po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Santorini

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, ostrov Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. st. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která ...


Vyhledávání podle: Santorini    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Paradise Beach ***

Zakynthos
Snídaně , Polopenze
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Adelais ***

Kréta
All inclusive
oblázková pláž    vzdálená 350 m
Dospělý: 18 590 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Aparthotel Porto Kalamaki ***

Kréta
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 11 990 Kč  SLM
Dítě: 10 190 Kč

Hotel Elotia ***

Kréta
Polopenze
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 16 590 Kč  SLM
Dítě: 11 390 Kč

Informace o destinaci

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, ostrov Santorini, patří do skupiny Kykladských ostrovů a díky vulkanické činnosti, která se podepsala na jeho povrchu, je skvostem mezi řeckými ostrovy v Egejském moři. Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. st. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která náhle zmizela ze světa. Podle legendy tuto vzkvétající zemi ležící na místě dnešního ostrova Santorini zničil právě výbuch sopky. Celková rozloha ostrova je 72 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční do výšky 567 m n. m.

Hlavním městem ostrova Santorini je město Fira, které leží v severní části ostrova. Jedná se o krásné město tyčící se nad kráterem, které je proslulé svými typickými krásnými bílými domy či kostelíky s modrými střechami. Do města vede klikatá cesta s 587 schody z malého přístavu Skala. Můžete vystoupat pěšky nebo na hřbetech mul či využít kabinovou lanovku. Souostroví Santorini, Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni mají cca 10 000 obyvatel.

Velkým lákadlem ostrova jsou zajímavé pláže, které mají díky vulkanické činnosti neobvyklé zbarvení. Na jihovýchodě ostrova u letoviska Perissa nebo Kamari najdete široké pláže s tmavým pískem, který s jasně modrým mořem tvoří pozoruhodný kontrast. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž, které Vás okouzlí svým zbarvením. Romantické bílé domky s modrými okenicemi vystavěné v příkrém svahu s růžovými květy – to je Santorini, které se řadí k nejromantičtějším místům světa a je velmi častým lákadlem fotografů a malířů.

Letovisko Kamari

Letovisko Kamari patří k nejvyhledávanějším letoviskům jihovýchodní části ostrova Santorini. Je vzdáleno 3 km od letiště, proto je potřeba počítat s občasným hlukem přelétávajících letadel. Nabízí širokou, 2 km dlouhou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu, podél které se táhne promenáda plná obchůdků, restaurací a taveren. Milovníci historie se mohou vydat do hlavního města Thira, které je z Kamari vzdáleno pouhých 11 km a kam se pohodlně dopravíte místním autobusem. Pěší procházkou se můžete vydat do archeologického naleziště Thira. Letovisko Kamari s tradičním kostelem a řadou úzkých uliček s romantickými zákoutími vytváří ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel RK Beach **** / Apartmánový dům Villa Lefteris / Hotel Atlas Boutique ***+ / Aparthotel Blue Sea *** / Hotel Afroditi Venus Beach & Spa **** / Hotel Kymata *** / Studia Santorini Houses / Hotel Kamari Blu Boutique *** / Hotel Armonia *** / Hotel Arion Bay *** / Aparthotel Sigalas *** / Hotel Makarios ***

Letovisko Paros - Naxos - Santorini

Kombinace 3 ostrovů je jedinečnou možností jak poznat 3 z nejkrásnějších ostrovů Kykládského souostroví. Po příletu na Santorini se přeplavíte lodí na ostrov Paros, kde strávíte 3 noci. Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, bude ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad. Leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od Paru. Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte 4 (nebo 5) nocí - dle délky zájezdu (10/11nocí).

Zaujalo vás toto letovisko? Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 2* hotely / Kombinace ostrovů Santorini + Paros + Naxos 3* hotely

Letovisko Perissa

Jihovýchodní letovisko Perissa patří společně s letoviskem Kamari mezi nejoblíbenější místa ostrova. Tyto dvě letoviska dělí hora Mesa Vouno s archeologickým nalezištěm Thira, které rozhodně stojí za návštěvu. Letovisko Perissa nabízí spoustu možností nákupů, taveren, restaurací a barů. Vyhledávané je také pro svoji širokou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu s křišťálově čistou vodou, kde si na své přijdou milovníci vodních sportů a plavání.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Artemis **+ / Studia Villa Limnes

Letovisko Perivolos

Městečko Perivolos leží na severovýchodním pobřeží ostrova Santorini mezi středisky Perissa a Vlihada. Krásné pobřeží upoutá především dlouhou pláží s neobvykle tmavým pískem, příjemným koupáním a možností výběru vodních sportů. Občerstvení po dlouhém slunném dni nabízejí všudypřítomné taverny, kavárny a bary, ale bujarý noční život zde nečekejte. Za zábavou klienti jezdí do blízkého letoviska Perissa (1 km). Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak mladé i starší páry.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Iliada **+

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Okruh ostrovem a archeologické naleziště Akrotiri / cena: cca 35 €

Celodenní autobusový výlet nejen za historií ostrova Santorini. První zastávkou je klášter proroka Eliáše z 16. století, který je postaven na nejvyšším bodě ostrova s krásným panoramatickým výhledem na celý ostrov. Poté budete pokračovat do tradiční vesnice Megalochori, odkud se vydáte dále na jih ostrova k návštěvě černé písečné pláže Perivolos, kde budete mít možnost koupání. Poslední zastávkou je archeologické naleziště Akrotiri (vstup cca 5 €). Toto naleziště sahá až do dob před 6 tisíci lety. Procházka prehistorickým městečkem je skutečným výletem do minulosti.

Lodní výlet na lávové ostrovy / cena: cca 35 €

Celodenní lodní výlet začíná plavbou z přístavu Athinios na lávový ostrov Nea Kameni, kde budete mít možnost vystoupat na okraj stále aktivní sopky. Po prohlídce kráteru se přeplavíte na druhou stranu ostrova se spoustou horkých pramenů, v jejichž zelených sirných vodách se budete moci vykoupat. Poslední zastávka je na ostrově Thirassia, který byl před velkou erupcí součástí ostrova Santorini, zde si můžete zaplavat v moři, zakoupit oběd nebo se projít po vesničce Manolas. Plavbu zpět na ostrov Santorini si vychutnáte v příjemném odpolední slunce na palubě lodi.

Západ slunce a tradiční vesničky ostrova / cena: cca 30 €

Absolvováním tohoto odpoledního výletu navštívíte vesnici duchů Mesa Gonia, která byla po velkém zemětřesení v roce 1956 opuštěna a nyní se postupně opět zabydluje. Další zastávkou je tradiční vesnice Pyrgos, která je ukázkou kykládské architektury s byzantskými kostely a nachází se na jednom z nejvyšších míst s krásným výhledem na ostrov Santorini. Cestou se zastavíte ve starém šlechtickém sídle Imerovigli, kde navštívíte zříceninu hradu na okraji kráteru. Cílovým místem výletu je vesnice Oia, kde si můžete vychutnat překrásný západ slunce.

Večerní plavba lodí / cena: cca 45 €

Ve večerních hodinách se vydáte z přístavu Athinios na romantickou plavbu kolem sousedních lávových ostrovů, při které se o nezapomenutelný zážitek postará západ slunce nad kouzelným ostrovem Santorini. Na palubě se bude podávat lahodná večeře formou bufetu.

Barevné pláže vulkanických ostrovů / cena: cca 37 €

Půldenní odpočinkový výlet za nejkrásnějšími plážemi začíná plavbou lodí z přístavu Athinios. Nejdříve zamíříte k ostrůvku Aspronisi, kde se zastavíte na koupání a lehký piknik. Poté poplujete k nejzajímavějším plážím ostrova Santorini, které jsou díky vulkanické činnosti neobvykle zbarvené. Bíla a Červená pláž Vás jistě okouzlí a koupání na nich bude nezapomenutelným zážitkem.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute