po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Mallorca


Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km2 je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ...


Vyhledávání podle: Mallorca    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km2 je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ostrova o celkové délce 550 km Vás nadchne impozantními horami na západě, říčkami, úrodnými nížinami, křišťálově průzračnou vodou a rozmanitými plážemi. Na západě se táhne horský masív Tramuntana, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Puig Major (1 445 m). Kdo už se jednou dostane do hor, nemůže minout vesničku Fornalutx, která byla několikrát oceněna jako nejkrásnější vesnice Španělska. Na východě ostrova je velmi členité skalnaté pobřeží s mnoha krápníkovými jeskyněmi, mezi nejznámější patří Dračí jeskyně a jeskyně Hams. Mallorca okouzlila i hodně známých osobností. Mezi ně patří Michael Douglas, Claudia Schiffer, Boris Becker a samozřejmě George Sandová a Fryderik Chopin, tento pár nějakou dobu pobýval v romantickém městečku Valldemossa. Krásy Mallorky lze objevovat na kole, autobusem, pronajatým autem nebo při procházkách.
Objevíte poutní místa a kláštery, krásné přírodní scenérie, malebné vesničky a kaňony. Největší ostrov Baleár je doslova králem turistického ruchu v celém Španělsku. Setkáte se zde i s nepřebernou škálou sportovního a společenského vyžití.
Upozorňujeme, že na Mallorce je od roku 2016 nově zavedena místní pobytová taxa (cca 2 €/den) pro osoby starší 16 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu. Tuto skutečnost CK nemůže ovlivnit, vždy záleží na konkrétních místních podmínkách.

Letovisko Cala Major

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Blue Bay ***

Letovisko Cala Millor

Oblíbené letovisko Cala Millor, rozprostírající se na východním pobřeží, leží cca 70 kilometrů od letiště. Dominantou je městská pláž Platja de Cala Millor, která se táhne podél celého letoviska v délce zhruba 1,5 km s šířkou kolem 50 m. Velmi oblíbenou je také díky své promenádě s palmami, která odděluje čelní linii hotelů od pláže. Letovisko je ideální pro rodiny s dětmi, kteří hledají zábavu, atrakce a uličky plné obchůdků, barů a restaurací.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Universal Bikini ***

Letovisko C'an Picafort

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Son Baulo ***

Letovisko Canyamel

Na východním pobřeží ostrova, cca 70 km od hlavního města Palma de Mallorca se nachází poklidné letovisko Canyamel. Pláž byla v minulosti několikrát oceněna modrou vlajkou pro svou kvalitu a čistotu moře. Jsou zde skvělé možnosti k potápění. Canyamel je mnohými nazýván rájem golfistů, najdete zde 3 kvalitní golfová hřiště. Centrum je poměrně živé, nechybí zde restaurace, bary, diskotéky a obchody se suvenýry.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Universal Laguna ***+ / Hotel Universal Castell Royal ****

Letovisko Colonia De Sant Jordi

Colonia de Sant Jordi je menší letovisko poblíž jižního cípu ostrova Mallorca, mysu Cap de Ses Salines. Jeho středem je přístav a pláž Sa Platja Es Port, kde také leží většina restaurací a obchodů. Z přístavu se můžete vydat lodí na nedaleký ostrov Cabrera, který je jedinou přírodní rezervací Baleárského souostroví. Západně od městečka se rozkládá kilometry dlouhá pláž Es Trenc, která patří mezi nejhezčí na Mallorce. Východně od přístavu najdete další nádhernou přírodní pláž Es Dofí, kterou navštěvují hlavně místní obyvatelé. Spojením krásných pláží s klidem a řadou zajímavostí v okolí je toto letovisko ideální pro strávení nezapomenutelné dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Universal Marques ****

Letovisko El Arenal

El Arenal je jedním z nejvyhlášenějších mallorských letovisek. Leží na jihovýchodním konci pláže Platja de Palma (Playa de Palma), která je dlouhá 6 km a má pozvolný vstup do moře. Pláž nabízí nejen možnost vodních sportů, ale samozřejmostí je zde i kompletní servis v podobě lehátek, slunečníků, toalet, sprch, občerstvení a mnoha aktivit pro malé i velké. El Arenal částečně patří k hlavnímu městu Palma de Mallorca, které je díky poloze přímo u dálnice velice snadno dostupné. V letovisku El Arenal najdete spoustu příležitostí k nákupům - největšími nákupními středisky jsou Mercadona a Centre Comercial S’Arenal Park. Můžete také zajít do některé z restaurací nebo kaváren, případně večer navštívit bary či diskotéky. Ulice jsou zde živé do pozdních nočních hodin, k nejrušnějším patří Avenue Miramar a Carrer de Sant Cristofol. K návštěvě doporučujeme i největší mallorský aquapark Aqualand El Arenal, podmořský svět Palma Aquarium či historické městečko Llucmajor. Milovníkům golfu nabízí své služby golfové resorty Son Gual a Golf Maioris. Rozlehlé letovisko El Arenal je vhodné pro všechny vyznavače pobytu ve městě, kteří upřednostní aktivní styl dovolené v podobě koupání, večerní zábavy a nákupů.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Whala! Beach *** / Hotel Ipanema Park *** / Hotel Dunas Blancas *** / Hotel Costa Mediterraneo ** / Hotel Riutort *** / Hotel Club Palma Bay Resort *** / Hotel Caribbean Bay ***

Letovisko Magaluf

Letovisko rozkládající se na jižním pobřeží Mallorcy je vyhledávané pro své rušné centrum plné barů, diskoték a restaurací. Oblíbené je i díky své 1 kilometr dlouhé a 50 metrů široké písečné pláži s palmovou promenádou. Pro rozptýlení vašich dětí jsou připraveny dva aquaparky, delfinárium a motokárová dráha. Do hlavního města Palma de Mallorca (15 km) jezdí pravidelně místní autobusová doprava. Pokud máte rádi noční život, je pro vás Magaluf v hlavní sezóně jako stvořený, v ostatních měsících tady můžete prožít klidnou rodinnou dovolenou.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Samos *** / Hotel Universal Florida *** / Hotel Flamboyan-Caribe **** / Hotel HSM Don Juan ***

Letovisko Paguera

Příjemné a klidné letovisko Paguera leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca a je vzdáleno 28 km od hlavního města Palma de Mallorca. Paguera je vyhledávané letovisko hlavně pro krásu tří zátok s jemným pískem, lemovaných piniovými lesy a malebnými útesy. Středem letoviska se táhne pěší promenáda se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Pobřeží letoviska je členité, střídají se zde písečné pláže se skalnatými útesy, které vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Přístup do moře je na písečných plážích s průzračnou vodou pozvolný. Naleznete zde všechny druhy zábavy – vodní sporty, noční život, romantické procházky po nově zrekonstruované promenádě nebo výlety do blízkých hor a zátok (např. Cala Fornells).

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Flor Los Almendros *** / Hotel Gaya *** / Hotel Universal Lido Park **** / Hotel Seramar Sunna Park **** / Hotel Beverly Playa ***

Letovisko Palma Nova

Moderní prázdninové letovisko je situováno v zálivu Bahia de Palma 15 km jihozápadně od hlavního města a je vyhledáváno především anglickými turisty. Palma Nova, která navazuje na další vyhlášené středisko Magaluf, je zelené městečko s parčíky, menšími hotely, vilkami a apartmány, a i přes velké množství turistů a možností zábavy je lze označit za příjemné a klidné. Důvodem oblíbenosti městečka je především dva kilometry dlouhé pobřeží, které je dvěma romantickými poloostrovy rozděleno na tři krásné pláže: Playa de Porto Novo o d´es Carregador, Playa de na Nadala a Playa de Son Maties. Všechny jsou pokryty jemným, světlým pískem a zvolna klesají do průzračného moře. Letovisko uspokojí i milovníky sportu – je tu hřiště na kopanou, minigolf, tenisové kurty, škola veslování, potápěčské centrum, vodní sporty; golfový resort Santa Ponsa vzdálený několik minut. Palma Nova nabízí i bezpočet barů a restaurací z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré dobré Anglie. Večerní zábavu nabízí také kluby a diskotéky, nákupní možnosti spousta obchodů a supermarketů. K největším zábavním lákadlům patří Casino Paladium, zoologická zahrada Marineland s vystoupením delfínů, lachtanů a papoušků, Westernpark a divadelní show Pirátské dobrodružství.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Seramar Comodoro ****

Letovisko S´Illot

Méně vyhledávané letovisko se nachází na severovýchodě ostrova. Letovisko si uchovalo svou původní atmosféru a nabízí tak příjemně strávenou dovolenou pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří upřednostňují klidnější dovolenou. Centrum s obchůdky, kavárnami a restauracemi je soustředěno kolem náměstíčka Placa de la Savina. V letovisku se nachází nádherná stejnojmenná pláž s jemným světlým pískem. Turistický vláček nebo místní autobusová doprava umožňují spojení se sousedními živějšími letovisky Cala Millor, Cala Moreia a Sa Coma.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Universal Perla *** / Hotel Playa Mar **+ / Hotel Playa Blanca **+

Letovisko Sant Elm

Příjemné a klidné letovisko leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca, Sant Elm je malá osada, která si uchovala kouzlo původní rybářské vesnice. Písečná pláž, zátoky Conils a Basset, ostrůvek Es Pantaleu a ostrov Sa Dragonera vytváří dohromady neskutečně atraktivní přírodní prostřední. Za osadou směrem do vnitrozemí se zvedají majestátní kopce ozdobené starými strážními věžemi, klášterem la Trapa a starobylými usedlostmi. Sant Elm je ideálním výchozím bodem k výletům do okolí. V městečku najdete restaurace, bary i obchůdky, milovníci nakupování a nočního života musí ale dojet do 7 km vzdáleného Puerta Andratx, kde si v přístavu dává schůzky místní smetánka.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Universal Aquamarin ***

Letovisko Santa Ponsa

Prázdninové středisko Santa Ponsa patří mezi nejnavštěvovanější baleárská letoviska. Nachází se v malebném zálivu Cala de Santa Ponca na jihozápadním pobřeží Mallorky 20 km od hlavního města Palma a nabízí překrásný výhled na pohoří Sierra de Tramuntana. V zálivu Santa Ponsa se nachází krásná písečná pláž, která je 700 m dlouhá a 100 m široká. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná nejen pro děti, ale poskytuje i zábavu ve formě vodních sportů. Zahrnuje veškeré turistické vybavení od lehátek a slunečníků přes dozor plavčíka až po sprchy a toalety. Na pláž navazuje příjemný park, který se táhne až k náměstí Placa Santa Ponsa. Milovníci večerních procházek se mohou projít po nově upravené pobřežní promenádě nebo se vydat k místu, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I. se svým vojskem, aby osvobodil ostrov od maurské nadvlády. Městečko Santa Ponsa je plné obchůdků, barů a restaurací jako Reno, Mesón del Rey nebo El Ceibo a má půvabný jachtový přístav i dvě nově upravená golfová hřiště. V blízkosti je velký vodní park Aquapark a Marineland V hlavní sezoně pulzuje rušným životem, navíc je odsud dobré spojení linkovými autobusy do hlavního města.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Delfin Siesta Mar ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Mys Formentor a tradiční mallorský trh / cena: cca 40 €

Výlet začíná návštěvou trhu v bývalém královském městečku Sineu, kde si užijete atmosféru prodeje řemeslných výrobků, oblečení, bižuterie, ovoce a zeleniny. Následuje nejfotografovanější místo Mallorky – mys Formentor. Z vyhlídky ve výšce 252 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy a nekonečný mořský horizont. Dále vás čeká koupání a opalování na přírodní pláži, příjemná plavba lodí a ochutnávka osvěžující sangrie. Také se seznámíte s tradiční výrobou kožené galanterie.

Výlet po ostrově / cena: cca 70 €

Na tomto výletě navštívíte západní pobřeží ostrova lemované stříbrnými olivovníky a citrusovými plantážemi. Svezete se historickým vláčkem i starobylou tramvají. V přístavu Port Soller nasednete na loď a po 45 minutách plavby kolem členitého pobřeží se strmými útesy se doplavíte do ústí kaňonu Torrente de Pareis, 4 km dlouhé rokle, kudy v létě vede stinná stezka mezi až 400 m vysokými skalami. Zde budete mít volno na oběd a koupání. Výlet zakončíte v městečku Inca, vyhlášeném centru kožených výrobků, návštěvou místní továrny a pak už Vás čeká návrat do hotelů.

Vallmedossa / cena: cca 48 €

Výlet do malebného městečka Valldemossa, které se nachází v severozápadní části ostrova a leží přímo v centru pohoří Serra de Tramuntana. Ve Valldemosse navštívíte kartuziánský klášter, jenž se stal atraktivní díky slavnému páru, který zde kdysi pobýval: v zimě 1838 zde byl ubytován hudební skladatel Frédéric François Chopin se svou přítelkyní, francouzskou spisovatelkou George Sandovou. V rámci základní prohlídky lze vidět klášterní kostel, knihovnu, několik klášterních cel, muzeum a královský palác Palau del rei Sanç. Volný čas můžete využít k procházce městečkem, pro které jsou typické malebné dlážděné uličky.

Dračí jeskyně / cena: cca 50 €

Při návštěvě Mallorky si určitě nenechte ujít návštěvu impozantních Dračích jeskyní, které se nacházejí na východním pobřeží ostrova. První písemná zmínka o jeskyních je už z roku 1338, teprve však roku 1896, kdy byly prozkoumány, bylo objeveno obrovské podzemní jezero o délce téměř 200 metrů a šířce kolem 35 metrů. Dnes je toto jezero považováno za jednu největších podzemních vodních ploch na světě. Jeskyně jsou působivě osvětleny a máte možnost si zde vyslechnout koncert klasické hudby, který Vám zahrají muzikanti plující na loďkách. V průběhu výletu navštívíte i továrnu na výrobu umělých perel ve druhém největším městě ostrova Manacoru a je počítáno i se zastávkou na oběd v přímořském letovisku Porto Christo. Oběd není v ceně výletu.


Výlety jsou organizovány místní kanceláří, která rozhoduje o jejich konání dle počtu zájemců a momentální situace.Výlety jsou vypravovány z letoviska Paguera. Klienti ubytovaní v letovisku Sant Elm se k odjezdu výletů musejí dopravit do Paguery a zpět z Paguery taxíkem. Bližší informace Vám poskytne delegát.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute