po - pá: 9:00 - 18 h  

Kréta

V řecké mytologii se praví, že když se otec lidí a bohů Zeus rozhodoval, kde se má narodit, vybral si jeskyni v pohoří Dikté na Krétě. Dodnes se tomu nikdo nediví, protože tento největší řecký ostrov, ležící jihovýchodně od Peloponésu, omývaný Egejským a Středozemním mořem, je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický. Je to právě Kréta, kterou můžeme nazývat kolébkou evropské civilizace ...


Vyhledávání podle: Kréta    

Nabídka zájezdů do této destinace na LÉTO 2018
je vyprodaná.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

V řecké mytologii se praví, že když se otec lidí a bohů Zeus rozhodoval, kde se má narodit, vybral si jeskyni v pohoří Dikté na Krétě. Dodnes se tomu nikdo nediví, protože tento největší řecký ostrov, ležící jihovýchodně od Peloponésu, omývaný Egejským a Středozemním mořem, je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický. Je to právě Kréta, kterou můžeme nazývat kolébkou evropské civilizace Zrodila se zde minojská civilizace – kdo by neznal bájný palác Knossos, Minotaura, Daidala a Ikara.
Kréta je nejrozmanitějším a zároveň nejjižněji položeným řeckým ostrovem. Sezóna zde trvá od května do října, a právě jarní a podzimní měsíce jsou nejvhodnější pro poznávání tohoto největšího řeckého ostrova. Za návštěvu stojí nejen Knossos, ale i Matala – středisko hippies z 60. let, či 18 km dlouhá soutěska Samaria. Mezi nejkrásnější historická města patří Chania, Rethymno, doporučujeme také výlet na ostrov Santorini nebo Spinalonga. Nejen tato kouzelná místa, ale i písečné a oblázkové pláže, malé zátoky a průzračné moře lákají každoročně tisíce turistů z celého světa. S naší cestovní kanceláří můžete prožít svoji dovolenou v nejznámějších letoviscích severní a severozápadní Kréty.

POBYTOVÁ TAXA
Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Kréta vám díky své poloze zaručí dlouhou, teplou a slunečnou sezónu. Od května až do konce října si můžete užívat sluníčka na dlouhých písečných plážích a osvěžovat se v průzračně modrém moři či u některého z barů. Říká se, že Kréta je nejkrásnější na jaře a začátku letní sezóny díky záplavě zeleně a květin, ale ať přijedete kdykoliv, nebudete zklamáni.

Kréta je rozmanitá ve všech směrech. Turistický sever s mnohakilometrovými písečnými a mělkými plážemi s pozvolným vstupem do moře, jih ostrova, který po celé délce pobřeží lemuje několik nádherných pohoří. A na celém ostrově nesčetné množství starobylých památek a pozůstatků minojské kultury. Kréta nadchne nejen lidi, kteří se zajímají o kulturu a památky.

Ostrov Kréta Vám nabízí aktivní dovolenou s výlety nebo jen odpočinek na pláži. Především jarní a podzimní období je ideální pro poznávání, prozkoumávání a cestování po celém ostrově. Kréta je ovšem tak velká, že ji celou podrobně prozkoumat během jedné dovolené ani nelze.

Letovisko Stalida/Malia

Původně dvě samostatná letoviska dnes tvoří jedno živé turistické letovisko asi 35 km východně od hlavního města ostrova Kréta. Hlavní předností jsou nádherné, široké pláže se zlatým pískem s průzračně čistou vodou, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ve středisku dýchajícím typicky řeckou atmosférou najdete vše – restaurace, taverny a bary, kde si můžete v klidu vypít sklenku ouza nebo šálek silné řecké kávy, diskotéky, obchody se suvenýry, které mají otevřeno dlouho do noci. V blízkosti se nachází vykopávky mínojského města Malia, po kterém je letovisko také pojmenováno. Dobré autobusové spojení zajistí kontakt s širokým okolím.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Meropi **** / Hotel Sirens Beach ****+ / Hotel Aktia Lounge ***** / Hotel Altis **+ / Hotel Malia Bay Beach & Bungalows **** / Apartmánový dům Sunset / Hotel Niko Elen ***

Letovisko Hersonissos

Hersonissos je jedním z nejstarších a největších turistických letovisek na Krétě. Rozkládá se na severním pobřeží podél písečných i oblázkových pláží, 30 km východně od Heraklionu. Je součástí velkého turistického komplexu, který zahrnuje střediska Stalida a Malia. Hersonissos je velmi živé městečko s řadou restaurací, kaváren, pizzerií, diskoték a nočních klubů. V Hersonissu si můžete zajezdit na koni, navštívit vodní park, sportovní centrum či využít širokou nabídku vodních sportů. Za návštěvu stojí i muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis. Z malebného přístavu odplouvají lodě s výletníky do okolních přístavních městeček.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Annabelle Beach Resort ***** / Hotel Eri Beach & Village **** / Hotel Albatros Spa & Resort **** / Hotel Royal Belvedere Resort **** / Hotel Star Beach Village **** / Hotel Evelyn Beach **** / Hotel Porto Greco Village ****

Letovisko Anissaras, Analipsis

Letoviska jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Anissaras i Analipsis nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Stella Palace ***** / Hotel Stella Village **** / Hotel Europa Beach **** / Hotel Bella Beach ***** / Hotel Lyttos Beach ****+ / Hotel Stella Island Luxury Resort & Spa ***** / Aparthotel Anthoula Village ****

Letovisko Gouves

Letovisko je součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Letovisko Gouves nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Gouves Water Park **** / Hotel St. Constantin ***** / Hotel Kalia Beach ***

Letovisko Amoudara

Letovisko vzdálené 11 km od letiště a 4 km od hlavního města Heraklion, kam je možné se dopravit místními autobusovými linkami. Předností Amoudary je dlouhá písečná pláž, která ani v hlavní sezoně nebývá přelidněná, a která nabízí širokou nabídku vodních sportů. Letovisko je lemováno obchůdky, kavárnami, tradičními řeckými tavernami i bary a diskotékami. K dispozici je i multikino Technopolis s pěti promítacími sály a amfiteátrem.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Roxani **+

Letovisko Kokkini Hani

Skvělé místo pro klidnou dovolenou, aniž byste byli odsouzeni k nudě. Letovisko leží asi 15 km od Heraklionu a nabízí bohatou historii, přírodu, hory, písečné a oblázkové pláže. Pobyt Vám zajisté zpříjemní spousta restaurací, široká nabídka sportovních aktivit a možnost nahlédnout do života starobylé minojské kultury.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Arina Beach ****

Letovisko Bali

Původní rybářská vesnička, která se rozrostla a změnila ve velmi příjemné turistické letovisko, zachovala si však původní vesnický duch. Nad samotným městečkem se tyčí rozsáhlé pohoří, ze kterého se naskytne nádherný pohled na celou oblast. Převládají zde písečné pláže (místy s oblázky), které se nacházejí v menších zálivech. Bali je vhodné také pro milovníky rybaření a šnorchlování. V centru letoviska najdete řadu kaváren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. Letovisko má velmi výhodnou polohu mezi hlavním městem Heraklion (45 km) a historickým městem Rethymno (30 km) - dobré autobusové spojení do obou měst. Bali je v porovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a hezkým koupáním. Pobyt v tomto letovisku doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené, relaxaci v přírodě, dlouhým procházkám, členitým plážím s mnoha zákoutími a útesy (vhodné pro potápění). Je zde možné věnovat se vodním sportům, cykloturistice, podnikat výlety turistickým vláčkem či zapůjčeným autem.

Zaujalo vás toto letovisko? Apartmánový dům Elpis / Apartmánový dům Blue Horizon / Aparthotel Athina *** / Hotel Bali Beach & Village *** / Apartmány Troulis ***

Letovisko Agia Marina

Agia Marina je moderní turistické letovisko ležící na západ od historické Chanie (10 km) a na východě těsně sousedící s letoviskem Platanias. Místo bylo pojmenováno podle kostela v původní vesničce, který leží na kopci nad letoviskem. Lákadlem pro turisty je krásná, 2,5 km pláž s jemným zlatavým pískem, ale také spousta zeleně, která dosahuje až k pobřeží. Z každého místa zahlédnete ostrov svatého Theodora, který je od pláží vzdálen pouhých 400 m. Agia Marina, která má plnou vybavenost (obchody, taverny, bary, lékárna), zůstává i dobrým výchozím bodem pro výlety do okolních horských vesniček nebo na známé pláže západní Kréty – Gramvousa, Balos, Elafonissi.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Epimenidis *** / Aparthotel Thodorou ***

Letovisko Agioi Apostoloi

Menší klidnější letovisko Agioi Apostoloi leží 4 km západně od krásného historického města Chania. Najdete zde čtyři pláže ležící v různém směru, což umožňuje v případě větrného počasí zvolit pláž - s vlnami nebo bez nich. Vzdálenost mezi nejvýchodnější a nejzápadnější pláží je pouze 1 km, všechny mají postupný vstup do vody, proto jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Letovisko poskytuje návštěvníkům dostatek obchůdků, taveren, restaurací a barů. Je také výborným výchozím místem pro poznávání západní části ostrova.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Elotia ***

Letovisko Kalamaki

Letovisko Kalamaki leží na severozápadním pobřeží Kréty a je vzdálené asi 5 km od centra města Chania. Se sousedním letoviskem Kato Daratso má společnou mělkou zátoku s písečnými plážemi a množstvím zeleně. Na klidné plážové promenádě se nachází malé taverny s tradičními řeckými pokrmy, další taverny, restaurace, bary a obchůdky najdete v centru letoviska Kalamaki. Do okolních středisek se dostanete procházkou po písečné pláži během pár minut. Starobylé město Chania, je dostupné frekventovanou autobusovou dopravou nebo taxi.

Zaujalo vás toto letovisko? Aparthotel Seafalios *** / Aparthotel Sea Breeze ***

Letovisko Kato Galatas

Menší letovisko na severním pobřeží Kréty leží 6 km západně od malebného města Chania. Dlouhá, členitá pláž má velmi jemný písek s občasným výskytem oblázků. Nabízí klidnější moře, což ocení především rodiny s dětmi. Přímo na pláži najdete i několik stánků s občerstvením. Letovisko leží blízko pláže Kalamaki a letoviska Agioi Apostoloi.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Panorama *****

Letovisko Kolymbari

Kolymbari je klidnější letovisko doposud nezasažené nadměrným turistickým ruchem. Leží na severním pobřeží, v místech kde začíná jižní část poloostrova Rodopou, cca 25 km západně od historického města Chania. Dlouhá rovná pláž je oblázkovo-písčitá, udržovaná umělým přidáváním písku a ohraničená přístavem pro malé rybářské lodě. Za přístavem se nachází skalnaté pobřeží s řadou malých zátok, kde naleznou klid a pohodu ti, kdo mají rádi soukromí. V letovisku najdete menší množství taveren, barů a obchůdků; pro ty, kdo mají rádi turistický ruch a noční život, doporučujeme si zajet do některého z okolních středisek.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Chryssana Beach *** / Hotel Selini Suites ****

Letovisko Tavronitis

Letovisko Tavronitis leží přibližně čtyři kilometry východně od Kolymbari, přímo u oblázkové pláže. Nachází se zde jen několik hotelů a apartmánů, v centru letoviska naleznete obchůdky, restaurace, taverny a bary, nechybí také noční kluby. Nejbližší bankomaty jsou v Maleme a Kolymbari. V Tavronitis nečekejte velký ruch, pokud máte rádi noční život, můžete navštívit například nedaleké letovisko Platanias (7 km), které je dostupné pravidelnou místní autobusovou dopravou. Malé poklidné letovisko plné olivových hájů, vinic i vzrostlých borovic ocení především ti, kteří vyhledávají klidnější dovolenou s možností výletů po okolí.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Adelais *** / Studia Villa Rita

Letovisko Gerani

Je kombinací klidu a pohody staré romantické vesničky s ruchem plně vybaveného turistického letoviska. Nachází se 14 km západně od historického města Chania. Je tvořeno jak hotelovými komplexy umístěnými přímo u 2 km dlouhé a 50 m široké písečné pláže, tak i rodinnými penziony a bungalovy. Na pláži najdete veškeré turistické zázemí, ale zároveň vzhledem ke své rozloze nebývá nikdy přeplněná, vždy si zde můžete najít místo, kde budete sami. Pro ty, kteří nevyhledávají turistický ruch, nabízí klid a atmosféru pravých krétských vesniček s možností návštěvy dalších turismem nedotčených vesniček v okolí s krásnou přírodou a krásným výhledem na pobřeží a nedaleký ostrůvek S. Teodora. Naopak ti co potřebují společenský život a zábavu ocení dostupnost taveren, barů, zábavních podniků a diskoték v Gerani. Také sousední letovisko Platanias je nabídkou zábavy a nočního života vyhlášené.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Venus Beach ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z oblasti Heraklion


Palác Knossos - Heraklion / cena: cca 51 € + cca 15 € vstup

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos byl největším palácem minojské civilizace. Před 4 000 lety byl ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Po prohlídce paláce následuje prohlídka archeologického muzea a organizovaná prohlídka hlavního města Heraklionu, založeného v roce 828 arabskými piráty. Zastávka v městském trhu a procházka po pěší zóně s množstvím obchodů, kaváren a taveren se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům.


Elounda - ostrov Spinalonga - Agios Nikolaos / cena: cca 65 € + cca 8 € vstup

Celodenní výlet, při kterém navštívíte přímořské městečko Elounda, odkud se výletní lodí přeplavíte na malebný ostrov Spinalonga s benátskou pevností ze 16. století. Tato pevnost sloužila jako léčebna pro malomocné. Poté poplujete lodí na poloostrov Kolokitha, kde je v kouzelné laguně čas na koupání a barbeque. Z Eloundy se autobusem dopravíte do města Agios Nikolaos, jež světlými plážemi lemuje okraj Mirabelského zálivu.

Ostrov Chrissi / cena: cca 60 €

Plavba na nejjižnější místo Evropy tzv. Oslí ostrov s unikátním cedrovým lesem, křišťálově čistou vodou libyjského moře a proslulou pláží s bílým pískem přezdívanou Karibikem Kréty.

Lassithi - Krasi - Kera / cena: cca 50 €

Náhorní plošina Lassithi se nachází ve východní části ostrova, v pohoří Dikti ve výšce 850 m n. m., má rozlohu 60 km2. Najdete zde zajímavé archeologické lokality a nádherný klášter Panagia Kera. Nejoblíbenější zastávkou je jeskyně Dictean s mystickou atmosférou a stalagmity. Při tomto výletu můžete spatřit přírodní krásy pohoří Dikti, působivé soutěsky, pole, nádherné pláže a malebné vesničky. Vnitrozemí ostrova Vás zcela jistě učaruje.


Výlety pořádané z oblasti Chania

Palác Knossos - Heraklion / cena: cca 51 € + cca 15 € vstup

Celodenní výlet začnete půlhodinovou přestávkou na snídani ve městě Rethymno, po které budete pokračovat asi 2 hodiny do města Heraklion, kde navštívíte palác Knossos, který byl největším palácem minojské civilizace. Po prohlídce paláce můžete navštívit Archeologické muzeum, prohlídnout si město nebo si zajít na oběd. Cestu zakončíte 20 minutovou přestávkou v Rethymnu na stejném místě, kde jste ráno posnídali.

Soutěska Samaria / cena: cca 47 € + cca 15 € vstup a loď

Soutěska Samaria se nachází ve stejnojmenném národním parku v Bílých horách (Lefka Ori) západní Kréty. S délkou cca 18 km je nejdelší soutěskou v Evropě. Celodenní putování začnete snídaní na náhorní plošině Omalos, poté vejdete v 8:00 do soutěsky, kterou absolvuje každý svým vlastním tempem. Přibližně v 13:30 skončíte putování na mořském pobřeží ve vesničce Agia Roumeli s oblázkovou pláží. Zde budete mít čas na koupání a oběd. Cesta pokračuje přibližně hodinovým výletem lodí do vesnice Sougia. Odtud vás autobus odveze zpět do vašeho ubytování. 

Gramvousa - Balos  / cena: cca 51 

Vyplujete z městečka Kasteli kolem západního pobřeží k ostrůvku Gramvousa, který leží přibližně 56 km severozápadně od města Chania. Zde budete mít čas si prohlédnout pevnost na vrcholku ostrova, která byla postavena za vlády Benátčanů na obranu před Turky. Potom navštívíte pláž Balos známou krásným tyrkysovým mořem, narůžovělými plážemi a velmi mělkou a teplou vodou, kde budete mít volný čas na koupání.

Elafonissi Beach / cena: cca 44 €

Výlet na jednu z nejkrásnějších pláží ostrova začnete zastávkou v malé vesničce, kde můžete posnídat. Projdete se roklí Topolia kde můžete obdivovat nádhernou divokou přírodu, plnou stromů, divokých olivovníků, květin a keřů. Dalším z míst, které navštívíte je klášter Chrisoskilitisa postavený na skále. Poté se přesunete na bílou, vzhledem k množství rozbitých mušlí, které obsahuje v mnoha místech narůžovělou pláž Elafonissi , kde budete mít dostatek času na koupání, opalování a oběd.

Santorini  / cena: cca 160 € + cca 26 € transfer

Navštívíte sopečný ostrov Santorini známý svou typickou architekturou s bílými domky a modrými střechami a okenicemi. Navštívíte vesnici Oia, jednu z nejkrásnějších vesniček ostrova, zde budete mít čas pokochat se krásnými výhledy. Druhým místem, které navštívíte je hlavní město Thira, s pulsujícím turistickým životem.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

Katalog LÉTO 2019
Vychází v říjnu. Zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Letní dovolená
Vybírejte ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Sleva pro seniory 55+
Každý klient nad 55 let věku má nárok na slevu 10 %
First minute