po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Karpathos

Ostrov Karpathos je 48 km dlouhý, úzký ostrov, který náleží ke skupině ostrovů Dodekanes v Egejském moři. V blízkosti jeho dolního cípu se k němu tisknou ostrůvky Kasos a Armathia, na opačné straně pak ostrov Saria. Svou rozlohou 301 km² je v této skupině ostrovů Dodekanes po ostrově Rhodos druhým největším. Přes celou délku ostrova se táhne členitý vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem ...


Vyhledávání podle: Karpathos    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Antonios ***

Thassos
Polopenze
oblázková pláž    vzdálená 50 m
Dospělý: 11 990 Kč  SLM
Dítě: 10 990 Kč

Studia Anemoni

Rhodos
Bez stravování
oblázková pláž    vzdálená 150 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 7 990 Kč

Hotel Roxani ***

Kréta
Snídaně , Light all inclusive, Polopenze
písečná pláž    vzdálená 200 m
Dospělý: 11 990 Kč  SLM
Dítě: 8 990 Kč

Apartmánový dům Forkis

Ithaka
Bez stravování
oblázková pláž    vzdálená 300 m
Dospělý: 20 990 Kč  SLM

Hotel Mentor ***

Ithaka
Snídaně
oblázková pláž    vzdálená 2000 m
Dospělý: 20 090 Kč  SLM
Dítě: 7 990 Kč

Studia Albatross Pefkari

Thassos
Bez stravování
oblázkovo-písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 13 990 Kč  SLM

Hotel Zante Imperial ****

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 28 890 Kč  LM
Dítě: 8 490 Kč

Hotel Zante Park *****

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 300 m
Dospělý: 41 190 Kč  LM
Dítě: 8 490 Kč

Apartmánový dům Sunset

Kréta
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 200 m
Dospělý: 12 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Aparthotel Planos ***+

Zakynthos
All inclusive
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 18 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Informace o destinaci

Ostrov Karpathos je 48 km dlouhý, úzký ostrov, který náleží ke skupině ostrovů Dodekanes v Egejském moři. V blízkosti jeho dolního cípu se k němu tisknou ostrůvky Kasos a Armathia, na opačné straně pak ostrov Saria. Svou rozlohou 301 km² je v této skupině ostrovů Dodekanes po ostrově Rhodos druhým největším. Přes celou délku ostrova se táhne členitý vápencový horský hřeben s nejvyšším vrcholem Kali Limni (1 215 m n. m.). Pobřeží je většinou strmé, s malými písečnými nebo oblázkovými zátokami, ve srázech naleznete spoustu jeskyň, které vznikly erozí. Karpathos je skvělým místem pro windsurfing, šnorchlování a potápění.

Příroda na Karpathosu je divoká, nespoutaná a není zdaleka tolik dotčená turismem jako jiné řecké ostrovy. Pokud milujete klid, tradiční řecké vesničky, rádi objevujete staré archeologické lokality, pak je pro Vás ostrov Karpathos jako stvořený. Je nedotčený masovou turistikou a tedy ideálním místem pro odpočinek. Zde jistě prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Letovisko Afiartis

Letovisko ležící v nejjižnější části ostrova je vzdálené 20 km od hlavního města. Malebný záliv obklopený skalisky je poklidným místem s dlouhou písečnou pláží. Místo má příznivé povětrnostní podmínky pro surfaře – vítr Meltemi vytváří na sytě modré hladině nádherné vlny. Surfování je možné vyzkoušet ve Slepičí zátoce, která má mělčí vodu; surfy jsou k zapůjčení v bohatě zásobených půjčovnách. Letovisko disponuje menšími ubytovacími zařízeními hotelového typu a soukromými pokoji, k občerstvení je možné využít několik taveren nebo barů.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Irini ****

Letovisko Amoopi

Letovisko Amoopi leží 10 km od hlavního města Pigadia. Je menší, ale najdete zde vše potřebné k prožití příjemné letní dovolené; dokonce se tomuto místu říká “malý ráj”. Nechybí tu ani taverny, bary a obchůdky se základním sortimentem. Koupat se můžete na nádherné pláži, která je obklopena skalisky. Letovisko má hned dvě pláže, malou (Mikri – klidnější pláž se zlatavým pískem hodící se k potápění) a velkou (Megali – oblázkovou, která je oblíbená pro svou velikost. Zde je možnost zahrát si volejbal či pronajmout si lehátka a slunečníky).

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Votsalakia Beach ***

Letovisko Arkassa

Letovisko Arkassa leží na jihozápadě ostrova Karpathos. Od místního kostela se můžete kochat nádherným pohledem do okolí, kde uvidíte další malé kapličky. Zdejší kostelík Ag. Sofia má krásné pozůstatky mozaiky a ranně křesťanské baziliky, interiér kostelíku je také zajímavý. Jen malý kousek od letoviska se nachází 400 m dlouhá písečná pláž Ag. Nikolaos. Je rozdělena skalními výstupky na tři menší části, takže nabízí pocit soukromí a klidu.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Royal Beach ****

Letovisko Finiki

Půvabná rybářská vesnička Finiki leží na jihozápadním pobřeží ostrova, v malém zálivu obklopeném skalami, cca 2 km severně od letoviska Arkassa, 18 km od hlavního města Pigadia. Zdejší taverny jsou vyhlášené mezi místními obyvateli ostrova, hlavně kvůli specialitám z čerstvých ryb a mořských plodů. Ve 20. století byl původně hluboký záliv zanesen a dnes odtud mohou vyplouvat už jen menší rybářské lodi. Znakem této vesničky je modrobílý kostelík zasvěcený sv. Mikulášovi, patronovi rybářů. Pestrobarevné lodě v malém přístavu dokreslují příjemnou atmosféru tohoto místa. Pláž je zde úzká písečná s několika tamaryšky. Toto místo doporučujeme milovníkům klidného prostředí.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Archontiko ***

Letovisko Kyra Panagia

Malebné letovisko leží na východním pobřeží Karpathu. Na jižní straně je malý kostelík zasvěcený Panně Marii, na straně druhé obrovská skála a mezi nimi malé domky a restaurace. Z tohoto letoviska můžete obdivovat krásné panoramatické výhledy do okolí. Nádherná cca 150 m široká pláž s jemným bílým pískem a hladkými oblázky leží v zátoce mezi horami a pyšní se křišťálově čistou vodou. Je obklopena vysokými kopci porostlými stromy a zelení, tím je i chráněna před případným větrem. Od hlavního města je letovisko vzdálené 14 km. Kyra Panagia je ideálním místem pro ty, kteří vyhledávají klidnou dovolenou spojenou s krásným koupáním a plánují pronájem vozu pro poznávání ostrova.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Kyra Panagia ***

Letovisko Lefkos

Lefkos je bývalá rybářská vesnička na západním pobřeží ostrova, která je vzdálena asi 35 km od hlavního města Pigadia. Centrum s několika obchůdky a tavernami se nachází především v okolí hlavní pláže Gialou Chorafi, jenž nabízí pozvolný vstup do moře a jemný písek. Poklidné letovisko Lefkos má i několik dalších krásných a různorodých pláží, a to jak písečných, tak oblázkových. Dlouhá otevřená pláž Frangolimionas potěší milovníky vln; nedaleko od ní se nachází i nudistické pláže. Spojení do hlavního města Pigadia umožňuje místní autobusová doprava. Zajímavostí jsou archeologické nálezy na malém neobydleném ostrůvku Sokastro severozápadně od vesničky Lefkos, kterou doporučujeme všem klientům, kteří pro svou dovolenou vyhledávají klidná a romantická místa.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Blue Horizon / Studia Corali

Letovisko Pigadia

Hlavní město ležící na jihu ostrova, je někdy označované shodně jako název celého ostrova – Karpathos. Ve městě jsou k dispozici taverny, restaurace, bary a obchůdky. Nechybí zde ani pláž, která se rozprostírá na dlouhém pásu pobřeží. V přístavu dnešního centra můžete navštívit starobylé místo zvané Posideon, které bývalo před mnoha tisíci lety hlavním městem. Jsou zde k vidění jen zbytky obvodových zdí, sloupy a některé dekorativní prvky tehdejší architektury. Ve městě můžete navštívit i galerii zdejšího malíře.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Seven Stars *** / Hotel Afoti Beach **+ / Hotel Miramare Bay *** / Hotel Alimounda Mare *****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Tradiční vesnice Olympos / cena: cca 42 €

Celodenní výlet autobusem a lodí doporučujeme milovníkům tradičního Řecka. Loď vyplouvá z přístavu Pigadia v cca 08:30 a po 1,5 hodinové plavbě zakotví v přístavu Diafani. Autobusem se vypravíte na sever ostrova k tradiční vesnici Olympos, která si zachovala svůj původní ráz. Navštívíte kostel vyzdobený starými freskami, větrné mlýny a typický karpatský dům. Procházet se budete kouzelnými úzkými uličkami, poznáte místní obyvatele a vychutnáte si atmosféru původní vesnice. Volný čas můžete využít k občerstvení či následně ke koupání v křišťálově čistém moři v přístavu Diafani.

Nejkrásnější pláže ostrova / cena: cca 35 €

Celodenní výlet lodí na nejkrásnější pláže ostrova. Nejprve zakotvíte u Kyra Panagia, která je jednou z nejznámějších a nejfotografovanějších pláží ostrova. Máte možnost pořídit si krásné fotografie přímo z paluby lodi. Další zastávkou bude přístav Agios Nikolaos proslulý svou harmonickou atmosférou, kterou podtrhují přírodní scenérie, azurové Egejské moře i domky citlivě vystavěné v tradičním ostrovním stylu. Následně zakotvíte na pláži Apela, která byla zvolena v roce 2004 nejkrásnější pláží Středomoří. Budete mít dostatek času k odpočinku i ke koupání v tyrkysově zbarvené, křišťálově čisté mořské vodě. Přímo na pláži Vám posádka lodi připraví barbeque.

Ostrov Saria / cena: cca 42 €

Celodenní výlet lodí na malý neobydlený ostrov, který leží na severním okraji Karpathosu. Skalnatý vulkanický ostrov Saria je podle legendy pojmenovaný podle princezny Katheriny, která pocházela z královského domu Saria a byla stejně krásná jako Trojská Helena. Na ostrov poplujete lodí z přístavu Pigadia, kde výlet začíná. Na Sarii naleznete krásné pláže a klidné moře pro bezpečné koupání. Historická krajina odhaluje starověké lázně, které zde zůstaly po křesťanech, i podivně tvarované domy, které byly údajně domovy syrských pirátů. Kdo by se chtěl podívat na město plné pilířů a sochařských kousků z mramorů, musí vyjít na kopec, na který cesta trvá přibližně jednu hodinu. V průběhu Vašeho celodenního výletu Vám přímo na pláži posádka lodi připraví barbeque (není zahrnuto v ceně).


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute