po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Marsa Alam

Tato dříve malá rybářská vesnička, dnes jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací leží na pobřeží Rudého moře, cca 250 km jižně od Hurghady v místě, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem. Při pobřeží i na otevřeném moři se zde nachází velké množství korálových útesů, které do Marsy Alam lákají mnoho turistů a potápěčů. Letovisko se začalo turisticky rozvíjet až s otevřením letiště ...


Vyhledávání podle: Marsa Alam    

Nabídku zájezdů do této destinace na LÉTO 2020
připravujeme. Prodej zahájíme 10. 10. 2019.

Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Elysees Dream Beach ****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 200 m
Dospělý: 17 890 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Jasmine Palace Resort & SPA *****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 20 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Marlin Inn Azur Resort ***

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 18 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Pickalbatros Albatros Aqua Park ****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 600 m
Dospělý: 25 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Sea Star Beau Rivage *****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 20 390 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Aladdin Beach Resort ****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 22 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Hilton Hurghada Resort *****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 30 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Sphinx Hurghada Aqua Park Beach Resort ****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 22 290 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Tia Heights Makadi Bay *****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 18 390 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Hotel Samra Bay *****

Hurghada
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 20 690 Kč  LM
Dítě: 9 990 Kč

Informace o destinaci

Tato dříve malá rybářská vesnička, dnes jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací leží na pobřeží Rudého moře, cca 250 km jižně od Hurghady v místě, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem. Při pobřeží i na otevřeném moři se zde nachází velké množství korálových útesů, které do Marsy Alam lákají mnoho turistů a potápěčů. Letovisko se začalo turisticky rozvíjet až s otevřením letiště v roce 2003. V oblasti vyrostlo velké množství kvalitních a moderních hotelů, které uspokojí i náročného turistu. Nákupy a zábavu poskytují nejen hotely, ale i blízký malý přístav Port Ghalib plný obchůdků a restaurací.
Marsa Alam má vyváženější a stabilnější podnebí než Hurghada, kdy především zimní noci jsou teplejší a letní maximální teploty jsou nepatrně nižší než v Hurghádě. Měsíce březen, duben, říjen a listopad jsou poté nejpříjemnější pro návštěvu, a teplotně odpovídají létům ve Středomoří, s průměrnými teplotami nepřesahujícími 28 °C. V lokalitě se vyskytují delfíni, žraloci kladivouni a dugongové. Silné povětrnostní podmínky, které v této oblasti panují, jsou ideální pro milovníky windsurfingu. V blízkosti Marsa Alam jsou k vidění také smaragdové doly či chrám Sethiho I. v Khanaisu. Marsa Alam je komorním letoviskem pro klienty, kteří netouží po přeplněných hotelech a plážích. Dovolená zde se stane nezapomenutelným zážitkem.

CESTOVNÍ DOKLADY
Všichni klienti musí cestovat na cestovní pas, jehož platnost je delší než 6 měsíců od ukončení pobytu v Egyptě. Dále upozorňujeme, že každý občan ČR včetně dětí i tzv. infantů (dětí do 2 let) je povinen cestovat na vlastní cestovní pas. V roce 2012 byla ukončena platnost zápisů dětí do 15 let v cestovních dokladech rodičů! Klient zodpovídá za platnost svého cestovního dokladu sám. Prosíme naše klienty o kontrolu svých cestovních dokladů.

VSTUPNÍ VÍZUM
K cestě do Egypta potřebujete vízum. Můžete si ho objednat při koupi zájezdu nebo až po příletu na letišti v Marsa Alam. Podmínkou pro vydání víza je platnost cestovního pasu minimálně půl roku po návratu ze země. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete zde.

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Celodenní výlet do Luxoru / cena: cca 103 €

Překrásný celodenní výlet za památkami egyptské historie. Odjezd v časných ranních hodinách autobusem do Luxoru, cesta přes poušť do nilského údolí. Návštěva této oblasti začíná zhlédnutím západního břehu Nilu (sochy Amenhotepa III – Memnonovy kolosy, Údolí králů, chrám královny Hatšepsut). Následně se dopravíte na východní břeh řeky Nil, kde pokračujete návštěvou slavného chrámu Karnak. Návrat do Hurghady ve večerních hodinách.

Potápění na ostrově Hamata / cena: cca 64 €

Výlet pro všechny milovníky krásného potápění na panenský ostrov Hamata.

Asuánská přehrada / cena: cca 124 €

Návštěva Velké Asuánské přehrady – kontroverzního, kolosálního díla, které se stalo jedním ze světových symbolů Egypta. V průběhu výletu navštívíte chrám na ostrově Philae a chrám v Edfu. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Supersafari / cena: cca 49 €

Výlet do pouště, kde na Vás čeká den plný dobrodružství. Vyzkoušet si můžete jízdu v jeepech, projížďku na čtyřkolkách či velbloudech.

Šnorchlování na Abu Dabab / cena: cca 36 €

Půldenní výlet se šnorchlováním v nádherných vodách Rudého moře v oblasti známé výskytem želv a „mořských krav”.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená