Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany | Vídeň Schwechat

Thassos


Thassos je kouzelný ostrov s nádhernou přírodou a průzračným, čistým mořem. Jeden z mála řeckých ostrovů se zalesněným vnitrozemím, kde převládají borovicové lesy. Díky množství lesů a vláhy je také nazýván „zeleným smaragdem v Egejském moři“. Pobřeží je členité, střídají se pláže s velkými kameny, oblázky a jemným, bílým pískem. Každý z návštěvníků si zvolí kout, který mu nejlépe vyhovuje, často skrytý zrakům okolí. Jeho 16 000 obyvatel žije na rozloze přibližně 397 km2. Nejvyšším vrcholem ostrova Thassos je hora Ypsarion dosahující výšky 1 204 m. Po zhruba 100 km dlouhém obvodu ostrova vede hlavní komunikace, díky níž můžete snadno navštívit jak pláže s jemným pískem na jihu, tak i oblázkové pláže v oblasti Kiniry nebo nejznámější Zlatou pláž na východě ostrova Thassos.

Úzké silničky Vás provedou malebnými horskými vesničkami a nádhernou krajinou, která si vás zcela jistě získá. Při výčtu krás ostrova Thassos nelze zapomenout na tradiční výtečnou řeckou kuchyni, místní víno a med. Na Thassosu strávíte velmi klidnou a příjemnou dovolenou u nádherného moře, ve stínu pinií a platanů, v přátelské atmosféře místních obyvatel. Ostrov Thassos nejdéle nabízeným řeckým ostrovem v nabídce CK BRENNA a doporučujeme jej všem, kteří chtějí zapomenout na všední starosti a uniknout z našeho uspěchaného světa a vychutnat kousek „ráje na zemi“.

Itinerář cesty na ostrov: letecky Brno/Ostrava/Praha – Kavala (Chrissoupoli), 10–15 minut cesta autobusem z letiště do přístavu Keramoti, 40 minut plavba trajektem na ostrov Thassos do hlavního města Limenas, transfer do místa pobytu (15–60 minut).


Letovisko Astris

Vesnička schovaná mezi zelenými kopci nejjižnějšího cípu ostrova Thassos je od hlavního města Limenas vzdálená 50 km. Původní domky ve staré části vesničky jsou zvláštní architektonickou záležitostí a určitě stojí za vidění. Poklidné letovisko nabízí hlavně romantiku. Nedaleko Astrisu je přírodní zajímavost Giola – Diovo oko. Jedná se o přírodní jezírko ve skále, kam se při větším příboji přelévá mořská voda. Dva kilometry od letoviska Astris se nachází krásná písečná pláž Psili Ammos, která patří mezi nejoblíbenější na jihu ostrova.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Aeolis Thassos Palace ****


Letovisko Kinira

V oblasti Kinira jsou dvě zlatavé pláže s průzračným mořem. Pláže odděluje skalnatý výběžek, který vybíhá do modrozeleného moře a hostí na svém skalnatém povrchu několik domků. Kinira je naprosto ideální místo pro ty, kteří chtějí podnikat pěší výlety do přírody, na divoké pláže a přejí si svou dovolenou strávit v klidném prostředí.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Sylvia *** Hotel Maranton Beach ****


Letovisko Limenaria

Oblíbené letovisko ležící na jižním pobřeží ostrova Thassos se pyšní dlouhou oblázkovo-písečnou pláží lemovanou
pěší promenádou, která je nejpůvabnější především v noci. Najdete zde malý přístav s písečným zálivem, dobré podmínky ke koupání, nákupům i nočnímu vyžití.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Aparthotel Giannikis *** Hotel Antonios *** Apartmánový dům De Sol Luxury Apartments Aparthotel Limenaria Beach *** Apartmánový dům La Central Luxury


Letovisko Limenas

Hlavní město Limenas ležící v severní části ostrova je největším a nejrušnějším turistickým centrem na ostrově. Místní promenáda je lemována spoustou typických řeckých taveren, restaurací, barů a obchůdků. Milovníci památek se mohou vypravit na prohlídku vykopávek – agory z 5. století př. n. l., navštívit místní archeologické muzeum či vyjít k antickému divadlu. Ze starého přístavu vyplouvají nejen rybáři, ale i lodní taxi na nádherné pláže Makryammos a Golden Beach.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Apartmánový dům Green View


Letovisko Limenas/Makryammos

Jedna z vůbec nejkrásnějších zátok v Řecku se nazývá Makryammos. Je proslulá svým mramorovým podložím s bílým pískem a kouzelnou přírodou v okolí, které dominuje borovicový háj, v jehož stínu jsou ukryty bungalovy areálu hotelu Makryammos Bungalows 4*. Tento hotel patří mezi nejoblíbenější hotely v naší nabídce, Zátoka Makryammos je klidným místem, které učaruje všem milovníkům přírody a klidných hotelových resortů. Nachází se ve vzdálenosti 2,5 km od hlavního města ostrova Thassos - Limenas. Limenas leží v severní části ostrova, je největším a nejrušnějším turistickým centrem na ostrově. Místní promenáda je lemována spoustou typických řeckých taveren, restaurací, barů a obchůdků. Milovníci památek se mohou vypravit na prohlídku vykopávek – agora z 5. století př. n. l., navštívit místní archeologické muzeum či vyjít ke starému divadlu. 

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Makryammos Bungalows ****


Letovisko Pefkari

Tato romantická zátoka se mezi letovisky Potos a Limenaria na jihozápadním pobřeží a přes den je oázou klidu. Oblázkovo-písečná pláž má pozvolný vstup do moře a všudy přítomné vzrostlé borovice poskytují přirozený stín. Zdejší půjčovna vodních sportů nabízí vodní lyžování, jízdu na loďkách, člunech, šlapadlech. Do letoviska Potos se dostanete procházkou během 15 minut. Pefkari doporučujeme všem milovníkům krásného koupání a přírody.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Akti *** Studia Albatross Pefkari


Letovisko Potos

Půvabné letovisko najdete na samotném jihu ostrova. Tato původně rybářská vesnička se za posledních pár let změnila v oblíbené turistické letovisko. Místní přímořská promenáda lemovaná tavernami a bary je jedna z nejhezčích na ostrově. Kromě mnoha obchodů s různým turistickým zbožím zde najdete také půjčovny aut a motocyklů. Pláže v Potosu jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Atrium **** Apartmánový dům Marialena Apartmánový dům Lambiris Aparthotel Sirines *** Hotel Icon Suites ****


Letovisko Skala Potamias/Golden Beach

Sympatické letovisko ležící ve východní části ostrova nedaleko od hlavního města (15 km) se pyšní nejdelší a nejkrásnější písečnou pláží ostrova zvanou Chrissi Ammoudia (Zlatá pláž). Pláž je velmi vhodná pro děti díky pozvolnému vstupu do moře. Najdete zde typické řecké taverny, obchůdky, bary a půjčovny aut a motorek. Na okraji zálivu pod borovicovou strání je malý přístav, ve kterém nacházejí útočiště rybářské lodě, ale také sportovní a rekreační plavidla.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Studia Aliston Studia Kastro Apartmánový dům Ladikas Studia Blue Bay Studia Ilion Hotel Enavlion Boutique Batagiannis ***+


Letovisko Skala Prinos

Skala Prinos leží na půvabném severozápadním pobřeží ostrova. Toto letovisko charakterizují bílé pláže s jemným pískem, zalesněné svahy hor a blankytně modré moře. Atraktivnost městečka dodává přístav s několika obchůdky a tavernami, ze kterého vyjíždějí pravidelně trajekty do krásného města Kavala. Vzdálenost do hlavního města Limenas je 18 km.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Alea ****+


Letovisko Skala Rachoni

Původní rybářská vesnička vyrostla během posledních let v menší letovisko, které nabízí svým návštěvníkům kvalitní ubytování přímo na pláži. Naleznete zde klid, pohodu, čisté moře a především krásné písečné pláže. K příjemnému posezení Vás zve několik restaurací a rybích taveren. Skala Rachoni leží 15 km od hlavního města a 5 km od druhého největšího přístavu ostrova Skala Prinos.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Rachoni Bay ***Poznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Okruh ostrovem / cena: cca 30 €

Celodenní výlet klimatizovaným autobusem je nejideálnější způsob, jak poznat historii, pamětihodnosti, krásy a zajímavosti ostrova Thassos. Během cesty navštívíte klášter Archangelos, poloostrov Aliki s ruinami antického obětního chrámu a dvou starokřesťanských bazilik, malebnou vesničku Panagia, která se nachází na úpatí nejvyšší hory ostrova Ypsarion. Zde si prohlédnete místní kostel, výrobnu olivového oleje a ochutnáte thassoský med. Navštívíte také hlavní město ostrova Thassos - Limenas, a to jeho antickou část - starověký trh Agora. Během cesty je volný čas na oběd a koupání.

Celodenní výlet lodí / cena: cca 30 €

Z výletní lodi uvidíte hlavní přírodní krásy ostrova. Obeplujete část ostrova s možností koupání v křišťálově čistém Egejském moři, na jedné zastávce budete moci také lovit ryby. Vyvrcholením programu je oběd, který vám připraví posádka lodi v době, kdy vás převezou malým motorovým člunem na pláž. Zde budete mít čas ke koupání a potápění. Oběd je podáván na palubě lodi a je zahrnut v ceně výletu.

Celodenní výlet jeepy do hor / cena: cca 35 €

Dobrodružný výlet za poznáním krás, které skrývají místní hory. Tento výlet vám umožní poznat vnitrozemí ostrova a navštívit místa, která znají jen místní obyvatelé. Uvidíte jezera, vodopády a nejvyšší horu Ypsarion (1 204 m). Hlavním cílem je horská vesnice Kastro, kde si prohlédnete starobylý 600 let starý dřevěný kostel a kostnici. Můžete poobědvat v místní taverně a obdivovat výhledy na moře i nejvyšší horu ostrova Ypsarion.

Thassos – 8 dní

Praha – Kavala – Praha


Letové dny: úterý

Termíny letů: 30.05.2017

Číslo letu: QS2326 / QS2327


Čas odletu:

QS2326
Praha-V. Havelodlet   00:00
Kavalapřílet   00:00

Čas odletu zpět:

QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30


Thassos – 8 dní

Ostrava – Kavala – Ostrava


Letové dny: úterý

Termíny letů: 30.05.2017

Číslo letu: QS2224 / QS2225


Čas odletu:

QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   00:00
Kavalapřílet   00:00

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35


Thassos – 8 dní

– Kavala – Brno


Letové dny: úterý

Termíny letů: 30.05.2017

Číslo letu: EW5980 / QS2225


Čas odletu:

EW5980
Vídeň Schwechatodlet   12:50
Kavalapřílet   15:35

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05


Thassos – 11 dní

Praha – Kavala – Praha


Letové dny: úterý / úterý / úterý / úterý / úterý / úterý

Termíny letů: 06.06. , 27.06. , 18.07. , 08.08. , 29.08. , 19.09.2017

Číslo letu: QS2326 / QS2327


Čas odletu:

QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10

Čas odletu zpět:

QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30


Thassos – 11 dní

Ostrava – Kavala – Ostrava


Letové dny: úterý / úterý / úterý / úterý / úterý / úterý

Termíny letů: 06.06. , 27.06. , 18.07. , 08.08. , 29.08. , 19.09.2017

Číslo letu: QS2224 / QS2225


Čas odletu:

QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35


Thassos – 11 dní

Brno – Kavala – Brno


Letové dny: úterý / úterý / úterý / úterý / úterý / úterý

Termíny letů: 06.06. , 27.06. , 18.07. , 08.08. , 29.08. , 19.09.2017

Číslo letu: QS2224 / QS2225


Čas odletu:

QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05


Thassos – 12 dní

Praha – Kavala – Praha


Letové dny: pátek / pátek / pátek / pátek / pátek

Termíny letů: 16.06. , 07.07. , 28.07. , 18.08. , 08.09.2017

Číslo letu: QS2326 / QS2327


Čas odletu:

QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10
QS2326
Praha-V. Havelodlet   06:05
Kavalapřílet   09:10

Čas odletu zpět:

QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30
QS2327
Kavalaodlet   17:05
Praha-V. Havelpřílet   18:30


Thassos – 12 dní

Ostrava – Kavala – Ostrava


Letové dny: pátek / pátek / pátek / pátek / pátek

Termíny letů: 16.06. , 07.07. , 28.07. , 18.08. , 08.09.2017

Číslo letu: QS2224 / QS2225


Čas odletu:

QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Ostrava-Mošnovodlet   13:20
Kavalapřílet   16:15

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Ostrava-Mošnovpřílet   12:35


Thassos – 12 dní

Brno – Kavala – Brno


Letové dny: pátek / pátek / pátek / pátek / pátek

Termíny letů: 16.06. , 07.07. , 28.07. , 18.08. , 08.09.2017

Číslo letu: QS2224 / QS2225


Čas odletu:

QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15
QS2224
Brno-Tuřanyodlet   11:50
Kavalapřílet   16:15

Čas odletu zpět:

QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05
QS2225
Kavalaodlet   10:00
Brno-Tuřanypřílet   11:05


Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


Thassos - nejbližší termíny

< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 8 další >
Více informací k destinaci Thassos najde i na partnerském serveru Řecko v detailech.