zadejte destinaci
Zadejte nebo vyberte destinaci ×
Nastavit nebo  vymazat
zvolte termín a počet nocí
Zvolte termín a počet nocí ×
Nastavit nebo  vymazat
Počet osob
Vyhledat

Cestovní kancelář BRENNA

Všeobecné informace k letecké přepravě

Spolupracujeme s renomovanými leteckými společnostmi, hlavním dopravcem na našich charterových letech je letecká společnost SmartWings, a.s.

V pokynech na cestu naleznete veškeré potřebné informace včetně přesných časů odletů a příletů. Tyto pokyny na cestu rozesíláme zpravidla 7 dní před odletem, a to e-mailem (případně poštou) na adresu objednavatele uvedenou ve smlouvě o zájezdu. Pokud z nějakého důvodu nebudou pokyny klientovi odeslány (např. z důvodu chybně uvedeného kontaktu), je nutné si pokyny vyžádat. Všem našim klientům doporučujeme uvést na cestovní smlouvu více možných kontaktů (telefonní číslo, e-mail, adresa bydliště). Při doplatku zájezdu si prosím zkontrolujte aktuálnost uvedených údajů.

Komplexní cestovní odbavení, které příp. obsahuje i doklad o cestovním pojištění, slouží k Vašemu odbavení na letišti (pro cestu tam i zpět) a jako podklad pro ubytování. Všichni zákazníci jej obdrží zároveň s cestovními pokyny e-mailem (případně poštou). Pro tyto účely jej 2× vytiskněte a pečlivě uschovejte (za vystavení duplikátu bude v případě potřeby účtováno 500 Kč).

Doporučujeme Vám se dostavit na letiště k odbavení 2 hodiny před odletem. Všechny dokumenty potřebné pro Vaši cestu i pobyt jste obdrželi společně s pokyny na cestu. Po příchodu na letiště se informujte prostřednictvím informačních tabulí na číslo přepážky, kde bude Váš let odbaven. Po příchodu k odbavovací přepážce se prokažte Vašimi občanskými průkazy (pouze při letech v rámci EU) nebo cestovními pasy. Zde také odevzdáte Vaše zavazadla a obdržíte palubní vstupenku a potvrzení o převzetí zavazadla. Po odbavení přejděte k osobní kontrole, mějte připravený palubní lístek a cestovní doklad. V tranzitním prostoru pak sledujte informační tabule s časem Vašeho odletu a číslem východu k odletu.

Upozorňujeme! Pokud se nedostavíte k odbavení dostatečně včas, abyste mohli být odbaveni (odbavovací přepážka se uzavírá 60 minut před plánovaným odletem) nebo nebudete-li dostatečně vybaveni všemi požadovanými cestovními dokumenty a tudíž nebudete moci odcestovat, naše cestovní kancelář vůči Vám není odpovědná za způsobené výdaje a klientovy zaniká nárok na úhradu nečerpaných služeb.

Veškeré předměty ostré, bodné, sečné a jinak nebezpečné povahy musí být přepravovány v nákladovém prostoru letadla. Nově je zakázána i přeprava turistických holí na palubě letadla. Nebezpečné předměty nalezené při osobní bezpečnostní kontrole budou bez náhrady vyloučeny z přepravy. Pro Vaši ochranu před hrozbou kapalných výbušnin přijala Evropská komise nová bezpečnostní pravidla. Od 06.11.2006 platí na všech letištích Evropské unie nová pravidla, kdy budou cestující při bezpečnostní kontrole jejich příručních zavazadel kromě kontroly zakázaných předmětů podrobeni také kontrole tekutin.

Klienti s sebou do kabiny letadla mohou mít pouze malé množství tekutin, a to jak v příručním zavazadle, tak u sebe. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami a gely se rozumí: voda a další nápoje, polévky, sirupy, krémy, pleťová mléka a oleje, parfémy, gely včetně šampónů a sprchových gelů, nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a deodorantů, pasty včetně zubní pasty, směsi tuhých a tekutých materiálů, všechny další materiály podobné konzistence. Nápoje, parfémy a ostatní tekutiny zakoupené v tranzitním prostoru letiště Vám budou zabaleny do zapečetěných tašek.

Doporučujeme přepravovat tekutiny v zavazadlech, která se odbavují. Léky a dietologické přípravky včetně dětské výživy po dobu letu mohou být přepravovány v příručním kabinovém zavazadle. Tato pravidla se týkají všech cestujících odlétajících z letišť v EU do jakékoliv destinace.

Letecká společnost nepřepravuje howeboardy, segwaye, Samsungy Galaxy Note 7 a jakékoli přehřívající se nebo poškozené baterie. Elektronické cigarety musí mít cestující vždy přímo u sebe, pokud možno s odstraněnou baterií.

Všechny lety jsou nekuřácké.
Upozornění: V průběhu letu není podáváno občerstvení. Na palubě je možné si zakoupit nápoje i lehké občerstvení. Výše uvedené informace jsou v souladu s přepravními podmínkami, které jsou platné od 3. 5. 2017. Kompletní přepravní podmínky naleznete zde.
Více informací k letecké dopravě najdete v sekci informace k zájezdům.

Další informace pro cestující
Povolení CITES (PDF)
Celní správa České republiky (PDF)
Černá listina přepravců aktualizace 4.6.2020 (PDF)
Přepravní podmínky letecké společnosti Smartwings (PDF)
Občerstvení na linkách Smartwings (PDF)
Reklamace zavazadel (PDF)
Pravidla přepravy zavazadel (PDF)

Informace Letiště Praha, a.s.
Rady a tipy (PDF)
Bezpečnostní kontrola (PDF)
Cestování s dětmi (PDF)

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Instagram brenna

Okouzlující fotografie

Bohatá fotogalerie pro vaši inspiraci, kam se vydat na příští dovolenou.
Instagram
Facebook

Aktuální informace

Mějte dokonalý přehled o novinkách z námi nabízených destinací.
Facebook
Letní dovolená
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená