po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Sicílie

Sicílie je největší a nejznámější italský ostrov na jihu Itálie s 5 miliony obyvatel. Od pevniny a Kalábrie je oddělen úžinou Messina. Ostrov je omýván třemi moři: ze severu Tyrhénským, z jihovýchodu Středozemním a na východě Jónským. Hlavní město Palermo nabízí pro každého něco – počínaje přístavem, krásnými starými uličkami a konče kostely plnými uměleckých děl. Sicílie je poměrně hornatý ...


Vyhledávání podle: Sicílie    

Hotel Baia Azzurra ***

Sicílie 23.09.2017 - 30.09.2017
Praha-V. Havel / Katánie
Snídaně | 8 dní
Dospělý: 9 990 Kč SLM
Dítě: 13 990 Kč

Informace o destinaci

Sicílie je největší a nejznámější italský ostrov na jihu Itálie s 5 miliony obyvatel. Od pevniny a Kalábrie je oddělen úžinou Messina. Ostrov je omýván třemi moři: ze severu Tyrhénským, z jihovýchodu Středozemním a na východě Jónským. Hlavní město Palermo nabízí pro každého něco – počínaje přístavem, krásnými starými uličkami a konče kostely plnými uměleckých děl. Sicílie je poměrně hornatý ostrov, kterému dominuje sopka Etna. Výstup na její vrchol patří k nejoblíbenějším výletům. Z celé Itálie se nikde nesklízí tolik citrusových plodů jako právě zde. Najdeme zde přírodní rezervace, 2 národní parky, olivové a cypřišové háje, piniové lesíky a ovocné sady.
Sicílie vyniká nádhernými plážemi s čistým mořem, horami a dalšími přírodními krásami. Od afrických břehů je vzdálena pouhých 140 km, tomu odpovídá suché, horké léto a mírná zima. Sicílie je plná pamětihodností, antických měst (Selinunte, Agrigento, Syrakusy) a historických staveb. Na východním pobřeží leží dva hlavní sicilské klenoty – propojená městečka Taormina a Giardini Naxos, které vybízejí k procházkám malebnými uličkami. Ostrov je z ekonomického hlediska sice chudý, ale pro milovníky historie a kultury hotový ráj na zemi. Přitahuje návštěvníky rovněž výbornou kuchyní a skvělými víny. Je třeba zmínit také pohostinnost, kterou Vás Italové zahrnou.

Upozorňujeme, že některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 - 3 €/den) za osoby starší 12 let.
V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu. Tuto skutečnost CK nemůže ovlivnit, vždy záleží na konkrétních místních podmínkách.

Letovisko Giardini Naxos

Malebné prázdninové středisko Giardini Naxos ležící na východním pobřeží Sicílie nabízí jednu z nejkrásnějších pláží ostrova. Můžete odsud pozorovat stále činnou majestátní sopku Etna. Giardini Naxos je historicky důležité místo, jelikož bylo první řeckou kolonii na území Sicílie. Město je proslulé světoznámými vykopávkami, některé z nálezů je možné zhlédnout v místním muzeu. Veřejná autobusová doprava zajišťuje spojení s městem Taormina (5 km). Příjemné chvíle můžete strávit procházkou po promenádě, posezením v některé z restaurací nebo využitím sportovních zařízení. Letovisko je vyhledáváno především pro krásné koupání a také rybaření.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Naxos Beach Resort **** / Hotel Villa Linda *** / Hotel Hellenia Yachting **** / Hotel Baia Degli Dei *** / Hotel Hilton ****

Letovisko Letojanni

Jedním ze znaků tohoto městečka jsou barevné rybářské loďky. Dovolená v Letojanni je skvělým místem pro příznivce společenského života, neboť zde najdete nepřeberné množství restaurací, pizzérií, barů, rychlého občerstvení a obchůdky s turistickým zbožím. Objevíte zde také spoustu archeologických památek, které určitě stojí za pozornost. Letovisko Letojanni se stalo vyhledávaným místem pro letní rekreaci také díky pláži s bílým pískem a nádherné přírodě vybízející k romantickým procházkám.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel San Pietro *** / Hotel Da Peppe *** / Hotel San Vincenzo **** / Hotel Antares ****

Letovisko Taormina

Město Taormina patří mezi velmi oblíbená letoviska ležící na východním pobřeží ostrova. Je nazýváno nejkrásnějším městem Sicílie. Francouzský spisovatel Maupassant napsal, že toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěchu oka, duše a fantazie. K založení Taorminy inspirovala Kartagince v roce 396 př. n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad mořem, na hoře Monte Tauro s úchvatným výhledem na dýmající vrchol Etny, azurové moře a pobřeží nedaleké Kalábrie. Taormina má menší centrum skládající se z ulice Corso Umberto, na které naleznete hlavní náměstí, místní dóm, palác Palazzo Santo Stefano a několik kostelů. Unikátní stavby jsou ovlivněny gotikou, rokokem, renesancí i barokem. V půvabném a zachovalém řecko-římském divadle Teatro Greco se v letních měsících konají různé akce a koncerty mezinárodního významu. Naleznete zde také velké množství restaurací, barů, pizzérií a obchodů. Turisticky nejzajímavější dopravou do Taorminy je lanovka, která jezdí z pláže Isola Bella, a to každý den v 15minutových intervalech (cena cca 3 €/dospělá osoba/1 cesta). Krásné čisté moře a udržované písečné pláže uspokojí též všechny milovníky nádherného koupání.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Villa Esperia **** / Hotel Baia Azzurra ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Liparské ostrovy (Lipary a Vulcano) / cena: cca 67 € + přístavní taxa

Během tohoto výletu budete mít možnost poznat krásy Liparských ostrovů, které jsou známé svou sopečnou aktivitou. Celodenní výlet začíná naloděním v přístavu Milazzo. První zastávkou je ostrov Lipary, kde budete mít dostatek času na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházku malebným městečkem. Poté následuje návštěva ostrova Vulcano. Zde můžete vystoupit na Velký kráter s fumarolovým polem, relaxovat na černé sopečné pláži nebo v termálním sirném bahenním jezírku (3 €) . Během výletu bude samozřejmě také čas na oběd (není zahrnut v ceně).

Etna / cena: cca 35 

Pro bližší seznámení s nejvyšší sopkou Evropy zvolte tento výlet. Přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea dojedete až k Etně (do výšky 1950 m n. m.). Následuje volný čas, během kterého si můžete prohlédnout Kráter Silvestri. Máte také možnost si zakoupit výjezd lanovkou do nadmořské výšky 2 500 m nebo výjezd jeepem do 2 900 m (výjezdy nejsou zahrnuty v ceně výletu: 29,50 € lanovka; 57,50 € jeep). Návrat je naplánován po jižním úbočí sopky, okolo kráteru Monti Rossi a městečka Nicolosi. Fascinující spojení nezkrotné síly, energie a zkázy uchvátí každého.

Syrakusy / cena: cca 45 € + vstupy cca 12 €

Během tohoto výletu se seznámíte s městem s velmi bohatou historií, které je rodištěm slavného Archimeda. Syrakusy patřily k nejvýznamnějším a nejkrásnějším řeckým městům v 5.–3. století před n. l. Čeká Vás prohlídka baziliky sv. Jana Evangelisty, krypty sv. Marciana, katakomb sv. Jana a kostela Santuario Madonna delle Lacrime. Dále přejedete na ostrov Ortigia. Zde navštívíte místní tržnici, projdete historickým centrem s katedrálou sv. Lucie a Aretúsinym pramenem. Odpoledne budete mít volný čas na prohlídku čtvrti Neapolis s archeologickým parkem. Budete moci spatřit Teatro Romano, oltář Hierona II., do skály vyhloubené Teatro Greco či Dionýsovo ucho. Výlet do nejkrásnějšího města antického světa, které soupeřilo o slávu a moc s Athénami, se pro Vás jistě stane nezapomenutelným.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute