Praha-V. Havel | Ostrava-Mošnov | Brno-Tuřany

Kréta


V řecké mytologii se praví, že když se otec lidí a bohů Zeus rozhodoval, kde se má narodit, vybral si jeskyni v pohoří Dikté na Krétě. Dodnes se tomu nikdo nediví, protože tento největší řecký ostrov, ležící jihovýchodně od Peloponésu, omývaný Egejským a Středozemním mořem, je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický.


Bájný ostrov Kréta, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písečné pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Kréta je nádherný ostrov opředený mnoha mýty. Na Krétě najdete opravdu vše, na co si jen vzpomenete od vysokých hor, přes hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především nádherné pláže, až po památky a rozmanitou zábavu.


Kréta je největší a nejvýznamnější řecký ostrov, který se nachází cca 100 km jižně od Peloponésu. Z jihu je omýván Libyjským a ze severu Krétským mořem. Je to právě Kréta, kterou můžeme nazývat kolébkou Evropy a evropské civilizace. Právě zde, na ostrově Kréta, se zrodila prosperující minojská civilizace – kdo by neznal bájný palác Knossos, Minotaura, Daidala a Ikara. Kréta je nejrozmanitějším a zároveň nejjižněji položeným řeckým ostrovem, jehož písečné pláže a průzračné modré moře lákají každoročně tisíce turistů z celého světa. S naší cestovní kanceláří můžete prožít svoji dovolenou v nejznámějších letoviscích ostrova Kréta a to jak severní, jižní, tak i jihovýchodní oblasti.Kréta vám díky své poloze zaručí dlouhou, teplou a slunečnou sezónu. Od května až do konce října si můžete užívat sluníčka na dlouhých písečných plážích a osvěžovat se v průzračně modrém moři či u některého z barů. Říká se, že Kréta je nejkrásnější na jaře a začátku letní sezóny díky záplavě zeleně a květin, ale ať přijedete kdykoliv, nebudete zklamáni.


Kréta je rozmanitá ve všech směrech. Turistický sever s mnohakilometrovými písečnými a mělkými plážemi s pozvolným vstupem do moře, jih ostrova, který po celé délce pobřeží lemuje několik nádherných pohoří. A na celém ostrově nesčetné množství starobylých památek a pozůstatků minojské kultury. Kréta nadchne nejen lidi, kteří se zajímají o kulturu a památky.


Ostrov Kréta Vám nabízí aktivní dovolenou s výlety nebo jen odpočinek na pláži. Především jarní a podzimní období je ideální pro poznávání, prozkoumávání a cestování po celém ostrově. Kréta je ovšem tak velká, že ji celou podrobně prozkoumat během jedné dovolené ani nelze.

Poznámka

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v €. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací v katalogu jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.


Výlety pořádané z oblasti Heraklion


Palác Knossos - Heraklion/ cena: cca 52 € + cca 15 € vstup

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos byl největším palácem minojské civilizace. Před 4 000 lety byl ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Po prohlídce paláce navštívíme hlavní město Heraklion, založeno v roce 828 arabskými piráty. Zastávka v městském trhu a procházka po pěší zóně s množstvím obchodů, kaváren a taveren se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům.


Ostrov Chrissi / cena: cca 58 €

Plavba na nejjižnější místo Evropy tzv. Oslí ostrov s unikátním cedrovým lesem, křišťálově čistou vodou libyjského moře a proslulou pláží s bílým pískem přezdívanou Karibikem Kréty.


Lassithi - Krasi - Kera/ cena: cca 50 €

Náhorní plošina Lasithi se nachází ve východní části ostrova, v pohoří Dikti ve výšce 850 m n.m., má rozlohu 60 km2. Najdete zde zajímavé archeologické lokality, nádherný klášter Panagia Kera. Nejoblíbenější zastávkou je jeskyně Dictean s mystickou atmosférou a stalagmity. Při tomto výletu můžete spatřit přírodní krásy pohoří Dikti, působivé soutěsky, pole, nádherné pláže a malebné vesničky. Vnitrozemí ostrova vás zcela jistě učaruje.

Výlety pořádané z oblasti Chania


Palác Knossos - Heraklion/ cena: cca 40 € + cca 15 € vstup

Celodenní výlet začnete půlhodinovou přestávkou na snídani ve městě Rethymno, po které budete pokračovat asi 2 hodiny do města Heraklion, kde navštívíte palác Knossos, který byl největším palácem minojské civilizace. Po prohlídce paláce můžete navštívit Archeologické muzeum, prohlídnout si město nebo si zajít na oběd. Cestu zakončíte 20 minutovou přestávkou v Rethymnu na stejném místě, kde jste ráno posnídali.

Soutěska Samaria/ cena: cca 33 € + cca 15 € vstup a loď

Soutěska Samaria se nachází ve stejnojmenném národním parku v Bílých horách (Lefka Ori) západní Kréty. S délkou cca 18 km je nejdelší soutěskou v Evropě. Celodenní putování začnete snídaní na náhorní plošině Omalos, poté vejdete v 8:00 do soutěsky, kterou absolvuje každý svým vlastním tempem. Přibližně v 13:30 skončíte putování na mořském pobřeží ve vesničce Agia Roumeli s oblázkovou pláží. Zde budete mít čas na koupání a oběd. Cesta pokračuje přibližně hodinovým výletem lodí do vesnice Sougia. Odtud vás autobus odveze zpět do vašeho ubytování. 

Gramvousa - Balos / cena: cca 35 € + cca 18,50 € vstup a loď

Vyplujete z městečka Kasteli kolem západního pobřeží k ostrůvku Gramvousa, který leží přibližně 56 km severozápadně od města Chania. Zde budete mít čas si prohlédnout pevnost na vrcholku ostrova, která byla postavena za vlády Benátčanů na obranu před Turky. Potom navštívíte pláž Balos známou krásným tyrkysovým mořem, narůžovělými plážemi a velmi mělkou a teplou vodou, kde budete mít volný čas na koupání.

Elafonissi Beach / cena: cca 36 € 

Výlet na jednu z nejkrásnějších pláží ostrova začnete zastávkou v malé vesničce, kde můžete posnídat. Projdete se roklí Topolia kde můžete obdivovat nádhernou divokou přírodu, plnou stromů, divokých olivovníků, květin a keřů. Dalším z míst, které navštívíte je klášter Chrisoskilitisa postavený na skále. Poté se přesunete na bílou, vzhledem k množství rozbitých mušlí, které obsahuje v mnoha místech narůžovělou pláž Elafonissi , kde budete mít dostatek času na koupání, opalování a oběd.

Santorini / cena: cca 140 € + cca 24 € transfer

Navštívíte sopečný ostrov Santorini známý svou typickou architekturou s bílými domky a modrými střechami a okenicemi. Navštívíte vesnici Oia, jednu z nejkrásnějších vesniček ostrova, zde budete mít čas pokochat se krásnými výhledy. Druhým místem, které navštívíte je hlavní město Thira, s pulsujícím turistickým životem.

Uvedené časy letů jsou orientační a mohou být změněny.

Přesné časy obdrží klienti v informacích k letu (zasíláme 7 dní před začátkem zájezdu).

Další důležité informace k letecké přepravě, najdete na stránkách letecká doprava, váhové limity zavazadel nebo místa v letadle. Pokud cestujete s CK BRENNA, máte možnost si rezervovat parkování u letiště.


- nejbližší termíny

Více informací k destinaci Kréta najde i na partnerském serveru Řecko v detailech.