Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany

Kréta


V řecké mytologii se praví, že když se otec lidí a bohů Zeus rozhodoval, kde se má narodit, vybral si jeskyni v pohoří Dikté na Krétě. Dodnes se tomu nikdo nediví, protože tento největší řecký ostrov, ležící jihovýchodně od Peloponésu, omývaný Egejským a Středozemním mořem, je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický.


Bájný ostrov Kréta, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písečné pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Kréta je nádherný ostrov opředený mnoha mýty. Na Krétě najdete opravdu vše, na co si jen vzpomenete od vysokých hor, přes hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především nádherné pláže, až po památky a rozmanitou zábavu.


Kréta je největší a nejvýznamnější řecký ostrov, který se nachází cca 100 km jižně od Peloponésu. Z jihu je omýván Libyjským a ze severu Krétským mořem. Je to právě Kréta, kterou můžeme nazývat kolébkou Evropy a evropské civilizace. Právě zde, na ostrově Kréta, se zrodila prosperující minojská civilizace – kdo by neznal bájný palác Knossos, Minotaura, Daidala a Ikara. Kréta je nejrozmanitějším a zároveň nejjižněji položeným řeckým ostrovem, jehož písečné pláže a průzračné modré moře lákají každoročně tisíce turistů z celého světa. S naší cestovní kanceláří můžete prožít svoji dovolenou v nejznámějších letoviscích ostrova Kréta a to jak severní, jižní, tak i jihovýchodní oblasti.Kréta vám díky své poloze zaručí dlouhou, teplou a slunečnou sezónu. Od května až do konce října si můžete užívat sluníčka na dlouhých písečných plážích a osvěžovat se v průzračně modrém moři či u některého z barů. Říká se, že Kréta je nejkrásnější na jaře a začátku letní sezóny díky záplavě zeleně a květin, ale ať přijedete kdykoliv, nebudete zklamáni.


Kréta je rozmanitá ve všech směrech. Turistický sever s mnohakilometrovými písečnými a mělkými plážemi s pozvolným vstupem do moře, jih ostrova, který po celé délce pobřeží lemuje několik nádherných pohoří. A na celém ostrově nesčetné množství starobylých památek a pozůstatků minojské kultury. Kréta nadchne nejen lidi, kteří se zajímají o kulturu a památky.


Ostrov Kréta Vám nabízí aktivní dovolenou s výlety nebo jen odpočinek na pláži. Především jarní a podzimní období je ideální pro poznávání, prozkoumávání a cestování po celém ostrově. Kréta je ovšem tak velká, že ji celou podrobně prozkoumat během jedné dovolené ani nelze.

Letovisko Agios Nikolaos

Přístav Agios Nikolaos, jenž je hlavním městem nejvýchodnější krétské provincie Lassithi, leží cca 65 km na východ od Heraklionu, nad romantickou zátokou Mirabello. Pláže v Agios Nikolaos jsou užší, písečné, oblázkové i kamenné. Zvláštností města je sladkovodní jezero Vulisméni, v němž se dle pověsti koupávala bohyně Athéna. Dnes je na jeho březích hlavní turistická zóna s řadou restaurací, barů a diskoték. Z Agios Nikolaos je rovněž možné vyrazit na příjemný lodní výlet na nedaleký ostrov Spinalonga.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Meliti ***+


Letovisko Amnisos

Amnisos je vesnice na severním pobřeží Kréty, jejíž minulost sahá do doby bronzové. Byla používána jako přístav do paláce v Knóssu. Vykopávky v roce 1932 odhalily vilu, která byla nazvána Domem lilií podle fresky, která tam byla nalezena a na níž jsou zobrazeny lilie. Vesnice leží 7 km východně od hlavního města ostrova Heraklionu u jedné z krásných zlatavých pláží využívaných turisty. V blízkosti pláže leží mnoho hotelů, restaurací a barů. Zajímavostí je, že od doby, kdy toto město zažívalo svá nejlepší léta, stoupla hladina moře o cca 3 metry, což stačilo k tomu, aby byla řada domů zalita mořem. A do dnešních dnů můžete jejich pozůstatky v moři vidět.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Aks Minoa Palace ****


Letovisko Amoudara

Letovisko vzdálené 11 km od letiště a 4 km od hlavního města Heraklion, kam je možné se dopravit místními autobusovými linkami. Předností Amoudary je dlouhá písečná pláž, která ani v hlavní sezoně nebývá přelidněná, a která nabízí širokou nabídku vodních sportů. Letovisko je lemováno obchůdky, kavárnami, tradičními řeckými tavernami i bary a diskotékami. K dispozici je i multikino Technopolis s pěti promítacími sály a amfiteátrem.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Marirena *** Hotel Marilena ****


Letovisko Anissaras, Analipsis

Letoviska jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Anissaras i Analipsis nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Bella Beach ***** Hotel Aldemar Knossos Royal *****


Letovisko Bali

Původní rybářská vesnička, která se rozrostla a změnila ve velmi příjemné turistické letovisko, zachovala si však původní vesnický duch. Nad samotným městečkem se tyčí rozsáhlé pohoří, ze kterého se naskytne nádherný pohled na celou oblast. Převládají zde písečné pláže (místy s oblázky), které se nacházejí v menších zálivech. Bali je vhodné také pro milovníky rybaření a šnorchlování. V centru letoviska najdete řadu kaváren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. Letovisko má velmi výhodnou polohu mezi hlavním městem Heraklion (45 km) a historickým městem Rethymno (30 km) - dobré autobusové spojení do obou měst. Bali je v porovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a hezkým koupáním. Pobyt v tomto letovisku doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené, relaxaci v přírodě, dlouhým procházkám, členitým plážím s mnoha zákoutími a útesy (vhodné pro potápění). Je zde možné věnovat se vodním sportům, cykloturistice, podnikat výlety turistickým vláčkem či zapůjčeným autem.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Studia Kronos Hotel Bali Star Resort Boutique ***+


Letovisko Elounda

Malebné a jedno z nejluxusnějších letovisek na Krétě leží na okraji Mirabelského zálivu (vzdálenost od Heraklionu je cca 75 km, od Malie 35 km). V živém letovisku se nachází kostel, množství taveren a restaurací, pizzerií, kaváren a barů, obchůdků a také přístav, odkud denně odplouvají lodě na ostrov Spinalonga. V Eloundě jsou soustředěny převážně čtyř a pětihvězdičkové hotely, doporučujeme tedy náročnějším klientům.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Elounda Krini ****


Letovisko Gouves

Letovisko jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Letovisko Gouves nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Magda **** Hotel Gouves Maya Resort *** Hotel Astir Beach ****


Letovisko Hersonissos

Hersonissos je jedním z nejstarších a největších turistických letovisek na Krétě. Rozkládá se na severním pobřeží podél písečných i oblázkových pláží, 30 km východně od Heraklionu. Je součástí velkého turistického komplexu, který zahrnuje střediska Stalida a Malia. Hersonissos je velmi živé městečko s řadou restaurací, kaváren, pizzerií, diskoték a nočních klubů. V Hersonissu si můžete zajezdit na koni, navštívit vodní park, sportovní centrum či využít širokou nabídku vodních sportů. Za návštěvu stojí i muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis. Z malebného přístavu odplouvají lodě s výletníky do okolních přístavních městeček.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Hersonissos Village & Bungalows **** Hotel Pela Maria *** Hotel Palmera Beach ***+ Hotel Hersonissos Maris **** Hotel Aks Annabelle Beach Resort ***** Hotel Eri Beach & Village ****


Letovisko Makrigialos – Kutsuras

Původně malá vesnička Makrigialos se rozrostla do velmi pěkného letoviska, kde se můžete dobře najíst nebo pobavit v několika barech. V řečtině znamená „makri“ dlouhý a „yalos“ pobřeží, takže Vás okouzlí krásný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody a teplé moře nabízející skvělé koupání pro všechny. Asi 3 kilometry od Makrigialosu se nachází vesnička Kutsuras s oblázkovo-písečnými plážemi, ze které můžete podnikat krásné výlety do okolní přírody.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Aparthotel South Coast ***


Letovisko Sissi

Letovisko se nachází cca 40 km od Heraklionu a nabízí příjemný pobyt především pro vyznavače aktivní dovolené. Na své si však mohou přijít i milovníci klidu v některé z menších zátok, které poskytují dostatek soukromí. V Sissi naleznete celou řadu plážových barů, nočního vyžití, taveren a posezení na pláži a také několik obchůdků i větších marketů. Pro sportovně založené je zde široká nabídka vodních sportů, plážových atrakcí a tras pro cyklisty i pěší. Pro obdivovatele přírody je lákadlem nedaleké pohoří Selena a Dikti. Sissi se nachází v nejživější oblasti Kréty cca 8 km od jednoho z největších letovisek - Hersonissos a cca 5 km od letovisek Stalida – Malia, do kterých je dobré autobusové spojení.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Hotel Sissi Bay ****


Letovisko Stalida – Malia

Původně dvě samostatná letoviska dnes tvoří jedno živé turistické letovisko asi 35 km východně od hlavního města ostrova Kréta. Hlavní předností jsou nádherné, široké pláže se zlatým pískem s průzračně čistou vodou, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ve středisku dýchajícím typicky řeckou atmosférou najdete vše – restaurace, taverny a bary, kde si můžete v klidu vypít sklenku ouza nebo šálek silné řecké kávy, diskotéky, obchody se suvenýry, které mají otevřeno dlouho do noci. V blízkosti se nachází vykopávky mínojského města Malia, po kterém je letovisko také pojmenováno. Dobré autobusové spojení zajistí kontakt s širokým okolím.

Zaujalo vás? Pokračujte zde: Aparthotel Meropi - Polopenze **** Apartmánový dům Mari Hotel Christiana Beach *** Hotel Sirens Beach ****+ Studia Anatoli Studia Silver Sun Hotel Neon **+ Hotel Horizon Beach ***+ Aparthotel Meropi - All inclusive ****Poznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z letoviska na severu Kréty


Palác Knossos – Heraklion / cena: cca 39 € + vstup Knossos cca 15 €

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos byl největším palácem minojské civilizace. Před 4 000 lety byl ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Po prohlídce paláce navštívíme hlavní město Heraklion, založeno v roce 828 arabskými piráty. Zastávka v městském trhu a procházka po pěší zóně s množstvím obchodů, kaváren a taveren se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům.


Soutěska Samaria / cena: cca 54 € + vstup cca 15 €

Putování nádhernou nedotčenou soutěskou, která je nejdelší v Evropě (cca 18 km). Mohutné skalní masivy, panenská příroda – to vše zapůsobí na každého turistu, který se pokusí zdolat tuto evropskou raritu. Po náročné túře budete odměněni koupáním v křišťálově čistém moři. Výlet je vhodný pouze pro fyzicky zdatné turisty, doporučujeme pevnou obuv.


Elounda – ostrůvek Spinalonga – Agios Nikolaos / cena: cca 50 € + vstup cca 8 €

Celodenní výlet, při kterém navštívíte přímořské městečko Elounda, odkud se výletní lodí přeplavíte na malebný ostrov Spinalonga s benátskou pevností ze 16. století. Tato pevnost sloužila jako léčebna pro malomocné. Poté poplujete lodí na poloostrov Kolokitha, kde je v kouzelné laguně čas na koupání a barbeque. Z Eloundy se autobusem dopravíte do města Agios Nikolaos, jež světlými plážemi lemuje okraj Mirabelského zálivu.


Krétský večer / cena: cca 43 €

O obyvatelích Kréty je všeobecně známo, že lpí na své tradici, jsou pohostinní, mají rádi dobré jídlo, společnost a veselí. O tom se přesvědčíte na krétském večeru, který se pořádá v tradiční osadě Kato Karouzana, ležící v idylickém prostředí krétského vnitrozemí. Bohatě prostřený bufetový stůl a hojnost vína v doprovodu krétské hudby Vás příjemně uvolní a vyvolá ve Vás touhu si zatančit.


Kréta známá domorodcům / cena: cca 38 € + vstup akvárium cca 6 €

Absolvováním tohoto výletu poznáte nejen bohatý život krétského vnitrozemí, ale také jeho jedinečnou krásu. Navštívíte také jedno z největších a nejzajímavějších akvárií svého druhu v Evropě.


Ostrov Chrissi / cena: cca 54 €

Plavba na nejjižnější místo Evropy tzv. Oslí ostrov s unikátním cedrovým lesem, křišťálově čistou vodou libyjského moře a proslulou pláží s bílým pískem přezdívanou Karibikem Kréty.


Ostrov Santorini / cena: cca 158 € 

Bílé domy vtesané do pestrobarevných pruhů zkamenělé lávy, modré střechy ladící s modrým mořem a nebem, černý písek, zelené louky a úrodné vinice, vytváří neopakovatelnou mozaiku tohoto sopečného ostrova. Santorini je považované za legendární ztracené město Atlantidu.


Výlety pořádané z letoviska Makrigialos


Ostrov Spinalonga / cena: cca 58 € + vstup cca 8 €

Fenomén východní Kréty skrývá ve svých hradbách krásný, ovšem smutný příběh nemocných malomocenstvím. Nahlédnete do života lidí na okraji společnosti. V jednom výletu navštívíte památky, zažijete krásné koupání a plavbu lodí s návštěvou moderního přístavního městečka Agios Nikolaos.


Sitia - Vai / cena: cca 53 €

Autobusový výlet po jihovýchodní Krétě Vás zavede až na nejvýchodnější část ostrova - do města Sitia, kde navštívíte mmístní tržiště. Nahlédnete do byzantského kostela s krasnými freskami, bohatého kláštera Toplou a výlet zakončíte koupáním v palmovém háji Vai.


Palác Knossos – Heraklion / cena: cca 52 € + vstup Knossos cca 15 €

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos byl největším palácem minojské civilizace. Před 4 000 lety byl ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Po prohlídce paláce navštívíme hlavní město Heraklion, založeno v roce 828 arabskými piráty. Zastávka v městském trhu a procházka po pěší zóně s množstvím obchodů, kaváren a taveren se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům.


Ostrov Chrissi - nejkrásnější pláž Kréty / cena: cca 45 €

Lodní výlet na nejkrásnější pláž jižní Kréty. Plavba na nejjižnější místo Evropy tzv. Oslí ostrov s unikátním cedrovým lesem, křišťálově čistou vodou libyjského moře a proslulou pláží s bílým pískem přezdívanou Karibikem Kréty.

Kréta – 8 dní

Praha – Heraklion – Praha


Letové dny: sobota / sobota / sobota

Termíny letů: 01.10.2016

Číslo letu: QS1102 / QS1104 / QS1106 / QS1138 / QS1139 / QS1105


Čas odletu:

QS1102
Praha-V. Havelodlet   00:00
Heraklionpřílet   00:00
QS1102
Praha-V. Havelodlet   04:55
Heraklionpřílet   08:45
QS1104
Praha-V. Havelodlet   12:00
Heraklionpřílet   15:50

Čas odletu zpět:

QS1139
Heraklionodlet   09:20
Praha-V. Havelpřílet   11:15
QS1105
Heraklionodlet   16:35
Praha-V. Havelpřílet   18:30


Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


Kréta - nejbližší termíny

Více informací k destinaci Kréta najde i na partnerském serveru Řecko v detailech.