Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany

Korfu


Nejsevernější ostrov Iónského souostroví Korfu (řecky Kerkyra) má plochu 592 km2, přes 100 000 stálých obyvatel a nejvyšší horou ostrova je Pantokrator (906 m n. m.). Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Korfu (Kerkyra). Ostrovu se nejčastěji přezdívá Smaragdový ostrov či perla Iónského moře nebo ostrov císařovny Sissi. Připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky a oleandry. Skutečnou vzácností je na 50 druhů orchideí. Severní část ostrova má hornatý charakter – zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Na ostrově najdete nádherné písečné pláže, ale i malé plážičky, které poskytují vyhledávaný klid a soukromí. Korfu vybízí k návštěvě mnoha zajímavých míst: klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissi, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista. V hlavním městě Kerkyra se můžete projít po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se přes most dostanete na krásnou benátskou pevnost.
V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Paxos, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Vidos, Gravia, Pontikonissi – známý Myší ostrov. Podle řeckých mýtů bylo Korfu místem zastávky hrdiny Odyssea a Myší ostrov, který se nachází nedaleko, má být jeho zkamenělou lodí proměněnou rozhněvaným Poseidonem. Odysseus se přes všechny nástrahy vrátil domů v pořádku a překrásný ostrov mu stál za návštěvu. A stejně tak bude i Vám.

Letovisko Agios Georgios

Agios Georgios leží na severozápadě ostrova v ústí širokého zeleného údolí, po jehož celé délce se táhne překrásná písečná pláž, která byla za čistotu vody oceněna Modrou vlajkou. Po stranách je údolí lemováno vysokými kopci zalesněnými starými olivovníky a cypřiši. Letovisko je velmi klidné a doposud není turisticky hojně navštěvované. Přesto zde naleznete taverny, restaurace, minimarkety, tradiční obchůdky. Noční ruch zde však příliš nehledejte; Agios Georgios doporučujeme všem těm, kteří hledají klid a romantiku. Široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody je vhodná pro rodiny s dětmi, délka pláže však zajistí klid párům a dává možnost využití vodních sportů mladším generacím.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Studia Eleana Hotel Alkyon *** Hotel Athena *** Studia White House


Letovisko Acharavi

Středisko patří do trojice oblíbených turistických oblastí – Acharavi, Sidari a Roda, které patří mezi hojně navštěvovaná místa. Centrum Acharavi tvoří hlavní ulice a postranní uličky sbíhající se k pláži. Podél letoviska se táhne několik kilometrů dlouhá organizovaná písečná pláž s oblázky, vstup do moře je velmi pozvolný, vhodný pro děti i neplavce. Za podívání stojí místní vesnička Acharavi s původním i domky a místním obyvatelstvem. Ve městě se nachází spousta zařízení s bazény, které jsou dostupné za drobnou útratu i klientům, jejichž hotel či apartmán bazén nemá. Acharavi je také oblíbené milovníky podmořského života, lze využít i místní potápěčské školy. Centrum i pláže nabízejí k posezení bary, kluby a restaurace, ve kterých se můžete bavit do pozdních nočních hodin. Nedaleko Acharavi stojí nový aquapark. K návštěvě láká několik kilometrů vzdálená letoviska Roda a Sidari (zde se nachází slavný Kanál lásky), výlet můžete podniknout i do hlavního města – Kerkyry, a pro milovníky přírody je lákadlem výlet k blízkému mysu Ekaterini s jezerem brakické vody poskytujícím domov mnoha živočišným druhům.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Studia Claire


Letovisko Arillas

Známé turistické letovisko Arillas leží na severozápadním pobřeží Korfu, z jedné strany je ohraničené poloostrovem Afionas a z druhé mysem Agio Stefano s kapličkou a majákem, který nabízí krásný výhled na pláž Agia Pelagia. Letovisko je obklopeno zelení, olivovými háji, cypřiši a spoustou kvetoucích keřů. Kromě návštěvy klidných míst a krásných pláží ke koupání se můžete vydat na procházku po okolí do některé z vesniček, kde vás čeká původní řecká atmosféra, případně si můžete vyzkoušet některou z klasických řeckých taveren. Pláž je dlouhá písčitá s pozvolným vstupem do moře, nabízí organizovaná místa s lehátky a slunečníky, ale i místa kde budete skoro sami. Čistota pláže a křišťálové moře byly oceněny Modrou vlajkou, díky bohatému mořskému životu je také vyhledávaným místem k potápění. Oba konce pláže jsou neoficiálně nudistické. Letovisko je vhodné pro všechny klienty, najdete zde klid i rušná místa a noční život.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Bardis **+ Studia KapitanPoznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Klasický okruh ostrovem Korfu / cena: cca 33 €

Celodenní výlet s průvodcem. Návštěva zámečku Achillion (v ceně není zahrnuto vstupné), který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta - Sissi. Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Po cestě navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. stol., je také možné využít polední přestávku na koupání v moři nebo projížďku loďkou do jeskyň, případně na oběd. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades návrat zpět do letoviska.

Aqualand / cena: cca 34 €

Celodenní výlet do Aqualandu, který je jedním z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk.

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos / cena: cca 34 €

Celodenní výlet. Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos, kde je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujete do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně / cena: cca 34 €

Celodenní výlet. Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou k vidění impozantní skály a jeskyně. Doplujete až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy srovnáván s Karibikem. Zde je možnost koupání v průzračném azurovém moři. Potom proplujete úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budete mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.

Albánie - Butrint a Modré oko / cena: cca 50 € + 10 € přístavní poplatek

Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédnete si divadlo, gymnázium, lázně a procházkou vyjdete na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otevírá krásný výhled do okolí. Vrátíte se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Upozornění: Albánie umožňuje občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem. Přesto doporučujeme cestovat přes vnější hranici Schengenu s cestovním pasem.

Západ slunce na moři / cena: cca 20 €

Krátký lodní výlet motorovým člunem okolo Porto Timoni za skálu Gravia, kde budete pozorovat západ slunce do moře.

Výlet na Diaplo, za mořskými ježky / cena: cca 35 €

Lodní výlet na ostrůvek Diaplo, koupání, šnorchlování. Motorovým člunem pojedete směrem k Porto Timoni, objedete výběžek Afionas a okolo pobřeží Arillas a Agios Stefanos budete dál pokračovat na otevřené moře k malým skalnatým ostrůvkům zvaným Diaplo, které obývají jen racci. Je tady malá oblázková pláž a krásně čisté azurové moře, kde můžete šnorchlovat a lovit mořské ježky. Když se podaří ježky nalovit, tak vám ukážeme, jak se otevírají a jedí, samozřejmě syroví. K občerstvení bude pro všechny voda a vodní nebo ananasový meloun.

Korfu – 8 dní

Praha – Korfu – Praha


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 12.06. , 19.06. , 26.06. , 03.07. , 17.07. , 24.07. , 31.07. , 07.08. , 14.08. , 21.08. , 28.08. , 04.09. , 11.09. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1116 / QS1117


Čas odletu:

QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40

Čas odletu zpět:

QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:40


Korfu – 8 dní

Ostrava – Korfu – Ostrava


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 12.06. , 19.06. , 26.06. , 03.07. , 17.07. , 24.07. , 31.07. , 07.08. , 14.08. , 21.08. , 28.08. , 04.09. , 11.09. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1316 / QS1317


Čas odletu:

QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10

Čas odletu zpět:

QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55


Korfu – 8 dní

Brno – Korfu – Brno


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 12.06. , 19.06. , 26.06. , 03.07. , 10.07. , 17.07. , 31.07. , 14.08. , 21.08. , 28.08. , 04.09. , 11.09. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1416 / QS1417


Čas odletu:

QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10

Čas odletu zpět:

QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55


Korfu – 11 dní

Praha – Korfu – Praha


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 26.06. , 17.07. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1116 / QS1117


Čas odletu:

QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40
QS1116
Praha-V. Havelodlet   18:30
Korfupřílet   21:40

Čas odletu zpět:

QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:45
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:45
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:45
QS1117
Korfuodlet   22:25
Praha-V. Havelpřílet   23:45


Korfu – 11 dní

Ostrava – Korfu – Ostrava


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 26.06. , 17.07. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1316 / QS1317


Čas odletu:

QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1316
Ostrava-Mošnovodlet   19:15
Korfupřílet   22:10

Čas odletu zpět:

QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55
QS1317
Korfuodlet   22:55
Ostrava-Mošnovpřílet   23:55


Korfu – 11 dní

Brno – Korfu – Brno


Letové dny: pondělí / pondělí / pondělí

Termíny letů: 05.06. , 28.08. , 18.09.2017

Číslo letu: QS1416 / QS1417


Čas odletu:

QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10

Čas odletu zpět:

QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55


Korfu – 12 dní

Brno – Korfu – Brno


Letové dny: čtvrtek / čtvrtek / čtvrtek / čtvrtek

Termíny letů: 15.06. , 06.07. , 27.07. , 07.09.2017

Číslo letu: QS1416 / QS1417


Čas odletu:

QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10
QS1416
Brno-Tuřanyodlet   19:15
Korfupřílet   22:10

Čas odletu zpět:

QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55
QS1417
Korfuodlet   22:55
Brno-Tuřanypřílet   23:55


Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


Korfu - nejbližší termíny

Více informací k destinaci Korfu najde i na partnerském serveru Řecko v detailech.