po - pá: 9 - 18 h  

Ithaka

Ostrov Ithaka proslavil zejména Homérův epos o řeckém králi Odysseovi, hrdinovi trojské války. V novodobějších dějinách zde strávil líbánky princ Charles s princeznou Dianou. Ithaka se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Kefalonie, zaujímá 96 km² uprostřed tyrkysových vod Jónského moře, na délku má jen necelých 30 km a žije zde asi 5 000 domorodých obyvatel. Většinu ostrova tvoří pohoří, ...


Vyhledávání podle: Ithaka    

Nabídka zájezdů do této destinace
je dočasně vyprodána.

Pokud máte zájem o zaslání nabídky jiné destinace, kontaktujte nás.
Tel.: 800 111 162 nebo e-mailem: brenna@brenna.cz.

Děkujeme. CK BRENNAInformace o destinaci

Ostrov Ithaka proslavil zejména Homérův epos o řeckém králi Odysseovi, hrdinovi trojské války. V novodobějších dějinách zde strávil líbánky princ Charles s princeznou Dianou. Ithaka se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Kefalonie, zaujímá 96 km² uprostřed tyrkysových vod Jónského moře, na délku má jen necelých 30 km a žije zde asi 5 000 domorodých obyvatel. Většinu ostrova tvoří pohoří, zelené nížiny, nekonečné pláže a klid bez davů turistů. Příroda na ostrově je plná skalisek, kopců, borových lesů, olivových a cypřišových hájů a vinic, proto je dokonalou kulisou dlouhých procházek. Hlavním městem ostrova je město Vathi, jeden z největších přírodních přístavů. Ithaka nemá vlastní letiště ani žádné jiné spojení s pevninou, na ostrov se dostanete pouze lodí z Kefalonie – přímo z přístavního města Sami do přístavu Piso Aetos na Ithace. Díky tomu sem ještě nepronikl rozsáhlý turistický ruch a ostrov si stále uchovává svoji typickou řeckou atmosféru. Divoká příroda, krásné oblázkové zátoky s vybělenými oblázky a třpytivým mořem, pláže Aspros Gialos a Dexa oceněné modrou vlajkou, pláž Polis s potopeným antickým městem a archeologickým nalezištěm nebo Filiatro a Gidaki přístupné pouze lodí, rybářské vesničky a pomalé tempo života v odlehlých horských vesničkách – to vše působí na každého návštěvníka svým kouzlem a činí tento ostrov zajímavým. Dovolená zde patří k těm nezapomenutelným.

Itinerář cesty na ostrov: Letecky Praha – Kefalonie, cesta autobusem z letiště do přístavu Sami, 25 minut plavba lodí na ostrov Ithaka do přístavu Pisaetos, transfer do místa pobytu.

POBYTOVÁ TAXA

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu či u majitele ubytování.
Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:
  • 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Letovisko Kioni

Kioni, které připomíná obrázek vystřižený z pohlednice, je nejoblíbenějším letoviskem na Ithace. Leží na svazích hory, která připomíná svým tvarem antický amfiteátr. Bílé domky stoupají po kopci kolem zálivu, promenáda nabízí množství obchůdků, barů, taveren, ale současně nabízí ničím nerušené procházky. V malém přístavu kotví jachty, rybářské i výletní lodě. Navštívit můžete klášter Agios Nikolaos, zde najdete antický sloup jako pozůstatek starého antického chrámu. Zdejší pláž je úzká, oblázková. Kioni je malebné, okouzlující místo a dokonale vyhovuje těm, kteří hledají Řecko nezasažené turistickým ruchem a chtějí si užít dovolenou v autentickém řeckém duchu.

Zaujalo vás toto letovisko? Apartmánový dům Anna

Letovisko Vathi

Hlavní město Vathi je současně i přístav. Nachází se na severu ostrova Ithaka v hlubokém malebném zálivu Molos, který je obklopen horami. Metropolí ostrova je už od 16. století, dříve byl chráněn ze dvou stran hradbami, dnes však už spatříte pouze kanony, které pomyslně střeží přístav. Kousek od pevniny, uvnitř zálivu, leží ostrůvek Lazaretto s kostelíkem zasvěceným Ježíši Spasiteli, který dříve sloužil jako karanténa pro nově příchozí na ostrov, v minulém století byl věznicí a v dnešní době se zde pořádají svatební obřady. Malebnost města je nejlépe vidět na některé z vyhlídek, kterých je na ostrově spousta – nejpůsobivější výhled se nabízí na severu při cestě ke klášteru Katharon.
Několik kilometrů jižně od města se nachází Jeskyně nymf, kde podle pověsti Odysseus po návratu z trojské války ukryl dary; kousek západním směrem je místo zvané Odysseův hrad. Pokud se vydáte dále do vnitrozemí směrem na jih, dostanete se do obce Paleochora, která byla do 16. století hlavním městem ostrova. Zde můžete navštívit Archeologické muzeum s nálezy z mykénského období, v těsné blízkosti naleznete knihovnu zaměřenou na Homérova díla.
Veškerý život ve Vathi se odehrává uprostřed přístavu. V rozumné míře zde najdete vše, co potřebujete. Vathi nepatří ke klasickým turistickým letoviskům se spoustou pláží a vodních sportů, ale je oblíbené především těmi, kteří vyhledávají klid, slunění a lenošení na vyhřátých plážích.

Zaujalo vás toto letovisko? Hotel Omirikon *** / Apartmánový dům Panorama / Hotel Mentor *** / Apartmánový dům Forkis / Apartmánový dům Ithaca's Poem ***

Načítám hotely...

Výlety

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Autobusový výlet ostrovem / cena: cca 50 €

Výlet začíná na severu ostrova prohlídkou vykopávek Agios Georgios/Alalkomenes, kde právě probíhá část projektu Saint Louis University, který se nazývá Odyssey. Poté budete pokračovat návštěvou kláštera Panagia Katharon ležícího na kopci Neritos ve výšce 600 m n. m., odkud je krásný výhled na jižní část ostrova. Další zastávkou je 2 km vzdálená vesnice s kostelem Panagia rekonstruovaným do současné podoby v 17. století; předpokládá se však, že jeho historie sahá až do 12. století. Jeho interiér je vyzdobený působivými byzantskými freskami. Váš okruh ostrovem Ithaka bude pokračovat ve Stavrosu, kde se projdete parkem se sochou Odyssea, která se nachází na náměstí v centru parku. Zde budete mít také volný čas style na návštěvu obchůdků či kaváren nebo můžete ochutnat místní kuchyni v některé z tradičních taveren. Poslední zastávkou bude malebný přístav Frikes na východním pobřeží. Nejznámější památkou zde jsou větrné mlýny, které si budete moci vyfotit ze zastávky na nejužším místě ostrova s názvem Chani. Odtud je také krásný výhled na Kefalonii a pevninskou část Řecka. Cena výletu zahrnuje oběd.

Lodní výlet / cena: cca 50 €

V průběhu výletu objevíte skryté, nepřístupné pláže s křišťálově čistou vodou, na které je možné se dostat pouze lodí, a také ochutnáte výbornou řeckou kuchyni. Cestou vás čekají tři zastávky na různorodých plážích s možností koupání. Jako první navštívíte pláž Megas Skinos Bay - zde rády tráví dovolenou známé osobnosti jako Madonna, Tom Hanks nebo Tom Cruise. Druhou zastávkou je Sarakiniho Beach - pláž známá krásným prostředím a křišťálově čistou vodou. Hodinovou přestávku na oběd strávíte na malém ostrůvku Pera Pigadi s bílou oblázkovou pláží. Poslední zastávka na vás čeká na atraktivní, izolované pláži Gidaki. Cena výletu zahrnuje oběd a vybavení pro šnorchlování.

Seznámení s tradiční řeckou kuchyní / cena: cca 22 €

Poznejte báječný svět středomořské kuchyně – bylinky, čerstvou zeleninu, různé druhy masa. V průběhu lekce vaření se seznámíte se základy přípravy řecké večeře a můžete tak po návratu domů překvapit své hosty. K dispozici vám bude zkušený instruktor vaření. Na konci tohoto kurzu budete moci ochutnat u sklenky vína vaše vlastní výtvory, a přitom se kochat krásným výhledem do okolí ze střešní restaurace hotelu Omiron v centru Vathi, kde bude lekce vaření probíhat. Cena zahrnuje oběd nebo večeři a všechny ingredience k vaření. Pro klienty z letoviska Kioni zajistíme transfer za příplatek.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Zadejte svoji e-mailovou adresu a odebírejte zajímavé tipy, nejvýhodnější nabídky či důležité informace z CK BRENNA přímo do vaší schránky zcela zdarma. Možnost odhlásit se máte kdykoli.

First minute slevy
Prodej zájezdů LÉTO 2018 bude zahájen 23.10.2017
First Minute
Katalog LÉTO 2018
Vám zašleme zdarma přímo do vaší schránky!
Objednat katalog
Parkování u letiště
Rezervujte si parkování u letiště Brno nebo Praha za výhodné ceny
Objednat parkování
Letní dovolená
ze široké nabídky cestovní kanceláře BRENNA
Letní dovolená
Senioři 55+ sleva 10 %
časově neomezeno
First minute