po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Kalábrie

Jižní oblast Itálie – Kalábrie patří dodnes k výjimečným krajům Itálie hlavně pro svou panensky nedotčenou přírodu. Kalábrie má rozlohu 15 080 km² a žije zde přibližně dva milióny obyvatel. Hlavním městem Kalábrie je Catanzaro. Ze severu je Kalábrie obklopena oblastí zvanou Basilicata, na západě Tyrhenským mořem a na východě Jónským mořem. V Kalábrii je několik hornatých oblastí například Sila, ...


Vyhledávání podle: Kalábrie    

Hotel Agrumeto ***

Kalábrie 09.06.2020 - 16.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Grotticelle ***

Kalábrie 09.06.2020 - 16.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Residence Solemare ****

Kalábrie 09.06.2020 - 16.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Agrumeto ***

Kalábrie 16.06.2020 - 23.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Grotticelle ***

Kalábrie 16.06.2020 - 23.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 17 471 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Residence Solemare ****

Kalábrie 16.06.2020 - 23.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 18 391 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Aparthotel Villaggio Borgo Degli Ulivi ****

Kalábrie 16.06.2020 - 23.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Bez stravování, Light all inclusive | 8 dní
Dospělý: 13 791 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Agrumeto ***

Kalábrie 23.06.2020 - 30.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 18 391 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Grotticelle ***

Kalábrie 23.06.2020 - 30.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 18 391 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Hotel Residence Solemare ****

Kalábrie 23.06.2020 - 30.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Polopenze | 8 dní
Dospělý: 19 311 Kč FM
Dítě: 8 271 Kč

Informace o destinaci

Jižní oblast Itálie – Kalábrie patří dodnes k výjimečným krajům Itálie hlavně pro svou panensky nedotčenou přírodu. Kalábrie má rozlohu 15 080 km² a žije zde přibližně dva milióny obyvatel. Hlavním městem Kalábrie je Catanzaro. Ze severu je Kalábrie obklopena oblastí zvanou Basilicata, na západě Tyrhenským mořem a na východě Jónským mořem. V Kalábrii je několik hornatých oblastí například Sila, Monte Pollino a majestátné pohoří Aspromonte, které jsou přírodními parky a je zde hojnost bujných porostů, skalnatých masívů a zvířectva. Více než 700 km dlouhé pobřeží Kalábrie skýtá návštěvníkům nepřeberné možnosti, kde a jak strávit svou dovolenou.
Kalábrie se řadí k nejchudším regionům v Evropě, minimální přítomnost průmyslu zaručuje smaragdově průzračnou mořskou vodu, která je jednou z nejčistějších ve Středomoří. Tyrhénské pobřeží nabízí dlouhé, několikakilometrové pláže s jemným pískem, ale i skaliska a místa vhodné ke šnorchlování a potápění. Návštěvníky této oblasti přitahují památky a malebná městečka, která se snoubí s nádherným pobřežím. Nezapomenutelné zážitky nabízí také kalábrijská kuchyně. 

Upozorňujeme, že italská města vybírají místní pobytové taxy (cca 1 - 3 €/den) za osoby starší 12 let.
Pobytová taxa je placena klienty přímo v místě pobytu na recepci hotelu.

Letovisko Capo Vaticano

V blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Grotticelle *** / Hotel Agrumeto *** / Hotel Residence Solemare ****

Letovisko Sellia Marina

Sellia Marina je menší přímořské letovisko, které leží na úpatí Národního parku pohoří Sila na jónském pobřeží v zálivu Squillace, cca 20 km od města Catanzaro. Jedná se o vyhlášené turistické centrum, a to především díky 20 km dlouhým plážím s bílým pískem lemovaným piniovými a eukalyptovými háji. Převažují zde většinou velmi dobře vybavená prázdninová střediska, nenajdete zde žádné výškové budovy, které by narušovaly krajinu. Je to oblast s dosud neporušenou přírodou a nádhernými výhledy na otevřené moře. V městečku Sellia Marina najdete kavárny, restaurace, bary, diskotéky i místní amfiteátr, kde se v létě odehrávají různá představení. Celou krajinu protínají olivové háje, oblast je známá především produkcí olivového oleje. Zdejší kalábrijská kuchyně je vyhlášená i svými pokrmy s hřiby z pohoří Sila i rybami a mořskými plody. Typická je i produkce místních salámů a sýrů.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Villaggio Borgo Degli Ulivi ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z letoviska Capo Vaticano

Sicílie - Taormina / cena: cca 55 €

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedete Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíte Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Po prohlídce Taorminy se přesunete do města Messiny, kde uděláte krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět trajektem a autobusem.

Liparské ostrovy / cena: cca 55 €

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět do Tropey.

Stromboli by night  / cena: cca 55 €

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka vesničkou postavenou na úpatí sopky s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s krásnými výhledy na moře. Možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Výlet se koná jen v případě aktivní činnosti sopky Stromboli.

Capo Vaticano z moře i z pevniny - 2,5 hod / cena: cca 20 €

Mys Capo Vati cano patří k nejkrásnějším oblastem nejen Kalábrie, ale celé Itálie. Pláže Capo Vaticano byly v roce 2015 vybrány za nejkrásnější v Itálii. A proto byste neměli odjet bez důkladného poznání tohoto mysu. Výlet začíná projížďkou ve člunech přímo od pláže Grotticelle podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Nejznámější je pláž Praja Focu zařazená mezi 100 nejhezčích pláží světa. Zastávka na koupání v křišťálově čisté vodě a šnorchlování s pozorováním bohatého podmořského života. Po návratu na pláž následuje přejezd k majáku, který stráží tento mys a odkud se shora otvírají nejkrásnější pohledy na pobřeží i pláže.

Tropea – individuální výlet / cena: cca 25 €

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie a nacházejícího se jen 8 km od Capo Vaticana. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu. Podvečerní výlet umožní poznat kouzelnou atmosféru tohoto města. Do Tropey je možno se vydat i individuálně vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem a návštěvu spojit i s nákupy suvenýrů a dárků nebo s koupáním.

Výlety pořádané z letoviska Sellia Marina

Le Castella - výlet lodí s koupáním a jídlem / cena: cca 50 €

Polodenní výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a chráněným podmořským světem. Příjezd do letoviska Le Castella pojmenovaného podle významné aragonské pevnosti z 16. stol., který se tyčí na ostrůvku odděleném od pevniny jen za rozbouřeného moře. Díky svým plážím a malebnému výhledu na pevnost se kdysi malá rybářská obec mění v Mekku turistů. Zde absolvujete asi tříhodinový výlet lodí, během kterého budete moci pozorovat zdejší mořský svět a určitě vás okouzlí i krásné výhledy na Aragonský hrad i pobřeží. Užijete si koupání z lodi v křišťálově čisté vodě, možnost šnorchlování (masky zdarma), ochutnáte kalábrijské speciality i nápoje včetně vína podávané formou bohatého bufetu přímo na lodi. Po poledni návrat do přístavu a odjezd autobusem zpět do resortu.

Capo Colonna a Crotone / cena: cca 30 €

Půldenní výlet na nejvýchodnější výběžek Kalábrie, na mys Capo Colonna pojmenovaný podle jediného dochovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa Starověkého Řecka. Velmi působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna tyčící se na útesu vysoko nad mořem. Odtud přejedete do města Crotone, významného starořeckého centra a působiště Pythagora, který zde založil svoji slavnou školu. Prohlídka starobylého centra, volno k posezením, nákupům nebo k návštěvě krásného starořeckého muzea.

Soverato, Stilo a Pazzano / cena: cca 50 €

Celodenní výlet, během kterého projedete část jónského pobřeží a podíváte se i do vnitrozemí. Dopoledne zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací. Volno na nákupy, posezení a procházky. Odtud zamíříte do vnitrozemí, kde navštívíte staré byzantské město Stilo, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem. Díky stavební dokonalosti, kdy antické sloupy podpírají pět kopulí, patří Cattolica k nejkrásnějším byzantským stavbám vůbec. Zde možnost ochutnávky místních produktů především z plodů bergamotu i občerstvení. Po poledni budete pokračovat dále do skalnatých hor Serre Calabresi do vesnice Pazzano, kde navštívíte působivou jeskyni Monte Stella s byzantským kostelíčkem. Od jeskyně se nám otevřou úchvatné výhledy na okolní hory i na pobřeží a mořskou zátoku. Na závěr výletu pojedete k pobřeží do oblasti Caminia, kde budete moci obdivovat působivé skalnaté pobřeží ukrývající malé i větší pláže. K večeru návrat do rezortu.

Údolí Valli Cupe a Cropani / cena: cca 30 €

Půldenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie. Okouzlí vás svou panenskou přírodou, nahlédnete do jednoho z nejhlubších kaňonů a osvěžíte se u místního vodopádu. Na cestě zpět se zastavíte v městečku Cropani, jehož katedrála představuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Zdejší atmosféra vás vrátí zpět do Itálie první poloviny minulého století, k čemuž přispěje určitě i posezení u pravé italské kávy nebo zdejší výborná zmrzlina.

Liparské ostrovy / cena: cca 80 €

Celodenní výlet na Liparské ostrovy. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijete si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená