Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany

Mallorca


Mallorca, nazývaná též jako „perla Středomoří“, je ostrovem zeleně, azurového moře, nesčetných krásných útesů a horských masivů. Láká k návštěvě nejen přírodními krásami, ale i kulturním dědictvím. Mallorca se svou rozlohou 3 680 km2 je největším ostrovem Baleárského souostroví. Vzdálenost mezi východní a západní částí ostrova je 100 km, mezi jižní a severní 77 km. Pobřeží tohoto zeleného ostrova o celkové délce 550 km Vás nadchne impozantními horami na západě, říčkami, úrodnými nížinami, křišťálově průzračnou vodou a rozmanitými plážemi. Na západě se táhne horský masív Tramuntana, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Puig Major (1 445 m). Kdo už se jednou dostane do hor, nemůže minout vesničku Fornalutx, která byla několikrát oceněna jako nejkrásnější vesnice Španělska. Na východě ostrova je velmi členité skalnaté pobřeží s mnoha krápníkovými jeskyněmi, mezi nejznámější patří Dračí jeskyně a jeskyně Hams. Mallorca okouzlila i hodně známých osobností. Mezi ně patří Michael Douglas, Claudia Schiffer, Boris Becker a samozřejmě George Sandová a Fryderik Chopin, tento pár nějakou dobu pobýval v romantickém městečku Valldemossa. Krásy Mallorky lze objevovat na kole, autobusem, pronajatým autem nebo při procházkách.
Objevíte poutní místa a kláštery, krásné přírodní scenérie, malebné vesničky a kaňony. Největší ostrov Baleár je doslova králem turistického ruchu v celém Španělsku. Setkáte se zde i s nepřebernou škálou sportovního a společenského vyžití.
Upozorňujeme, že na Mallorce je od roku 2016 nově zavedena místní pobytová taxa (cca 2 €/den) pro osoby starší 16 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu. Tuto skutečnost CK nemůže ovlivnit, vždy záleží na konkrétních místních podmínkách.

Letovisko El Arenal

El Arenal je jedním z nejvyhlášenějších mallorských letovisek. Leží na jihovýchodním konci pláže Platja de Palma (Playa de Palma), která je dlouhá 6 km a má pozvolný vstup do moře. Pláž nabízí nejen možnost vodních sportů, ale samozřejmostí je zde i kompletní servis v podobě lehátek, slunečníků, toalet, sprch, občerstvení a mnoha aktivit pro malé i velké. El Arenal částečně patří k hlavnímu městu Palma de Mallorca, které je díky poloze přímo u dálnice velice snadno dostupné. V letovisku El Arenal najdete spoustu příležitostí k nákupům - největšími nákupními středisky jsou Mercadona a Centre Comercial S’Arenal Park. Můžete také zajít do některé z restaurací nebo kaváren, případně večer navštívit bary či diskotéky. Ulice jsou zde živé do pozdních nočních hodin, k nejrušnějším patří Avenue Miramar a Carrer de Sant Cristofol. K návštěvě doporučujeme i největší mallorský aquapark Aqualand El Arenal, podmořský svět Palma Aquarium či historické městečko Llucmajor. Milovníkům golfu nabízí své služby golfové resorty Son Gual a Golf Maioris. Rozlehlé letovisko El Arenal je vhodné pro všechny vyznavače pobytu ve městě, kteří upřednostní aktivní styl dovolené v podobě koupání, večerní zábavy a nákupů.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Palma Bay *** Hotel Amazonas ***


Letovisko Paguera

Příjemné a klidné letovisko Paguera leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca a je vzdáleno 28 km od hlavního města Palma de Mallorca. Paguera je vyhledávané letovisko hlavně pro krásu tří zátok s jemným pískem, lemovaných piniovými lesy a malebnými útesy. Středem letoviska se táhne pěší promenáda se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Pobřeží letoviska je členité, střídají se zde písečné pláže se skalnatými útesy, které vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Přístup do moře je na písečných plážích s průzračnou vodou pozvolný. Naleznete zde všechny druhy zábavy – vodní sporty, noční život, romantické procházky po nově zrekonstruované promenádě nebo výlety do blízkých hor a zátok (např. Cala Fornells).

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Beverly Playa *** Hotel El Cupido *** Hotel Tora *** Hotel Playas Paguera **+


Letovisko Palma Nova

Moderní prázdninové letovisko je situováno v zálivu Bahia de Palma 15 km jihozápadně od hlavního města a je vyhledáváno především anglickými turisty. Palma Nova, která navazuje na další vyhlášené středisko Magaluf, je zelené městečko s parčíky, menšími hotely, vilkami a apartmány, a i přes velké množství turistů a možností zábavy je lze označit za příjemné a klidné. Důvodem oblíbenosti městečka je především dva kilometry dlouhé pobřeží, které je dvěma romantickými poloostrovy rozděleno na tři krásné pláže: Playa de Porto Novo o d´es Carregador, Playa de na Nadala a Playa de Son Maties. Všechny jsou pokryty jemným, světlým pískem a zvolna klesají do průzračného moře. Letovisko uspokojí i milovníky sportu – je tu hřiště na kopanou, minigolf, tenisové kurty, škola veslování, potápěčské centrum, vodní sporty; golfový resort Santa Ponsa vzdálený několik minut. Palma Nova nabízí i bezpočet barů a restaurací z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré dobré Anglie. Večerní zábavu nabízí také kluby a diskotéky, nákupní možnosti spousta obchodů a supermarketů. K největším zábavním lákadlům patří Casino Paladium, zoologická zahrada Marineland s vystoupením delfínů, lachtanů a papoušků, Westernpark a divadelní show Pirátské dobrodružství.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Bellevue Vistanova ***


Letovisko Santa Ponsa

Prázdninové středisko Santa Ponsa patří mezi nejnavštěvovanější baleárská letoviska. Nachází se v malebném zálivu Cala de Santa Ponca na jihozápadním pobřeží Mallorky 20 km od hlavního města Palma a nabízí překrásný výhled na pohoří Sierra de Tramuntana. V zálivu Santa Ponsa se nachází krásná písečná pláž, která je 700 m dlouhá a 100 m široká. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná nejen pro děti, ale poskytuje i zábavu ve formě vodních sportů. Zahrnuje veškeré turistické vybavení od lehátek a slunečníků přes dozor plavčíka až po sprchy a toalety. Na pláž navazuje příjemný park, který se táhne až k náměstí Placa Santa Ponsa. Milovníci večerních procházek se mohou projít po nově upravené pobřežní promenádě nebo se vydat k místu, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I. se svým vojskem, aby osvobodil ostrov od maurské nadvlády. Městečko Santa Ponsa je plné obchůdků, barů a restaurací jako Reno, Mesón del Rey nebo El Ceibo a má půvabný jachtový přístav i dvě nově upravená golfová hřiště. V blízkosti je velký vodní park Aquapark a Marineland V hlavní sezoně pulzuje rušným životem, navíc je odsud dobré spojení linkovými autobusy do hlavního města.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Bahia Del Sol ****Poznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Mys Formentor a tradiční mallorský trh | cena: cca 40 €
Výlet začíná návštěvou trhu v bývalém královském městečku Sineu, kde si užijete atmosféru prodeje řemeslných výrobků, oblečení, bižuterie, ovoce a zeleniny. Následuje nejfotografovanější místo Mallorky – mys Formentor. Z vyhlídky ve výšce 252 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy a nekonečný mořský horizont. Dále vás čeká koupání a opalování na přírodní pláži, příjemná plavba lodí a ochutnávka osvěžující sangrie. Také se seznámíte s tradiční výrobou kožené galanterie.
Výlet po ostrově a klášter Lluc | cena: cca 74 €
Výlet začneme zastávkou v malebné vesnici Valledemossa, která vás okouzlí původními uličkami a atmosférou. Zájemci mohou navštívit klášter La Cartuja spojený se jmény polského skladatele Frederika Chopina a francouzské spisovatelky Georges Sandové, kteří zde prožili svůj milostný románek. (vstupné není v ceně výletu). Následuje západní pobřeží ostrova se stříbrnými olivovníky a citrusovými plantážemi. V přístavu Port Soller nasednete na loď a po 45 minutách plavby, kdy můžete sledovat krásné útesy, se doplavíte do ústí kaňonu Torrente de Pareis, 4km dlouhé rokle, kudy v létě vede stezka mezi stěnami až 400 m vysokými. Možnost koupání nebo příjemné procházky. Slavná horská cesta vytesaná v roce 1932 ručně do skály vás zavede do kláštera Lluc, poutního míst ostrovanů, kteří se zde klaní zázračné sošce Panny Marie, La Moreneta. V městečku Inca, vyhlášeném centru kožených výrobků, zastavíme v jedné z místních prodejen, a pak už vás čeká návrat do hotelů na zaslouženou večeři.
Dračí jeskyně a Safari | cena: cca 48 €
Tento výlet vás zavede do podzemního království jedněch z nejkrásnějších jeskyní světa. Při cestě do města Manacoru můžete vidět typické mallorské dědinky s větrnými mlýny. V Manacoru Vás čeká návštěva ateliéru organických perel (ukázka výroby a prodej suvenýrů). Cesta pokračuje do malebného přístavu Porto Cristo, kde je možnost koupání a posezení v místních kavárnách nebo návštěva známého Safari Parku s exotickými zvířaty. Zlatým hřebem je návštěva Dračích jeskynní. Na břehu podzemního jezera (jednoho z největších v Evropě) si vychutnáte krátký koncert klasické hudby s muzikanty na osvětlených loďkách. Výlet je zakončený ochutnávkou mallorského vína v typické vesnické usedlosti.

Výlety jsou organizovány místní kanceláří, která rozhoduje o jejich konání dle počtu zájemců a momentální situace.Výlety jsou vypravovány z letoviska Paguera. Klienti ubytovaní v letovisku Sant Elm se k odjezdu výletů musejí dopravit do Paguery a zpět z Paguery taxíkem. Bližší informace Vám poskytne delegát.

Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


- nejbližší termíny