po - pá: 9 - 18 h   so: 9 - 13 h

Rhodos

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes, místem, kde se klidné Středozemní moře setkává s mořemEgejským, přinášející na západní část ostrova i v horkých letních měsících velmi příjemný vítr. Rozlohou 1 398 km2 je Rhodos čtvrtým největším řeckým ostrovem s nejmírnějším klimatem a dnes zde žije více než 100 000obyvatel.
Díky malebné přírodě, krásným plážím a znamenitě restaurovaným ...


Vyhledávání podle: Rhodos    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAMáme pro vás jinou nabídku

Hotel Paradise Beach ***

Zakynthos
Snídaně , Polopenze
písečná pláž    vzdálená 0 m
Dospělý: 8 990 Kč  SLM
Dítě: 6 990 Kč

Hotel Adelais ***

Kréta
All inclusive
oblázková pláž    vzdálená 350 m
Dospělý: 18 590 Kč  SLM
Dítě: 5 990 Kč

Aparthotel Porto Kalamaki ***

Kréta
Bez stravování , Snídaně
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 11 990 Kč  SLM
Dítě: 10 190 Kč

Hotel Elotia ***

Kréta
Polopenze
písečná pláž    vzdálená 100 m
Dospělý: 16 590 Kč  SLM
Dítě: 11 390 Kč

Informace o destinaci

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes, místem, kde se klidné Středozemní moře setkává s mořemEgejským, přinášející na západní část ostrova i v horkých letních měsících velmi příjemný vítr. Rozlohou 1 398 km2 je Rhodos čtvrtým největším řeckým ostrovem s nejmírnějším klimatem a dnes zde žije více než 100 000obyvatel.

Díky malebné přírodě, krásným plážím a znamenitě restaurovaným stavebním památkám z období vlády Johanitů (maltézští rytíři)je Rhodos turisticky mimořádně vděčným a už dlouho vyhledávaným ideálním místem dovolené. Pro svou neopakovatelně nádhernoupřírodu si ostrov vydobyl svůj název Ródos - „Růže“. Ať chcete trávit svoji dovolenou jakýmkoliv způsobem, kosmopolitníRhodos, který byl již v minulosti křižovatkou různých kultur a civilizací, Vás zcela jistě uspokojí.

Naleznete zde jeden z největších aquaparků v Evropě, 18jamkové golfové hřiště, skvělé podmínky pro windsurfing, již zmiňovanéhistorické památky i nádherné pláže s romantickými zálivy. Z Rhodu můžete podnikat výlety na sousední řecké ostrovy,stejně jako do Turecka. Přejeme Vám příjemný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na světě, které UNESCO vyhlásilo zasvětovou přírodní a kulturní památku.

Letovisko Faliraki

Atraktivní živé letovisko nabízí svým návštěvníkům četné restaurace, kavárny, bary, diskotéky a obchůdky. Faliraki leží na několik kilometrů dlouhé písečné pláži ve vzdálenosti cca 15 km od města Rhodos, má dobré autobusové spojení s hlavním městem. Faliraki je místem pro ideální prožití dovolené. Doporučujeme navštívit aquapark, který je jedním z největších v Evropě.

Zaujalo vás toto letovisko? Studia Moscha / Studia Anemoni / Studia Elpida / Hotel Apollo Beach **** / Hotel Lido Star *** / Hotel Cyprotel Faliraki **** / Hotel Evita Beach *** / Hotel Calypso Beach **** / Hotel Blue Sea Beach Resort **** / Hotel Sunconnect Evita ****

Letovisko Ialyssos

Letovisko Ialyssos, nazývané též Trianda, nabízí krásné oblázkové pláže a styl moderního prázdninového letoviska v kombinaci s historickou částí městečka seskupeného kolem starobylého náměstí. Ialyssos se nachází na úpatí hory Filerimos, odkud je nádherný výhled na západní pobřeží a na byzantský klášter. Letovisko je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů, hlavně pro surfaře. Od hlavního města je Ialyssos vzdálen 5 km (velmi dobré autobusové spojení). Letiště je vzdáleno cca 4 km, proto je třeba počítat s občasným hlukem z přelétávajících letadel.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Sunshine Rhodes **** / Hotel D´Andrea Mare Beach Resort ****

Letovisko Kalithea

Menší letovisko ležící stranou od rušných turistických center v blízkosti menších písečných zátok a skalnatých zálivů. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi. Potěšení z koupání navíc umocní prameny bývalých termálních lázní ve skalnatém zálivu, ležící uprostřed nádherných zahrad. V městečku najdete několik obchůdků, kaváren a taveren. Kalithea leží stranou od velkých turistických center, ale v jejich těsné blízkosti, což je její velkou výhodou. Do hlavního města Rhodos ( 8 km) se pohodlně dostanete místní autobusovou linkou.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Virginia *** / Hotel Kalithea Sun & Sky ***

Letovisko Kolymbia

Menší turistické letovisko je nejmalebnější částí východního pobřeží ostrova. Letovisku dominuje 3 km dlouhá eukalyptová alej a krásné oblázkovo-písečné pláže, které se pyšní modrou vlajkou za čistotu a krásu. Kolymbia je ideálním místem k toulkám po dlouhém členitém pobřeží s opuštěnými romantickými plážemi. Centrum letoviska nabízí dostatek nákupních i zábavních možností. Kolymbia je optimálně položená na polovině cesty mezi historickým městem Rhodos a pohádkovým městem Lindos.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Marathon *** / Hotel Marianna Palace **** / Hotel Lutania Beach **** / Hotel Mistral ***** / Hotel Anavadia ****

Letovisko Lardos

Lardos je místo oblíbené především díky své poloze, která je vhodná pro výlety do okolí. Letovisko známé svými krásnými písečnými plážemi se rozprostírá mezi dvěma pahorky v jihovýchodní části ostrova. Zhruba 2 km od turistického letoviska se nachází původní malebná vesnička s typicky řeckou atmosférou, řadou taveren, kaváren a obchůdků. Historicky zajímavé město Lindos s antickými a byzantskými památkami leží cca 5 km od Lardosu. Hlavní město Rhodos je vzdáleno cca 60 km.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Smartline Ellia *** / Hotel Lardos Bay *** / Hotel Kamari Beach **** / Hotel Olive Garden *** / Hotel Stafilia *** / Hotel Sun Beach Lindos ***

Letovisko Lindos

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Lindos Mare ****

Letovisko Město Rhodos

Zvláštností tohoto pulsujícího města, rozkládajícího se na severním výběžku ostrova Rhodos, který lemují překrásné oblázkové a písečné pláže, je, že ze strany východní je omýváno mořem Středozemním a ze západní strany mořem Egejským. Město Rhodos představuje téměř nevyčerpatelnou studnici historických památek i exotickou atmosféru řeckého jihu. Nenechte si ujít kouzlo Starého a Nového města s palácem Velmistrů a ulicemi s četnými malými obchůdky a všemi ostatními krásami. Staré město je natolik působivé, že se zde natočily desítky historických filmů.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Astron ***

Letovisko Pefki

Klidné letovisko s písečnými a oblázkovými plážemi se nachází v krásné krajině jihovýchodního pobřeží ostrova Rhodos. Náměstí s kašnou, které mimo jiné slouží jako místo setkávání vesničanů během svátků, slavností, svateb nebo křtin, je obklopeno tradičními tavernami, stylovými kavárnami i bary. Ve staré části Pefki stojí za návštěvu kostel Agios Taxiarchas. Asi 7 km od Pefki je vzdáleno jedno z nejkrásnějších starověkých měst v Řecku – Lindos, k dalším výletům vybízí i 2 km vzdálená původně rybářská vesnička Lefkos, 4 km vzdálená vesnička Lardos nebo nádherná písečná pláž Glystra Beach (3km). Doporučujeme všem, kdo vyhledávají tradiční řeckou atmosféru a klidné prostředí.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Ilyssion *** / Hotel Sunrise ***+ / Apartmánový dům Coralli / Studia Karpathios / Studia Pals / Studia Tsambika

Letovisko Theologos

Letovisko Theologos leží na západním pobřeží ostrova Rhodos cca 5 km od mezinárodního letiště. Hlavní město Rhodos s bohatou historií je vzdálené 20 km. Theologos je typická rhodoská vesnice s pár obchůdky se základním sortimentem, několika tavernami, malými bary a kavárnami. Procházka místními malebnými uličkami Vás jistě zaujme. Pláže jsou zde široké, pokryté pískem a oblázky. Pobyt v oblasti Theologos je vhodný pro klienty toužící po klidu a být dál od ruchu a stresu. Díky blízkosti hlavní silnice spojující sever a jih se dostanete kamkoliv na Rhodu velmi rychle.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Happy Days *** / Hotel Doreta Beach ****

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový okruh ostrovem / cena: cca 45 € + vstupy cca 12 €

Tento celodenní výlet je určen pro ty, kteří chtějí poznat krásy a zajímavá místa ostrova. Nejprve navštívíte kouzelné město Lindos, které obyvatelé Rhodosu nazývají číslem jedna a nejpůvabnějším místem na ostrově. Dominantami Lindosu jsou Akropole a Chrám bohyně Athény. Další zastávkou bude benátský hrad Monolithos, který byl postaven v roce 1480 a nabízí nádherný výhled na moře a protilehlé ostrůvky. Následuje návštěva vesnice Siana, která je známá vynikajícím medem a vinným destilátem Soumou. V horské vesničce Embona, která leží na úpatí hory Attaviros, budete mít čas na tradiční řecký oběd (není zahrnut v ceně). Okolo Embony se rozprostírá největší vinařská oblast na celém ostrově. Poslední zastávka okruhu je věnována Údolí motýlů. Toto klidné údolí s vyšlapanými cestičkami podél kaskádových vodních pramenů je domovem pro tisíce motýlů. Od července do září je závěr výletu věnován motýlům, mimo toto období je naplánována zastávka u kříže tyčícího se na kopci Filerimnos. Návrat do hotelu je v podvečerních hodinách.

Ostrov Symi a klášter Panormitis / cena: cca 47 €

Po asi dvouhodinové plavbě z města Rhodos připlujete do přístavu a zároveň hlavního města ostrova Symi. Ostrov Symi je považován za jeden z nejkrásnějších ostrůvků v souostroví Dodekanes. Na tomto ostrově nedaleko Malé Asie žije jen 2 500 obyvatel, jejichž hlavním zaměstnáním je rybaření a stavba lodí. První zastávkou je klášter Panormitis. Odpoledne strávíte ve stejnojmenném hlavním městě Symi s množstvím malých romantických uliček, krásným kostelíkem a malebným přístavem s tavernami. Na celém ostrově najdete 77 kostelíků a kapliček.

Město Rhodos / cena: cca 32 €

Během půldenního výletu do hlavního města Rhodos uvidíte památky nejen antické a středověké, ale také moderní. Spatříte zbytky Akropole, stadiónu a malého divadla v antické části města Rhodos, kousek dál projdete kolem středověkých zdí, které obklopují staré město postavené johanitskými rytíři, a nakonec se podíváte do samotného středověkého města. Prohlédnete si jeho malebné uličky a budete mít samozřejmě i volno na procházku v přístavu, odpočinek a nákupy. Tento výlet je pořádán v odpoledních hodinách.

Pláže východního pobřeží / cena: cca 45 €

Celodenní lodní výlet s možnostmi koupání na nejkrásnějších plážích ostrova. V průběhu plavby navštívíte pláž Anthonyho Quinna, Tsambiku, Afandou a Kalitheu. Budete se moci vykoupat v křišťálově čistém moři. V ceně je zahrnut oběd. Tento výlet se nepořádá z oblasti Lardosu.

Turecko – Marmaris / cena: cca 50 € + cca 15 € přístavní poplatek

Po hodinové plavbě z města Rhodos se ocitnete na pobřeží Malé Asie a budete tak mít možnost poznat letovisko Marmaris v jižní části Turecka. Nachází se v laguně obklopené rozlehlými zelenými kopci se zlatavými plážemi. Během výletu prozkoumáte historické jádro města s osmanským hradem, navštívíte obchod s koženými výrobky a šperky. Při návštěvě místních tržnic nezapomeňte smlouvat o ceně. Doporučujeme ochutnat tureckou kuchyni. Tento výlet spojuje poznání s příjemnými nákupy na orientálním bazaru. V případě, že budete chtít využít fakultativní výlet do Turecka, je nutné mít s sebou cestovní pas.

Lodní výlet – Chalki / cena: cca 45 €

Z přístavu Kamiros Skala se lodí přepravíte do malého ráje – na ostrov Chalki, kde jakoby se čas zastavil. S minimálním počtem obyvatel si Chalki žije svým pomalým, klidným stylem života, nabízí krásné pláže s křišťálově čistou vodou a v místních tavernách skvělou řeckou kuchyni. Výlet doporučujeme všem, kteří chtějí poznat původní, dobou nepoznamenané Řecko a jeho atmosféru, a kteří vyhledávají klid a romantiku. Výlet není organizován z oblasti Lardosu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Last minute zájezdy
Široká nabídka zájezdů na poslední chvíli od 8.990 Kč
Last Minute
Katalog LÉTO 2017
který vám zašleme přímo do vaší schránky
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute