řecké speciality a domácí víno. Během večeře Vám místní tanečníci a hudebníci předvedou lidové kroje a tance z celého Řecka. Přejeme Vám příjemnou zábavu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Zájezdy LÉTO 2018 v akci last minute
Last Minute
Katalog LÉTO 2018
Vám zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená 2018
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute