Bulharsko

Bulharsko se rozkládá na Balkánském poloostrově v jižní části západního pobřeží Černého moře, které je známé svou průzračností a nádhernými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Z poloviny je hornaté, z poloviny nížinaté, jeho středem se táhne horský masív Stará Planina. Nejvyšší horou Bulharska je Musala, vysoká 2 925 m n. m. ležící v pohoří Rila. Na severu tvoří přirozenou hranici s ...

Vyhledávání podle: Bulharsko    

Hotel Monello ***

Primorsko 06.06.2020 - 17.06.2020
Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany
Bez stravování, Plná penze, Snídaně | 12 dní
Dospělý: 12 690 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Penzion Villa Reni ***

Lozenec 06.06.2020 - 17.06.2020
Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Bez stravování, All inclusive | 12 dní
Dospělý: 11 290 Kč FM
Dítě: 10 290 Kč

Hotel Jasmin ***

Kiten 06.06.2020 - 17.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 18 690 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Riva ***

Slunečné pobřeží 06.06.2020 - 17.06.2020
Ostrava-Mošnov , Brno-Tuřany , Praha-V. Havel
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 17 390 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Belitsa ***

Primorsko 06.06.2020 - 17.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 16 990 Kč FM
Dítě: 12 690 Kč

Hotel MPM Astoria ****

Slunečné pobřeží 06.06.2020 - 17.06.2020
Brno-Tuřany , Praha-V. Havel , Ostrava-Mošnov
Ultra all inclusive | 12 dní
Dospělý: 28 590 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel MPM Orel ***

Slunečné pobřeží 06.06.2020 - 17.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov
Ultra all inclusive | 12 dní
Dospělý: 26 290 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Dit Evrika Beach Club ****

Slunečné pobřeží 06.06.2020 - 17.06.2020
Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 30 990 Kč FM
Dítě: 13 590 Kč

Hotel Paraiso Beach ***

Obzor 06.06.2020 - 17.06.2020
Praha-V. Havel , Brno-Tuřany , Ostrava-Mošnov
All inclusive | 12 dní
Dospělý: 18 790 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Hotel Santa Marina Holiday Village ****

Sozopol 06.06.2020 - 17.06.2020
Ostrava-Mošnov , Praha-V. Havel , Brno-Tuřany
Bez stravování | 12 dní
Dospělý: 19 190 Kč FM
Dítě: 8 990 Kč

Informace o destinaci

Bulharsko se rozkládá na Balkánském poloostrově v  jižní části západního pobřeží Černého moře, které je známé svou průzračností a nádhernými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Z poloviny je hornaté, z poloviny nížinaté, jeho středem se táhne horský masív Stará Planina. Nejvyšší horou Bulharska je Musala, vysoká 2 925 m n. m. ležící v pohoří Rila. Na severu tvoří přirozenou hranici s Rumunskem řeka Dunaj, v jehož povodí se nachází úrodná Podunajská a Hornothrácká nížina. Přibližně třetina území je pokryta lesy, roste zde přes 3 000 rostlinných druhů. Okouzlí vás proto nedotčenou divokou horskou krajinou.

Mezi nejznámější přímořská letoviska patří Primorsko, Sozopol, Nesebar a Slunečné pobřeží. Všechna letoviska vás mile překvapí svým novým turistickým servisem, pohostinností místních obyvatel, dobrou kuchyní, starobylými památkami a léčivými prameny. Kolem celého pobřeží, dlouhého bezmála 400 km, se nachází třpytivé pláže, skalnaté zátoky, romantická údolí řek i táhnoucí se plážové duny, zalesněné stráně, hory a horská jezera. Ve vnitrozemí najdete také jeskyně, nejhlubší má 415 m.

Černé moře je největším přírodním bohatstvím Bulharska. Jeho voda obsahuje jen malé množství soli, vlévají se do něj dvě velké řeky Dunaj a Dněpr. V zimě často bouří, ale v létě je poklidné a již staří Řekové ho nazývali „pohostinným“. Můžete zde zahlédnout například delfíny nebo tuleně. V letních měsících bývá moře prohřáté na 28 °C, je známé svou schopností se rychle ohřát a pomalu se ochlazuje. Podnebí je mírné kontinentální, u pobřeží Černého moře více středomořské.

Bulharsko nabízí spoustu zábavy, možnosti výletů a poznávání, ale také výtečnou kuchyni. A to vše za velice příjemné a dostupné ceny.

Letovisko Byala

Byala, nazývané také jako Bjala, je menší městečko nacházející se cca 76 km od Burgasu. Je obklopeno majestátným masivem Belite Skaly, který mu dodává tu správnou atmosféru. V centru letoviska se nachází několik menších rodinných hotelů, řada barů a restaurací. Letovisko je od pláže vzdáleno cca 800 m a vede k ní městská komunikace, která je také olemována množstvím barů a obchůdků. Krásná pláž s jemným bílým pískem se jmenuje Karadere Beach. Pláž je dlouhá cca 3 km a naleznete zde přírodní skalku s vyvěrajícím pramenem pitné vody. Mezi Byalou a Obzorem leží místní přístav, kde se můžete nalodit a vyzkoušet rybolov neboli „rybalku“.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Vemara Club ***+

Letovisko Elenite

Přímořské rekreační letovisko Elenite leží na jihu a nachází se cca 5 km od letoviska Svatý Vlas a cca 10 km od letoviska Slunečné pobřeží, kam lze dojet místními linkami. Burgas je vzdálený 55 km. Elenite se rozprostírá v malebné zátoce, kde budete moci obdivovat neuvěřitelné scenérie mořské hladiny s pozadím majestátních hor. Letovisko má písečnou pláž s vodními sporty, nechybějí zde také restaurace, sportovní zařízení, tenisové kurty, malé nákupní centrum, minigolf a aquapark. Letovisko je jako stvořené pro strávení klidnější dovolené v dosahu zábavních a nákupních možností.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Elenite Villas **** / Hotel Royal Bay - Bulharsko **** / Hotel Andalucia Beach **** / Hotel Atrium Beach ****

Letovisko Kiten

Kiten je malé příjemné městečko ležící na slunném poloostrově vzdáleném 5 km od Primorska, jemuž se hodně podobá. Je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza, která ležela na špici poloostrova. Ze severu i z jihu je obklopeno zátokami a nedotčenou přírodou. Pláže mají téměř bílý písek a veškeré vybavení – lehátka, slunečníky i stánky s občerstvením jsou zde samozřejmostí. Díky krásné přírodě v okolí si zde na své přijdou milovníci turistiky, ale také rodiny s dětmi i potápěči.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Jasmin *** / Hotel Ariana ***

Letovisko Lozenec

Lozenec je rychle se rozvíjející letovisko, leží 5 km jižně od Kitenu a přibližně 70 km od Burgasu, na úpatí pohoří Strandža prohlášeném v roce 1995 národním parkem. Je to menší a klidnější přímořská vesnička bez hlučného nočního života, lemovaná rozsáhlými vinicemi, lesíky a fíkovými háji. Pláže jsou zde prostorné, písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi. Dlouhé písečné pláže u severního okraje Lozence zase lákají milovníky windsurfingu a kitesurfingu. V malebných zátokách a zálivech jsou roztroušeny menší písečné pláže, některé vhodné také pro nudisty.

Zaujalo vás toto letovisko? Penzion Villa Reni *** / Penzion Rosen *** / Hotel Lozenec Resort *** / Hotel Ianis ***

Letovisko Nesebar

Nesebar je na první pohled menší a klidnější letovisko, patří mezi nejnavštěvovanější na pobřeží Černého moře. Nachází se 38 km od Burgasu na úzkém poloostrově; na severu volně navazuje na Slunečné pobřeží. Architektonicky bohatá stará část Nesebaru je jedním z nejstarších evropských měst; od roku 1983 je zapsána v seznamu UNESCO. Je také oblíbeným místem pouličních umělců, kteří tvoří nedílnou součást zdejší atmosféry. Pláže v okolí jsou široké, pokryté jemným zlatým pískem a nabízí veškerý plážový servis.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Festa Panorama **** / Hotel Sol Nessebar Bay & Mare **** / Hotel MPM Arsena **** / Hotel Marieta Palace **** / Hotel Sol Nessebar Palace ***** / Hotel Sol Marina Palace ****

Letovisko Obzor

Obzor je oblíbené malé letovisko ležící v zátoce Černého moře 60 km jižně od Varny a 75 km od Burgasu je zároveň i starobylým městem s poměrně živým centrem s množstvím tradičních restaurací a obchůdků. Nabízí prostorné pláže, možnost horské turistiky i nenáročných vycházek. Nedaleko Obzoru se vlévají do moře řeky Dvojnica a Kamčia, které jsou součástí přírodní rezervace. Směrem na sever se nachází městečko Bjala s pozůstatky antické řecké pevnosti. Zdejší klima s kombinací čerstvého horského a slaného mořského vzduchu je využívané k léčení a prevenci mnoha chorob.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Sol Luna Bay Resort **** / Hotel Paraiso Beach *** / Hotel Casablanca **** / Hotel Black Sea ** / Hotel Club Miramar Obzor ****+ / Hotel HVD Reina del Mar *****

Letovisko Pomorie

Letovisko Pomorie leží na podlouhlém poloostrově cca 18 km jižně od starobylého Nessebaru a cca 20 km severně od hlavního města Burgas, kde se nachází mezinárodní letiště. Je klidnějším místem, které však poskytuje dostatečné možnosti vyžití a zábavy se vším, co k tomu potřebujete. Je navštěvováno díky známým léčivým bahenním koupelím. Kolem Pomorie se táhnou dvě pláže, z nichž nejproslulejší je tzv. Černá pláž, disponující léčivým minerálním bahnem, které se používá na onemocnění pohybového ústrojí, kožní choroby, gynekologické potíže, onemocnění nervové soustavy a dýchacích cest. Pláž na jihu pokrývá jemný bílý písek a díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná pro děti. Milovníci vodních sportů si přijdou na své. V centru Pomorie se nachází promenáda, která je lemovaná množstvím stylových obchůdků, kaváren a restaurací. Jen kousek od ní se rozprostírá křišťálové Pomorské jezero, významné těžiště soli. Celá oblast je protnutá historií sahající až do antických dob. Najdete zde několik pozoruhodných památek.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Festa Via Pontica **** / Aparthotel Sunset Resort *****

Letovisko Pomorie - Aheloy

Aheloy je nepřílíš známe letovisko, ležící cca 8 km od Pomorie, cca 7 km od historického Nesebaru a přibližně 20 km od Burgasu. Je to menší a klidnější městečko bez hlučného nočního života. Kdo zatouží po zábavě a nočním vyžití, může se vydat do rušného letoviska Slunečné pobřeží, které je vzdáleno cca 10 km. Pláže jsou zde prostorné, písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro rodiny s dětmi. V zátokách a zálivech jsou roztroušeny menší písečné pláže, některé vhodné také pro nudisty.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Wave Resort *****

Letovisko Primorsko

Primorsko je menší a velmi oblíbené letovisko v jihovýchodním Bulharsku leží 22 km jižně od Sozopolu a 50 km od Burgasu. Většina ubytovacích kapacit leží v nové části letoviska, která navazuje na staré centrum. Jejich výhodou je dobrá dostupnost k jedné ze dvou dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Za severní pláží je přírodní rezervace, která chrání místní písečné duny. Primorsko je vyhledávané především českými a slovenskými turisty, proto zde najdete i české informační turistické centrum a v některých restauracích můžete dostat jídelní lístek v češtině. K dispozici jsou také obchody, restaurace, bary diskotéky, největší atrakcí v letovisku je velký aquapark Aqua Planet.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel North Beach *** / Hotel Monello *** / Penzion Radost ** / Hotel Tishina *** / Hotel Belitsa *** / Hotel Primorsko Del Sol ***** / Hotel Cinema ***

Letovisko Slunečné pobřeží

Letovisko Slunečné pobřeží je největším Bulharsku a leží 30 km severně od Burgasu. Nádherná, 8 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a blízkost historického Nesebaru činí ze Slunečného pobřeží jedno z nejvyhledávanějších míst. Dopravu v letovisku zajišťují minivláčky a spojení s okolními městy pravidelná autobusová doprava. Slunečné pobřeží je ideální místo pro strávení příjemné rodinné dovolené se spoustou lákadel pro děti. Za zmínku určitě stojí i místní aquapark, který je určen všem generacím. Letovisko má živou pobřežní promenádu vedoucí až k Nesebaru. V posledních letech prošla většina hotelů zásadní modernizací a v ničem si nezadá s hotely v leckterém vyhlášeném turistickém letovisku ve Středomoří.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Kotva **** / Hotel Dit Evrika Beach Club **** / Hotel Complex Sunrise Club *** / Hotel Riva *** / Hotel Avliga Beach *** / Hotel Blue Pearl **** / Hotel Sun Palace **** / Hotel Riva Park **** / Hotel Chaika Beach Resort **** / Hotel MPM Orel *** / Hotel MPM Astoria **** / Hotel Slavyanski *** / Hotel Melia Sunny Beach **** / Hotel Hrizantema **** / Hotel Bellevue **** / Hotel Dit Madjestic Beach Resort **** / Hotel Imperial Palace ***** / Hotel Trakia Plaza **** / Hotel Forum **** / Hotel Villa Mare **** / Hotel Flamingo **** / Hotel Pliska **

Letovisko Sozopol

Starobylé přímořské městečko Sozopol patří mezi nejhezčí a nejnavštěvovanější letoviska Bulharska, leží přibližně 35 km jižně od Burgasu. Stará část města byla v roce 1970 vyhlášena architektonickou a historickou rezervací chráněnou UNESCO. Křivolaké uličky s malebnými dřevěnými domky tvoří nezapomenutelnou atmosféru města. Část pobřeží starého města se nachází na skále vysoké v některých místech i několik metrů. Nová část Sozopolu je rušnější, tvoří ji hlavně nově postavené hotely a vilky; zde najdete obchody, restaurace i noční život. Blízko malého rybářského přístavu leží dvě pláže pokryté nádherným zlatým pískem. 6 km od Sozopolu leží Djuni, které je moderním prázdninovým letoviskem s několika restauracemi, kavárnami i bary. Je vystavěno na svazích okolo malé romantické zátoky. Pláž v Djuni, pokrytá jemným zlatavým pískem, je 4,5 km dlouhá a přibližně 100 m široká, vstup do moře je vhodný pro malé děti. Byla taktéž oceněna modrou vlajkou za čistotu moře.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Santa Marina Holiday Village **** / Hotel Miramar **** / Hotel Black Sea Star ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR, USD nebo v Egyptské libře. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z letoviska Primorsko, Sozopol a okolí

Plavba po řece Ropotamo / cena: cca 20 Lv

Příjemný půldenní lodní výlet do přírodní rezervace Ropotamo, ve které uvidíte chráněné rostliny, živočichy a zajímavé přírodní úkazy.

Výlet do Nesebaru / cena: cca 40 Lv

Celodenní výlet autobusem do architektonické rezervace se starobylými kostely a chrámy, která je od roku 1983 na seznamu UNESCO. Prohlídka jedinečných památek evropské kultury v doprovodu průvodce, volno na oběd, nákupy a procházku po městě.

Plavba jachtou na pláž Maslen Nos + piknik/ cena: cca 45 Lv

Půldenní výlet jachtou na malou písečnou pláž Maslen Nos. V ceně výletu je zahrnut oběd. Po obědě budete mít volný čas na koupání a opalování.

Prohlídka Sozopolu / cena: cca 20 Lv

Navštívíte velmi oblíbené a malebné město Sozopol. Malé, ale krásné město ležící v jihovýchodní části Bulharska. Během prohlídky uvidíte zajímavé domy a budovy. Budete mít volný čas na oběd nebo večeři, nákupy a procházku po městě.

Výlet do Varny s návštěvou delfinária / cena: cca 75 Lv

Celodenní výlet do jednoho z největších měst a hlavního přístavu Bulharska - Varny. Město nabízí mnoho možností zábavy, je plné muzeí, zahrad a starých domů s krásnou architekturou, které stojí za vidění. Navštívíte také delfinárium s hodinovým programem, což ocení především rodiny s dětmi.

Bulharský folklorní večer / cena: cca 44 Lv

Pětihodinový večerní program na statku Pismenovo, který leží v lesích pohoří Strandža v etnografickém komplexu Čiflika. Ochutnáte zde bulharskou kuchyni, uvidíte tanec na žhavém uhlí, folklorní program a zazní i tradiční písně.


Výlety pořádané z letoviska Slunečné pobřeží a Nesebar

Plavba po řece Ropotamo + prohlídka Sozopolu / cena: cca 40 Lv

Kombinovaný výlet – prohlídka Sozopolu s průvodcem a lodní výlet po řece Ropotamo. Navštívíte turisty velmi oblíbené město Sozopol. Malé, ale krásné město ležící v jihovýchodní části Bulharska. Během prohlídky uvidíte zajímavé domy a budovy. Budete mít volný čas na oběd nebo nákupy. Dále budete pokračovat lodí po řece Ropotamo. Je to příjemný výlet do přírodní rezervace Ropotamo, ve které uvidíte chráněné rostliny, živočichy a zajímavé přírodní úkazy.

Výlet do Nesebaru / cena: cca 20 Lv

Půldenní výlet autobusem do architektonické rezervace se starobylými kostely a chrámy, která je na seznamu UNESCO od roku 1983. Prohlídka jedinečných památek evropské kultury v doprovodu průvodce cestovní kanceláře, volno na oběd, nákupy a procházku po městě.

Výlet do Varny s návštěvou delfinária / cena: cca 56 Lv

Celodenní výlet do jednoho z největších měst a hlavního přístavu Bulharska – Varny. Město nabízí mnoho možností zábavy, je plné muzeí, zahrad a starých domů s krásnou architekturou, které stojí za vidění. Navštívíte také delfinárium s hodinovým programem, což ocení především rodiny s dětmi.

Bulharský folklorní večer / cena: cca 45 Lv

Večerní program v komplexu Grana, vzdáleném kolem 20 km od Slunečného pobřeží. Ochutnáte zde bulharskou kuchyni, uvidíte tanec na žhavém uhlí, folklorní program to vše za doprovodu tradiční hudby.

Rybolov na moři + piknik / cena: cca 45 Lv

Budete mít jedinečnou možnost užít si dopoledne rybolovem na moři, který bude zakončený společným piknikem. Je to jedinečný zážitek pro všechny generace.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená