po - pá: 9:00 - 18 h  

Kos

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km²). Je znám především jako rodiště Hippokrata - otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami ...


Vyhledávání podle: Kos    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2018
je vyprodaná.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Studia Villa Rita

Kréta
Bez stravování
oblázková pláž    vzdálená 250 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM

Hotel Armonia ***

Santorini
Snídaně , Polopenze
písečná pláž    vzdálená 50 m
Dospělý: 13 890 Kč  SLM
Dítě: 7 990 Kč

Aparthotel Blue Sea ***

Santorini
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 15 590 Kč  SLM
Dítě: 11 790 Kč

Hotel Atlas Boutique ***

Santorini
Snídaně
písečná pláž    vzdálená 30 m
Dospělý: 21 290 Kč  SLM
Dítě: 14 690 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Kos ležící v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes (rozloha 295 km²). Je znám především jako rodiště Hippokrata - otce moderní medicíny. Ostrov Vás okouzlí krásnou hornatou krajinou v centrální části ostrova s jakoby časem nedotknutými a zapomenutými vesničkami Zia, Pyli a Asfendiou, ale také krásnými písečnými či oblázkovými plážemi Tigaki, Mastichari, Paradise Beach a Kefalos. Relaxovat můžete v termálních pramenech Thermae, které se nachází asi 10 km za hlavním městem u vesnice Agios Fokas.
Velké množství pamětihodností a zajímavých staveb najdete ve městě Kos, které je proslulé pevností Johanitů vypínající se nad přístavem, malebným starým městem, antickým divadlem a známým Hippokratovým platanem. Díky rovinatému terénu u pobřeží je nejčastějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem kolo, na kterém můžete podnikat výlety za poznáním tohoto krásného ostrova. Během Vašeho pobytu můžete navštívit několik okolních ostrovů - Kalymnos, Nissyros, Pserimos, Leros nebo Patmos.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:

  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kardamena

Letovisko Kardamena se nachází na jihovýchodním pobřeží Kosu necelých 30 km od hlavního města Kos a 10 km od letiště. Jedná se o oblíbené středisko proslulé nočním životem místních diskoték a barů. Kardamena se může pochlubit nejdelší pláží na ostrově v délce 4 km s jemným zlatobílým pískem. Průzračná voda a bohaté mořské dno uspokojí i milovníky šnorchlování. Ke koupání můžete využít také veřejné bazény nebo nově postavený aquapark vzdálený několik kilometrů. Kromě možnosti vyzkoušet některý z vodních sportů je zde také motokárová trať nebo možnost jízdy na koních. Toto letovisko uspokojí ty klienty, kteří touží po dobrém koupání, zábavě a široké nabídce služeb.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Sentido Carda Beach ***** / Hotel Atlantica Porto Bello Royal *****

Letovisko Kefalos

Vyhledávané letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova Kos nabízí turistům vše potřebné k prožití pohodové dovolené u klidné písečné pláže s nabídkou vodních sportů. V kouzelné staré vesnici naleznete tradiční řecké taverny s místními specialitami, obchody, bary a diskotéky. Podél vesnice se otevírá široký oblouk zálivu. Na moři se tyčí malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana, která dokresluje kouzelnou scenérii letoviska Kefalos. Za návštěvu stojí antické vykopávky, které se nacházejí na pobřeží nedaleko pláže Kefalos.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Archodia / Hotel Ionikos *** / Hotel Kordistos *** / Studia Efi / Studia Spring / Studia Prikas / Studia Politis

Letovisko Lambi

Severozápadní předměstí hlavního města nabízí nejen klidné prostředí u pěkné písečné pláže, ale i spoustu obchodů, restaurací a nočních barů. Výhodou letoviska Lambi je rychlá a snadná dostupnost večerní zábavy a historického jádra hlavního města. Do centra Kosu můžete jet na pronajatém kole či využít autobus. Dovolená v Lambi je ideální pro všechny, kteří dávají přednost ubytování v klidné lokalitě a chtějí mít na dosah kulturu, památky a bohatý noční život.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Atlantis ****

Letovisko Marmari

Letovisko vzdálené 16 km od města Kos je vyhlášené díky dlouhým bílým písečným plážím s pozvolně se svažujícím vstupem do moře. Jsou zde ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, plachtění). Na hlavní třídě vedoucí k moři najdete množství restaurací, obchodů, půjčoven aut, motocyklů i kol. Nedaleko od letoviska je k dispozici nový aquapark Lido.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Pyli Bay *** / Hotel Caravia Beach **** / Hotel Roseland's *** / Hotel Sandy Beach **** / Hotel Magic Life Marmari Palace *****

Letovisko Mastichari

Mastichari je půvabnou rybářskou přístavní vesničkou, která leží 30 km od hlavního města Kos. Je zde klid, krásné přírodní písečné pláže a v okolí několik typických řeckých vesniček. Poloha vesnice je ideální k podnikání výletů na nejkrásnější místa ostrova a blízké ostrovy. Z místního přístavu je dobré lodní spojení na ostrovy Kalymnos a Pserimos. Přístav je stranou letoviska a nijak neruší klid Vaší dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Eurovillage Achilleas ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 48 € + vstupy cca 4 €

Celodenní výlet autobusem, během kterého budete mít možnost navštívit hlavní město Kos, kde Vás průvodce proveze po památkách centra města. Poté Vás autobus doveze do starověkého Asklepia (vstup cca 4 €). Jedná se o nejdůležitější a nejkrásnější archeologické naleziště na ostrově. Navštívíte také horskou vesničku Zia, která Vás uchvátí nádhernými výhledy na okolní ostrůvky, a budete zde moci nakoupit v místních stáncích lokální produkty. V obci Zia je čas na oběd v jedné z mnoha tradičních taveren (není zahrnut v ceně). V závěru výletu následuje zastávka v letovisku Kefalos, odkud můžete obdivovat malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana.

Egejská plavba – tři ostrovy / cena: cca 45 €

V průběhu celodenního výletu na tradiční dřevěné lodi zvané Kaiki poplujete na ostrov Kalymnos, známý lovem mořských hub. Po prohlídce přístavu a návštěvě dílny na zpracování mořských hub budete pokračovat k opuštěnému ostrůvku Plati, u kterého si můžete zaskákat z paluby lodě a šnorchlovat. Dále budete pokračovat na ostrov Pserimos s krásnou písečnou pláží a průzračnou vodou. Na lodi je k dispozici bar s nápoji za poplatek. Cena výletu zahrnuje oběd na lodi.

Ostrov Nissyros / cena: cca 37 € + vstupy cca 3 €

Návštěva ostrova s jednou z posledních činných sopek v Řecku. Po hodinové plavbě lodí z přístavu v Kardameně doplujete do Mandraki, hlavního města ostrova Nissyros. Autobusy Vás vyvezou přímo k vulkánu „spící sopky“, jejímž kráterem se budete moci projít. Poté Vás průvodce provede přístavním městečkem s tradiční řeckou architekturou a navštívíte řecký klášter Panny Marie. Výlet je zakončen obědem v tradiční taverně (není zahrnut v ceně).

Turecko - Bodrum / cena: cca 40 € + cca 5 € přístavní taxa

Výlet do maloasijského města Bodrum - původně antický Halikarnassos, spojuje poznání s příjemnými nákupy na orientálním bazaru. Po hodině plavby se ocitnete v přístavním městě, kde můžete navštívit středověký hrad Johanitů (vstup cca 8 €), antický amfiteátr či jeden ze sedmi divů starověkého světa - Mauzoleum v Halikarnassu (vstup cca 4 €). Nezapomenutelná je také návštěva místních tržnic či ochutnání turecké kuchyně v některé z místních restaurací. Pro chvíli relaxace můžete zvolit tradiční turecké lázně.

Řecký večer / cena: cca 45 €

Řecký večer se koná v horské vesničce Zia, která je proslavená prodejem tradičních ostrovních produktů. V místní taverně budete moci po nádherném západu slunce ochutnat tradiční řecké speciality a domácí víno. Během večeře Vám místní tanečníci a hudebníci předvedou lidové kroje a tance z celého Řecka. Přejeme Vám příjemnou zábavu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Zájezdy LÉTO 2018 v akci last minute
Last Minute
Katalog LÉTO 2019
Vychází v říjnu. Zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená 2018
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute