Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany

Turecko


Turecko je pro mnohé „levnou exotikou.“ Dovolená v Asii zní docela lákavě, kdo by nechtěl na cestách alespoň jednou vytáhnout paty z Evropy. Turecko leží na pomezí Evropy a Asie a je tak tím pravým místem kam jet na dovolenou. Navíc je Turecko poměrně levná země, a co není levné lze snadno usmlouvat. Turecko je země s nádechem Orientu. Sluncem zalité písečné a oblázkové pláže s průzračně čistou vodou, nekonečné stepi, divoké vodopády, úrodné nížiny plné ovoce a zeleniny, nespočetné antické památky a pohostinní lidé, to vše Vám může poskytnout Turecko. Je to země, která představuje most mezi dvěma kontinenty - Evropou a Asií a dvěmi kulturami - křesťanskou a islámskou. Svojí polohou (rozloha 780 000 km2, 65 miliónů obyvatel) patří mezi nejvýznamnější v celém regionu východního Středomoří a Blízkého východu.

Turecko rovněž disponuje nepřeberným množstvím antických památek, které nám jen připomínají, jak těsně je svázána evropská historie s Tureckým územím. Antických památek je tu dokonce víc než v Řecku a to nejen na pobřeží. Namátkou jmenujme starověké město Efes, horský Thermessos, lázeňské Hierapolis či četné památky v Istanbulu. Turecko rovněž oplývá přírodním bohatstvím a krásami, z čehož nejznámější je Pamukkale se svými terasami s bazénky s termální vodou. Nutno podotknout, že Turecko je země geograficky blízká, ale kulturně až neuvěřitelně odlišná.

Turecké pobřeží
Pobřeží Turecka je vedle Istanbulu hlavním turistickým lákadlem země. Turecko je právem považováno za pokladnici historických skvostů. Právě tady vedle sebe naleznete antické památky, byzantské chrámy, štíhlé minarety a dva ze sedmi divů světa - mauzoleum v Halikarnassu a Artemidin chrám v Efesu. Po příjemně stráveném dni na tureckém pobřeží začíná v každém větším městečku noční život. Nekonečné dlouhé uličky stánků na bazarech, zlato, smlouvání s obchodníky a pestrobarevné koberce s orientálními motivy – bez tohoto místního koloritu si Turecko snad ani nelze představit. V mnoha kavárničkách můžete ochutnat sladké šťavnaté zákusky s vůní růží, tradiční černý a jablečný čaj, a také speciality středomořské kuchyně - s množstvím ryb, zeleniny a chutné jemné jehněčiny. Turecko potěší jak milovníky slunce, tak i gurmány, dobrodruhy a cestovatele.

Cestovní doklady
ichni klienti musí cestovat na cestovní pas, jehož platnost je delší než 5 měsíců od ukončení pobytu v Turecku. Dále upozorňujeme, že každý občan ČR včetně dětí a infantů je povinen cestovat na vlastní cestovní pas. V roce 2012 byla ukončena platnost zápisů dětí do 15 let v cestovních dokladech rodičů! Klient zodpovídá za platnost svého cestovního dokladu sám. Prosíme naše klienty o kontrolu svých cestovních dokladů.

Letovisko Alanya

Alanya je oblíbené centrum turistů ležící ve východní části riviéry nabízí dostatek příležitostí k zábavě i prožití klidné či aktivní dovolené. Město Alanya založené ve 3. století př. n. l. bylo v římských dobách pirátskou pevností, proslulou v celém Středomoří. Nad někdejším sídlem pirátů ční dosud mohutná pevnost, z jejichž širokých bašt se otevírá pohled na překrásnou Kleopatřinu pláž. Své jméno má po egyptské královně Kleopatře, která získala pevnost jako dar od Marca Antonia. Dnes je Alanya známá svými nekonečnými plážemi, banánovými plantážemi, vůní ovocných zahrad, pestrými ulicemi plnými obchodů nejen s kůží a zlatem, restauracemi, kavárnami a Starým městem.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Anitas Beach Club **** Hotel Club Titan **** Hotel Club Tropical Beach **** Hotel Fun Point *** Hotel Galeri Resort ***** Hotel Görgülü Kleopatra Beach *** Hotel Kleopatra Güngör *** Hotel Panorama **** Hotel Pera Inn *** Hotel Remi **** Hotel Rosella **+ Hotel Sara *** Hotel Xperia Saray Beach **** Hotel Arsi *** Hotel Monte Carlo Park ***+ Hotel Titan Select **** Hotel Club Konakli ****+ Hotel Özcan **+ Hotel Grand Zaman Beach **** Hotel Club Kastalia ****+ Hotel Emir Fosse Beach *** Hotel Kleopatra Dreams Beach **** Hotel Tac Premier **** Hotel Orange County Resort ***** Hotel Kleopatra Life **** Hotel Muz *** Hotel Club Lonicera World ****Letovisko Belek

Belek je malé letovisko ležící mezi městy Antalya a Alanya. Jedná se o novější moderní středisko tvořené převážně luxusními hotelovými komplexy umístěnými v pečlivě udržovaných zahradách přímo u 12 km dlouhé písečné pláže. Belek je chráněnou přírodní oblastí s mnoha piniemi a eukalypty. Především je však rájem golfistů s deseti výborně upravovanými 18jamkovými hřišti. Nedaleko Beleku se nachází čtyři antická města: Perge, Side, Aspendos a Termessos, která Vás okouzlí ruinami starověkých měst, pozůstatky chrámů, amfiteátrů, cest a domů. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme navštívit Národní park Köprülü nabízející krásnou subtropickou přírodu ve stejnojmenném kaňonu a možnost raftingu na řece. Belek si získá nejen milovníky golfu, ale také ty, kteří vyhledávají klid a krásné pláže.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Vera Mare Resort ***** Hotel Belconti Resort ***** Hotel Limak Arcadia Golf & Sport *****Letovisko Kemer

Kemer leží na pobřeží Středozemního moře, 40 km západně od Antalye a 53 km jižně od pohoří Taurus, které tvoří krásnou horskou kulisu podél celé oblasti Kemeru. Tato rozsáhlá oblast tvoří nejen samotné město Kemer, ale i několik přilehlých letovisek. Mezi nejznámější patří Beldibi, Göynük, Kiris, Camyuva, Tekirova. V dnešní době město Kemer a přilehlé pobřežní letoviska hrají velmi důležitou roli v cestovním ruchu celého Turecka. Přesto v porovnání s ostatními lokalitami Turecké riviéry nabízí tato oblast více klidu a intimity. Nenaleznete zde příliš rušný noční život, ale spíše restaurace, kavárny a obchody nabízející suvenýry a zboží typické pro Turecko. Jednou z hlavních atrakcí této oblasti jsou však jeho přírodní krásy spolu s čistým a teplým mořem.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Garden Resort Bergamot **** Hotel Crystal Flora Beach Resort ***** Hotel Limak Limra ***** Hotel Nar *** Hotel Pine House **** Hotel Valeri Beach *** Hotel L´Ancora Beach **** Hotel Arma´s Beach **** Hotel Queen´s Park Le Jardin *****Letovisko Side + Manavgat

Populární letovisko Side se nachází cca 75 km na východ od Antalye a kdysi patřilo k nejkrásnějším městům antického světa. Moderní hotelové komplexy se střídají se vzácnými památkami, naleznete zde syntézu antiky a současnosti. Již při vstupu do města můžete obdivovat antický amfiteátr, který byl schopen pojmout až 20 tisíc sedících diváků, mohutné městské hradby, Athénin a Apollónův chrám. Bylo to také místo setkání Antonia a Kleopatry. Malebný starověký přístav je obklopen řadou typických restaurací. Kromě kouzelné atmosféry tohoto malebného městečka zde také najdete množství nákupních možností, barů a diskoték. Letovisko je lemováno nádhernými dlouhými písečnými plážemi, které nabízejí pestré sportovní vyžití. 
Město Manavgat se rozkládá na obou březích stejnojmenné řeky, je obklopeno ze severu horskými pásmy pohoří Taurus a z jihu omýván vlnami Středozemního moře. Výjimečnou podívanou představují Manavgatské vodopády a nedaleká jezera Titreyengol a Oymapinar. Ideálním místem k odpočinku je i borovicový háj Sorgun, stejně jako řada parků přímo v Manavgatu. Manavgat leží asi 6 km od historického města Side. Toto obchodní město s 96 000 obyvateli pořádá každé pondělí trhy, které stojí za návštěvu. 10 km od města Manavgat se nachází přímořská část Kizilağaç, kde najdete jedny z nejluxusnějších hotelů na Turecké riviéře.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Lyra Resort ***** Hotel Altinkum Beach *** Hotel Club Turan Prince World ***** Hotel Kamelya World Holiday Village ***** Hotel Merve Sun & Spa **** Hotel Özlem Garden ***+ Hotel Side Star Beach ***** Hotel Sun Beach *** Hotel Sun Beach Park **** Hotel Altinkum Park ***+ Hotel Nova Beach *** Hotel Side Miami Beach *** Hotel & Apartments Sirma ***+ Hotel Side Star Park ***** Hotel Club Side Coast **** Hotel Sayanora *** Hotel Pemar Beach Resort ***** Hotel Stella Beach ***** Hotel Nerton **** Hotel Sandy Beach **** Hotel La Vita´s ***+Poznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z letoviska Alanya


Prohlídka města Alanye spojená s nákupy (půldenní výlet)/ cena: cca 12 €

Uvidíte letovisko jak z přilehlých teras, tak z nejvyššího bodu města - hradu s krásným výhledem na přístav a dominantu Alanye - Červenou věž. Navštívíte také obchodní centrum s kůží a zlatem.


Lodní výlet/ cena: cca 30 €

Budete mít možnost spatřit krásy pobřeží Turecka a osvěžit se při koupání v průzračně čistém moři. Výborná příležitost vyfotografovat i místa, která jsou vidět jen z moře. Cena výletu zahrnuje oběd a nealkoholické nápoje.


Pamukkale/ cena: cca 66 €

Celodenní výlet přes malebné pohoří Taurus k osmému divu světa. Pamukkale, též „Bavlněný zámek“ byl už v římských dobách využíván jako lázně. Termální voda protéká z kopců a formuje terasy s bazénky. Pamukkale je zapsáno na seznamu světového dědictví jako kulturní a přírodní památka. Navštívíte antické město Hierapolis, římské divadlo a martyrion sv. Filipa. Při cestě zpět navštívíte továrnu na výrobu koberců. Cena výletu zahrnuje plnou penzi bez nápojů, návrat do hotelu kolem 24:00 hod.


Lodní výlet po řece Manavgat a trhy/ cena: cca 30 €

Projížďka lodí po řece Manavgat až do míst, kde řeka ústí do moře s možností koupání. Během výletu si vychutnáte atmosféru typických trhů a navštívíte mešitu. V ceně výletu je oběd.


Sapadere kaňon/ cena: cca 35 €

Celodenní výlet jeepy do krajiny Ali baby a 40ti loupežníků. Navštívíte nádhernou jeskyni Dim Cave, podíváte se na turecký život mimo turistické centrum a jako vrchol výletu Vás čeká procházka čarovným Sapadere kaňonem s možností koupání v horské řece. V ceně výletu je zahrnut oběd.


Delfinárium (půldenní výlet)/ cena: cca 30 €

Půldenní výlet. Nezapomenutelná delfíní show pro děti i dospělé. Za poplatek cca 120 € je možné zajistit cca 30 minut plavání s delfíny.


Výlety pořádané z letoviska Kemer


Pamukkale/ cena: cca 62 €

Celodenní výlet přes malebné pohoří Taurus k osmému divu světa. Pamukkale, též „Bavlněný zámek“ byl už v římských dobách využíván jako lázně. Termální voda protéká z kopců a formuje terasy s bazénky. Pamukkale je zapsáno na seznamu světového dědictví jako kulturní a přírodní památka. Navštívíte antické město Hierapolis, římské divadlo, martyrion sv. Filipa, římské lázně a fascinující bílé terasy Pamukkale. Při cestě zpět navštívíte továrnu na výrobu pravých, ručně tkaných koberců a bude čas i na jejich případný nákup. Cena výletu zahrnuje plnou penzi bez nápojů, návrat do hotelu kolem 24:00 hod.


Lodní výlet podél pobřeží Kemeru/ cena: cca 40 €

Nenechte si ujít jedinečnou plavbu zátokami podél tyrkysově zbarveného jižního pobřeží oblasti Kemer. Vyplouvá se z mariny v Kemeru na romantické dřevěné jachtě smět Olympos. Pluje se podél pobřeží, které lemuje malebné okolí s nádhernými piniovými lesy. Jedná se pravděpodobně o jeden z nejkouzelnějších výletů z celé Turecké riviéry. První zastávkou je bývalé antické město ve starobylé Lýkii Phaselis. Po prohlídce pozůstatků města následuje oběd (v ceně zájezdu, nápoje za poplatek). Během další plavby budete mít možnost se koupat v křišťálově čistém moři pod pohořím Taurus. Po tomto osvěžení ve vodách Středozemního moře zahájíte zpáteční plavbu zpět do přístavu v Kemeru.


Tahtali/ cena: cca 40 €

Hora Tahtali se nachází na jižním pobřeží Turecké riviéry v oblasti Antalya-Kemer a se svojí výškou 2 366 m je nejvyšší horu v přírodní rezervaci Olympos - Beydağları Milli Park. Od listopadu do června je hora pokrytá ledem a sněhem. Turisté si Tahtali zamilovali stejně jako zdejší malebné okolí a krásné moře. Na dobrodružný výlet se můžete vydat novou sedačkovou lanovkou, jejíž jméno Sea to Sky vystihuje cestu lanovkou z moře do nebe. Letní dovolenou, kterou trávíte u moře, tedy můžete kombinovat s výletem do hor.


Jeep Safari / cena: cca 40 €

Dobrodružný výlet za poznáním krás vnitrozemí Turecka. Budete mít příležitost projet jeepy pohořím Taurus s nádhernými výhledy, navštívíte místní horskou vesnici, podíváte se ke skrytým zátokám, kde se budete moci vykoupat. Cena výletu zahrnuje oběd (nápoje za poplatek).


Akvárium/ cena: cca 52 €

Půldenní výlet do jedinečného, nově otevřeného Akvária v Antalyi. Můžete objevovat kouzlo podmořského světa, můžete si zaplavat se žraloky a rejnoky, kteří nepředstavují žádné nebezpečí, můžete se koulovat pravým sněhem ve Sněhovém světě. Jedno z největších světových akvárií nabízí inspiraci, zábavu i možnost vzdělání.


Rafting/ cena: cca 45 €

Chcete-li si užít zábavu a vzrušení, tento výlet je tím pravým pro Vás. Sjezd peřejí s profesionálním instruktorem (není nutná předešlá zkušenost). Cena zahrnuje oběd.


Isparta Sagalassos/ cena: cca 66 €

Poznejte překrásný jeskynní systém Insuyu nedaleko Isparty, který byl otevřen turistům jako první v Turecku. Po obědě se vydáte do Sagalassu, jedinečného antického skvostu v Turecku. Vrcholem prohlídky v Sagalassu je návštěva horního náměstí, bývalého politického centra města s okázalou fontánou, jež dodnes ohromuje turisty. Odpoledne přejedete do nedaleké Isparty zvané „Město růží“. Den zakončíte návštěvou obchodu specializujícího se na výrobky z výtažků růží a rozchodem v centru města. Cena výletu zahrnuje vstupy, oběd a večeři (nápoje za poplatek).

Výlety pořádané z letoviska Side


Delfinárium (půldenní výlet)/ cena: cca 30 €

Půldenní výlet. Nezapomenutelná delfíní show pro děti i dospělé. Za poplatek cca 120 € je možné zajistit cca 30 minut plavání s delfíny.


Turecký večer/ cena: cca 48 €

Večer plný orientálních zážitků. Břišní tanečnice, folklórní show, chutná večeře a konzumace místních nápojů Vás zcela jistě nadchnou. Nezapomeňte pohodlnou obuv a připojte se k tanci.


Pamukkale/ cena: cca 62 €

Celodenní výlet přes malebné pohoří Taurus k osmému divu světa. Pamukkale, též „Bavlněný zámek“ byl už v římských dobách využíván jako lázně. Termální voda protéká z kopců a formuje terasy s bazénky. Pamukkale je zapsáno na seznamu světového dědictví jako kulturní a přírodní památka. Navštívíte antické město Hierapolis, římské divadlo a martyrion sv. Filipa. Při cestě zpět navštívíte továrnu na výrobu koberců. Bude čas i na nákup pravých ručně tkaných tureckých koberců. Cena výletu zahrnuje plnou penzi bez nápojů, návrat do hotelu kolem 24:00 hod.


Lodní výlet po řece Manavgat, trhy v Manavgatu/ cena: cca 25 €

Projížďka lodí po řece Manavgat až do míst, kde řeka ústí do moře (možnost koupání). Během výletu si vychutnáte atmosféru typických trhů a navštívíte mešitu. V ceně výletu je oběd.


Jeep Safari/ cena: cca 35 €

Dobrodružný výlet za poznáním krás vnitrozemí Turecka. Budete mít příležitost projet jeepy pohořím Taurus s nádhernými výhledy, navštívíte místní horskou vesnici, podíváte se ke skrytým zátokám, kde se budete moci vykoupat. Cena výletu včetně obědu.


Návštěva Antalye spojená s nákupy/ cena: cca 20 €

Prohlídka historického centra „Kale-ici“, odpočinek u krásných vodopádů Karpuz Kaldiran, volno na typicky tureckém bazaru a návštěva obchodního centra s kůží a se zlatem s možností nákupů. Celodenní výlet s obědem.


Aquapark/ cena: cca 35 €

Zábava pro celou rodinu v toboganovém ráji.

Turecko – 8 dní

Praha – Antalya – Praha


Letové dny: pátek / sobota

Termíny letů: 30.09. , 01.10.2016

Číslo letu: QS1192 / QS1190 / QS1193 / QS1191


Čas odletu:

QS1192
Praha-V. Havelodlet   18:35
Antalyapřílet   22:30
QS1190
Praha-V. Havelodlet   04:45
Antalyapřílet   08:40

Čas odletu zpět:

QS1193
Antalyaodlet   23:15
Praha-V. Havelpřílet   01:25
QS1191
Antalyaodlet   09:25
Praha-V. Havelpřílet   11:35


Turecko – 8 dní

Ostrava – Antalya – Ostrava


Letové dny: pátek / sobota

Termíny letů: 30.09. , 01.10.2016

Číslo letu: QS1392 / QS1393


Čas odletu:

QS1392
Ostrava-Mošnovodlet   05:00
Antalyapřílet   08:40
QS1392
Ostrava-Mošnovodlet   05:00
Antalyapřílet   08:40

Čas odletu zpět:

QS1393
Antalyaodlet   09:25
Ostrava-Mošnovpřílet   12:30
QS1393
Antalyaodlet   09:25
Ostrava-Mošnovpřílet   11:15


Turecko – 8 dní

Brno – Antalya – Brno


Letové dny: sobota / pátek

Termíny letů: 30.09. , 01.10.2016

Číslo letu: QS1494 / QS1495 / QS1393


Čas odletu:

QS1494
Brno-Tuřanyodlet   04:30
Antalyapřílet   08:05
QS1494
Brno-Tuřanyodlet   04:30
Antalyapřílet   08:05

Čas odletu zpět:

QS1495
Antalyaodlet   08:50
Brno-Tuřanypřílet   10:40
QS1393
Antalyaodlet   09:25
Brno-Tuřanypřílet   11:15


Turecko – 11 dní

Praha – Antalya – Praha


Letové dny: úterý / středa

Termíny letů: 27.09. , 28.09.2016

Číslo letu: QS1190 / QS1191


Čas odletu:

QS1190
Praha-V. Havelodlet   04:45
Antalyapřílet   08:40
QS1190
Praha-V. Havelodlet   04:45
Antalyapřílet   08:40

Čas odletu zpět:

QS1191
Antalyaodlet   17:40
Praha-V. Havelpřílet   19:50
QS1191
Antalyaodlet   09:25
Praha-V. Havelpřílet   11:35


Turecko – 11 dní

Ostrava – Antalya – Ostrava


Letové dny: úterý / středa

Termíny letů: 27.09. , 28.09.2016

Číslo letu: QS1392 / QS1393


Čas odletu:

QS1392
Ostrava-Mošnovodlet   05:00
Antalyapřílet   08:40
QS1392
Ostrava-Mošnovodlet   05:00
Antalyapřílet   08:40

Čas odletu zpět:

QS1393
Antalyaodlet   09:25
Ostrava-Mošnovpřílet   11:15
QS1393
Antalyaodlet   09:25
Ostrava-Mošnovpřílet   11:15


Turecko – 11 dní

Brno – Antalya – Brno


Letové dny: úterý / středa

Termíny letů: 27.09. , 28.09.2016

Číslo letu: QS1494 / QS1393 / QS1495


Čas odletu:

QS1494
Brno-Tuřanyodlet   04:30
Antalyapřílet   08:05
QS1494
Brno-Tuřanyodlet   04:30
Antalyapřílet   08:05

Čas odletu zpět:

QS1393
Antalyaodlet   09:25
Brno-Tuřanypřílet   11:15
QS1495
Antalyaodlet   08:50
Brno-Tuřanypřílet   10:40


Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


Turecko - nejbližší termíny